Chandro odpowiada na krytyków pośród zamykania rodzin i niepokojów pracowniczychاضطراب

Treść artykułu

Sekretarz zdrowia Alberty, Tyler Chandro, zaatakował krytyków w piątek, gdy doniesienia o zamykaniu łóżek szpitalnych i gniewie wśród pracowników służby zdrowia wciąż narastały w całej prowincji.

Reklamy

Treść artykułu

Po zamknięciu dziesiątek łóżek głównie na obszarach wiejskich w Albercie z powodu braku personelu, pojawiły się doniesienia, że ​​18 miejsc dla pacjentów zostało zamkniętych w Royal Alexandra Hospital w Edmonton pod koniec czwartku.

W międzyczasie pielęgniarki i pracownicy opieki zdrowotnej wyładowali swój gniew, mówiąc, że Służba Zdrowia Alberta poprosiła ich o zaakceptowanie cięć płac odpowiednio o 3 i 4 procent.

„Wszyscy wiedzą, że premier (Jason) Kenny i sekretarz zdrowia Chandro nie mają szacunku dla pracowników służby zdrowia z pierwszej linii, nawet po tym wszystkim, co zrobili dla nas podczas pandemii, a tutaj widzimy, jak AHS wykonuje ich rozkazy, aby dodać zniewagę do obrażeń”. powiedziała Susan Slade, wiceprzewodnicząca Federacji Pracowników Prowincji Alberty, która reprezentuje zespół wsparcia.

Reklamy

Treść artykułu

„To jest nieprzyzwoite i nieprzyzwoite”.

W tweecie w czwartek wieczorem lekarz medycyny ratunkowej w Edmonton, Chazma Mithani, powiedział, że 18 z 43 łóżek oddziałów ratunkowych w szpitalu Royal Alexandra Hospital zostało zamkniętych z powodu braku personelu.

„Prawie połowa gospodarstw domowych w jednym z najbardziej ruchliwych oddziałów ratunkowych w kraju jest zamknięta z powodu braku personelu” – powiedziała. “Niech to zapadnie.”

Internista w tym szpitalu również napisał na Twitterze głębokie zaniepokojenie sytuacją na izbie przyjęć.

Nie tylko łóżka ratunkowe są zamknięte, co stanowi problem, ale także nie mamy wystarczającego drenażu, aby pomieścić nowych pacjentów na oddziałach. To jest złe. Dr Naga Bakshi powiedział w tweecie na Twitterze.

Stowarzyszenie podało w oświadczeniu, że 12 łóżek szpitalnych izby przyjęć wróciło do normy po czterech godzinach, podczas gdy sześć rodzin zostało tymczasowo zamkniętych z powodu braku personelu.

READ  Francuski skrajnie prawicowy gniew z powodu słabych wyników w wyborach, a region południowy odgrywa pewną rolę

Reklamy

Treść artykułu

„Nie było spadku opieki nad pacjentem na oddziale ratunkowym w ciągu tych czterech godzin, a EMS nie został przekierowany, aby uniknąć szpitala Royal Alexandra”, powiedział American Medical Association, dodając, że takie przypadki są powszechne, szczególnie latem.

„Nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem liczby pracowników w naszych lokalizacjach – wakaty są obsadzone, rodziny ponownie otwarte. Pandemia wpłynęła na zmianę alokacji personelu i uszczuplenie dostępnej puli pracowników dorywczych, co zaobserwowano w całej Kanadzie”.

Reklamy

Treść artykułu

Odsłaniając w piątek inwestycję o wartości 4 milionów dolarów w usługi dializ i system wentylacji w Peter Lougheed Center, Chandro oskarżył Partię Narodową o kłamstwo i wykorzystywanie wyzwań związanych z opieką zdrowotną, przed którymi stoi hrabstwo.

„NDP ma oburzające zarzuty, które są bardzo upolitycznione w całym COVID, a to jest kolejny z nich” – powiedział.

