Ceravalli: 6 nominowanych do zastąpienia Stana Bowmana w Chicago

W środę Chicago Blackhawks zaczną odzyskiwać fragmenty swojej zrujnowanej reputacji po morderczym śledztwie. Prezesi ujawnili, kto zakopał zarzuty o napaść na tle seksualnym Aby nie rozpraszać uwagi podczas Pucharu Stanleya 2010 – zamiast pozwolić, by seryjny drapieżnik i trener wideo Brad Aldrich podróżował i świętował ze swoim zespołem.

Konsekwencje są nowe. Więcej szalonych pytań Odpowiedzi pozostają.

Oczekuje się jednak, że poszukiwania zastępstwa dla Stana Bowmana na stanowisku szefa operacji hokejowych i dyrektora generalnego rozpoczną się na dobre. Blackhawki (0-5-1) potrzebują dużo pomocy – na lodzie i poza nim.

Oto sześciu kandydatów, którzy mogliby zastąpić Bowmana:

(wymienione w kolejności alfabetycznej)

Kyle Davidson

33-letni Davidson został tymczasowo mianowany na stanowisko GM po wtorkowym raporcie. Dyrektor generalny Danny Wirts powiedział, że będzie poszukiwanie „nowego przywództwa hokejowego”, ale Davidson zasługuje na dłuższe spojrzenie. Pochodzący z Sudbury, Ontario, jest już w swoim dwunastym sezonie w Chicago. Jest bystrym i elokwentnym młodym mężczyzną. Jego ostatnim stanowiskiem był wiceprezes ds. strategii i analityki hokejowej, ale po drodze zajmował prawie wszystkie stanowiska front office. Davidson był stażystą w Blackhawks w latach 2009-10 i został zatrudniony w pełnym wymiarze godzin jako analityk hokejowy i analityk wideo w latach 2010-11. Od tego czasu został awansowany na Administracyjnego Koordynatora Hokejowego (2011), Hokejowego Kierownika Administracyjnego (2015), Asystenta GM (2018) i na obecne stanowisko Wiceprezesa w 2020 roku. Po drodze Davidson nadzorował negocjacje kontraktów z zawodnikami, wynagrodzenie zarządzanie czapkami i skauting Profesjonaliści i amatorzy. Być może najlepiej byłoby połączyć Davidsona, wyposażonego do wykonywania pracy GM, z doświadczonym szefem operacji hokejowych, na którym można by się oprzeć.

Jeff Gorton

Gorton, lat 53, od dawna czuje się kolejnym człowiekiem, który weźmie udział w pierwszym otwarciu GM od czasu jego nieoficjalnej premiery przez New York Rangers w maju. Gorton wykonał szybką pracę nad odbudową Rangers, biorąc zwycięzcę Norrisa Adama Foxa i cztery dodatkowe wybory z pierwszej rundy, aby przywrócić Broadway do rozmowy uzupełniającej. Inni dyrektorzy NHL chwalili interakcję Gortona z jego historią sukcesów. W tym sezonie po raz pierwszy Gorton nie był częścią front office NHL od 28 lat. Obecnie pracuje jako analityk w NHL Network, Gorton spędził sześć lat jako Rangers GM (2015-2021). Znany jako wykwalifikowany ewaluator, Gorton był asystentem GM przez 11 sezonów w Rangers i Bruins, a także pełnił funkcję menedżera kadry graczy i menedżera tytułów skautingu. Byłoby szokiem, gdyby Black Hawks – w poszukiwaniu stabilności – nie spotkał Gortona, który jest silnym liderem, wykazuje pewność siebie i jest człowiekiem z charakterem.

