Cena ropy spadła poniżej 90 dolarów po raz pierwszy od inwazji na Ukrainę

Cena baryłki ropy spadła w czwartek do najniższego poziomu od lutego, ponieważ inwestorzy reagują na rosnące obawy, że nadchodząca recesja doprowadzi do znacznego spadku popytu na energię.

W czwartek cena baryłki ropy West Texas Intermediate spadła w pewnym momencie poniżej 88 USD za baryłkę, co jest poziomem, na którym nie notowano od początku lutego.

To było przed rosyjską inwazją na Ukrainę, która doprowadziła ceny ropy do najwyższych poziomów od lat z obawy przed szerzej pojmowaną wojną i zmusiła narody do pośpiechu, by wymienić usankcjonowaną rosyjską ropę.

Po osiągnięciu szczytowego poziomu około 140 USD za baryłkę w marcuOd tego czasu ropa naftowa stale spada, ale czwartkowa masowa wyprzedaż była spowodowana nowymi danymi z USA pokazującymi, że Amerykanie jeżdżą tego lata mniej samochodów niż dwa lata temu, podczas pandemii w 2020 roku.

Oglądaj | Dlaczego wysokie ceny gazu wymagają ponownego przemyślenia planów jazdy na lato:

Ceny gazu wymagają przemyślenia niektórych letnich wycieczek drogowych

Wraz z gwałtownym wzrostem cen gazu w całym kraju, niektórzy Kanadyjczycy zmieniają swoje plany letnich podróży i pozostają blisko domu.

Rory Johnston, założyciel Commodity Context, mówi, że ceny gazu wciąż próbują się ustabilizować po bezprecedensowym wzroście popytu na początku tego roku.

„Przez większą część lata ceny benzyny rosły w górę lub w górę, a ludzie… gromadzili zapasy, ponieważ nie wiedzieli, jak wysoko wzrosną” – powiedział w wywiadzie. „Teraz ceny zmieniły się i bardzo szybko spadają”.

Benzyna jest jednym z głównych zastosowań ropy, więc ceny ropy spadają tak samo, jak na dystrybutorze. Ale ropa ma tendencję do spadków, a coraz więcej danych ekonomicznych wskazuje, że światowa gospodarka zwalnia i może wejść w recesję, co zmniejszy zapotrzebowanie na energię.

READ  Qiantu przedstawia elektryczny dwumiejscowy samochód K20 o wartości 13 000 USD

„To, co na pewno widzimy, to trochę zaciemnienie na całym rynku ropy z powodu niektórych z tych obaw” – powiedział Johnston.

OPEC zwiększa produkcję

Martin Pelletier, menedżer portfela w Wellington Altus Special Adviser, mówi, że istnieją dobre powody, aby obawiać się recesji, ale ostatecznie uważa, że ​​prognozy raczej zaskoczą w górę niż w dół.

Zwrócił uwagę, że kartel naftowy w tym tygodniu OPEC zgodził się na zwiększenie produkcji o 100 000 baryłek dziennieczego nie zrobiłbyś, gdybyś myślał, że rynek zaraz się załamie.

„OPEC naprawdę dobrze rozumie światowe rynki ropy, w rzeczywistości podnoszą ceny i produkcję” – powiedział w wywiadzie. Ale ta kwota 90 dolarów wzbudziła obawy co do kierunku, w którym stąd płynie ropa.

Johnston mówi, że obecny spadek cen ropy może być uważany za dobrą lub złą wiadomość, w zależności od twojego punktu widzenia.

„Silver Lining to zdecydowanie tańsza benzyna [but] Chmura burzowa po drugiej stronie tej okładziny prawdopodobnie obniży ceny gazu, ponieważ gospodarka słabnie”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top