„Oczywiście nasz system opieki zdrowotnej był pod ogromną presją od półtora roku, tak jak każdy inny system opieki zdrowotnej na świecie i w Kanadzie, i nadal znajdujemy się pod tą presją”.

Chandro powiedział, że zamykanie rodzin to „dynamiczne decyzje, które reagują na naciski na zasoby ludzkie, aby zapewnić ludziom opiekę, której potrzebują”.

W zeszłym miesiącu Chandro obwiniał zwolnienia pracowników o presję w systemie opieki zdrowotnej, ale w piątek powiedział, że „wypalenie” odgrywa rolę tutaj i innych jurysdykcjach.

Reklamy

Treść artykułu

Alberta zatrudnia dziś o 1000 pielęgniarek więcej niż rok temu i z powodu pandemii zmniejszyła liczbę zaległych 40 000 operacji do 15 000 – oba wskaźniki, że system opieki zdrowotnej ma się dobrze.

„Nie zajmiemy lat, które zajmą innym krajom, aby nadrobić te zaległości” – powiedział Chandro.

Ograniczył swoje komentarze na temat żądań płacowych wobec pielęgniarek i pracowników pomocniczych, twierdząc, że rząd partii rządzącej nie dyktuje niczego pracownikom służby zdrowia.

„To nie jest coś, co rząd bardzo silnie oddziałuje na pracowników służby zdrowia lub ich związki zawodowe – to są rozmowy, które należy przenieść do stołu” – powiedział Chandro.

Inne jurysdykcje mogą mieć problemy ze stresem i niedoborami personelu, ale zwykle nie starają się go pogorszyć, powiedziała Heather Smith, szefowa pielęgniarek Alberta United.

Reklamy

Treść artykułu

“(W innych miejscach) nie obrażają każdego pracownika służby zdrowia w systemie. W Albercie obrażają wszystkich w trwającym łańcuchu opieki zdrowotnej” – powiedział Smith, dodając, że prowincja jest teraz w stanie wojny z lekarzami, pielęgniarkami i wsparciem. personel.

Powiedziała, że ​​kiedy oferta AHS dotycząca zbycia płatności ryczałtowej jest obliczona na 2 procent, zwrot wymaganej płatności wynosi w rzeczywistości pięć procent.

Takie podejście utrudnia rekrutację i zatrzymanie, ponieważ inne jurysdykcje przyciągają nawet dobrze opłacane pielęgniarki z Alberty.

„Tracimy bardzo, bardzo, bardzo dobrych ludzi” – powiedział Smith.

Powiedziała, że ​​stres pracowników, w połączeniu z napięciami z rządem prowincji i AHS, zwiększa apele wśród członków UNA o jakiś rodzaj akcji pracowniczej.

Reklamy

Treść artykułu

„Ile razy zapalasz beczkę prochu, zanim wybuchnie?” powiedział Smith.

READ  Palenie na zewnątrz zakazane w Kolumbii Brytyjskiej przed intensywnymi upałami

AHS korzysta z tymczasowej jednostki terenowej strukturalnej, która została początkowo zainstalowana w celu radzenia sobie z nadwyżką epidemii na terenie Peter Lougheed Center, aby zmniejszyć presję na coraz bardziej zatłoczoną sytuację kryzysową w mieście.

To przykład rozsądnego planowania awaryjnego, powiedział Chandro.

Ale David Shepherd, krytyk opieki zdrowotnej z Partii Narodowo-Demokratycznej, powiedział, że jest to objaw systemu opieki zdrowotnej nękanego błędną oceną rządu hrabstwa podczas COVID-19.

„Reagują i to właśnie zrobili podczas pandemii, zwłaszcza podczas trzeciej fali” – powiedział Shepherd.

„Wiemy, że minister może domagać się wszystkiego, co chce, ale dowody są na miejscu”.

[email protected]

Na Twitterze: BillKaufmannjrn

    Reklamy

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top