Scott Milanby

55-letnia Mellanby od kilku lat puka do drzwi GM. Musi przenikać. Po znakomitej karierze, w której jeździł na łyżwach w 1431 meczach NHL w sezonie zasadniczym, Mellanby przez dwa sezony (2010-2012) był asystentem trenera w St. Louis Blues, zanim dołączył do byłego dyrektora Blackhawka (i byłego kolegi z drużyny) Marka Bergievina w Montrealu. Mellanby zaczynał jako menedżer personalny Canadiens, ale ostatnie siedem sezonów spędził jako asystent dyrektora generalnego. Mellanby to prosta strzelanka, równie szanowana w branży. Zapłacił swoje składki. Jedynym komplikującym czynnikiem może być fakt, że Bergvin jest w dobrze nagłośnionym ostatnim roku swojego kontraktu w Montrealu. Czy Milanby może być jego następcą? Nie mówi po francusku, co najwyraźniej jest wymogiem w Montrealu. W Chicago nie miałoby to żadnego znaczenia.

Bob Murray

66-letni Murray jest w ostatnim roku swojego kontraktu jako dyrektor generalny Anaheim Ducks, ponieważ był trzecim najdłużej działającym trenerem w lidze, za Davidem Poile i legendą Blackhawks Dougiem Wilsonem. Murray dobrze zna rodzinę Wirtzów. Jest jednym z niewielu facetów, którzy wcześniej posiadali tytuł GM Blackhawks. Jego pierwszy występ był krótki, Murray strzelił 22 mecze w swoim trzecim sezonie w grudniu 1999. Musi być trochę pociągnięcia serca dla Murraya, który przeczesywał niebieską passę Hawks przez 15 sezonów, aby naprawić ten błąd. W Anaheim hokeista poprowadził Kaczki do play-offów dziewięć razy w ciągu 14 sezonów i wygrał sześć rund, w tym wyjazdy na finał Konferencji Zachodniej (2015 i 2017). W Chicago Murray nie tylko miałby szansę wrócić do domu, ale miałby do dyspozycji zasoby, których nie było w Anaheim.

Jim Rutherford

Rutherford, lat 72, niedawno wrócił do Karoliny Północnej, gdzie pomagał huraganom powiesić ich jedyny sztandar Pucharu Stanleya. Ale nie akceptuje emerytury. Rywalizacja wciąż płonie w Rutherford, który wygrał dwa pozostałe Puchary Stanleya w Mieście Stali. Hockey Hall of Famer opuścił Penguins w zeszłym sezonie w nieco zaskakujących okolicznościach, decydując się odejść w środku niszczycielskiej kampanii Covid-19. Jego kontrakt wygasł i Rutherford jest teraz wolnym agentem. Podczas gdy oceny graczy i pozyskiwanie – w szczególności zawieranie umów – zawsze były jego mocną stroną, myśląc w tym momencie swojej kariery, Rutherford może chcieć pracować jako szef operacji hokejowych u boku GM, który może wykonać wiele ciężkich zadań. wyciąg. Posiadanie na pokładzie Rutherforda i jego rodowodu w Pucharze Stanleya oraz pokazanie komuś takiego jak Davidson liny może być zwycięską kombinacją.

Kevin Weekes

46-letni Wikes był drugim szefem hokeja w Pittsburghu, który ostatecznie trafił do Briana Burke’a w lutym ubiegłego roku. Podobnie jak krążki, gdy był bramkarzem, nie ma zbyt wielu rzeczy, które przeszły przez ostatnie tygodnie na torze NHL. Jest jednym z najbardziej widocznych analityków telewizyjnych meczów hokejowych, ma dobre relacje i ma dużą wiedzę hokejową. Biorąc pod uwagę, że Blackhawks już pokazali, że są zainteresowani zwiększaniem zatrudnienia w swoim biurze, a Jaime Faulkner jest jedną z niewielu kobiet w NHL, które mają tytuł COO, Weekes powinna znaleźć się na krótkiej liście Chicago. Może nie ma doświadczenia w obsłudze klienta, ale jego hokejowa przenikliwość jest niekwestionowana i może promować markę i sieć Chicago w jednym z najbardziej zróżnicowanych miast w kraju. Żaden czarny człowiek nigdy nie był arcymistrzem, nie mówiąc już o szefie zespołu. Nikt nigdy nie był w dobrej sytuacji, aby odrzucić to z Wikeez.

READ  Valancionas zdobył 39 punktów w swojej karierze i ponownie pokonał Pelicans Clippers

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top