Cena złota rośnie przy popycie z bezpiecznej przystani

Cena złota rośnie przy popycie z bezpiecznej przystani

Uwaga redaktora: Przy tak dużej zmienności rynku, bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu dzisiejszych wiadomości i opinii ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!


(Kitco Aktualności) – Poszedł Ceny wzrosły umiarkowanie i we wtorek osiągnęły najwyższy poziom od prawie czterech tygodni na początku handlu w USA. Popyt na bezpieczną przystań pojawia się w obliczu skrajnej awersji do ryzyka na rynku. Październikowe kontrakty terminowe na złoto Ostatni raz wzrósł o 13,10 USD do 1790,70 USD. Srebrny Komiks Wrzesień Kontrakty terminowe w końcu wzrosły o 0,113 USD do poziomu 20,47 USD za uncję.

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nasilają się dzisiaj, ponieważ przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ma odwiedzić Tajwan we wtorek wieczorem. Chiny poprzysiągł zemstę. Większość światowych giełd spadła w nocy. Indeksy giełdowe w USA wskazują na słabsze otwarcia na początku sesji nowojorskiej.

Z dnia na dzień wiadomość, że armia amerykańska zabiła przywódcę Al-Kaidy w ataku dronów w Kabulu, miała niewielki wpływ na rynki.

Dzisiejsze główne rynki offshore widzą, że ceny ropy NYMEX zbliżają się do stabilizacji i wynoszą około 93,75 USD za baryłkę. Handlowcy czekają na środowe spotkanie OPEC. Indeks dolara amerykańskiego nieznacznie wzrósł na początku handlu w USA. Rentowność 10-letniego amerykańskiego Skarbu Państwa wynosi 2,56%.Dane gospodarcze ze Stanów Zjednoczonych, które mają pojawić się we wtorek, są skąpe i obejmują cotygodniowe raporty Johnson Redbook oraz raporty o sprzedaży detalicznej. Dziś przemawia również dwóch urzędników Rezerwy Federalnej.

Technicznie rzecz biorąc, październikowy kontrakt futures Gold Bears ma ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Jednak trend spadkowy ceny został zniwelowany na dziennym wykresie słupkowym, a w zeszły piątek ceny odnotowały bycze tygodniowe zamknięcie, co jest dowodem na to, że dno rynku jest na swoim miejscu. Kolejną zwyżkową ceną docelową dla byków jest zamknięcie powyżej solidnego oporu na poziomie 1,800,00 USD. Następna krótkoterminowa cena docelowa w dół dla niedźwiedzi to spychanie cen kontraktów terminowych poniżej silnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Widzimy pierwszy opór na poziomie 1800,00 USD, a następnie 1820,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na nocnym minimum na poziomie 1775,30 USD, a następnie na najniższym w tym tygodniu poziomie 1764,10 USD. Ocena rynkowa Wyckoffa: 3,0

READ  Suncor pozbywa się aktywów słonecznych i wiatrowych, skupia się na wodorze i paliwach odnawialnych

24-godzinny srebrny wykres [ Kitco Inc. ]

Wrześniowe kontrakty terminowe na srebro mają w najbliższym czasie ogólną przewagę techniczną. Jednak trend spadkowy cen na dziennym wykresie słupkowym został zniwelowany, a ceny zamknęły się w ostatni piątek na byczym szczycie tygodnia, wskazując, że dno rynku jest na swoim miejscu. Kolejną zwyżkową ceną docelową dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej silnego technicznego oporu na poziomie 21,50 USD. Kolejnym celem dla ceny niedźwiedzia w trendzie spadkowym jest cena blisko poniżej silnego poziomu wsparcia na 19,00 USD. Zauważamy pierwszy opór na szczytach z tego tygodnia na 20,51 USD, a następnie 20,75 USD. Następne wsparcie pojawia się na poziomie 20,00 USD, a następnie najniższy poziom z zeszłego piątku na poziomie 19,825 USD. Ocena rynkowa Wyckoffa: 3.0.Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *