Cavalry FC pokonało FC Edmonton i awansowało do ćwierćfinału mistrzostw Kanady

Edmonton – Gole Joe Masona i Bena Fiska dały Cavalry FC do ćwierćfinału mistrzostw Kanady po wygranym 2:0 meczu z Edmonton w niedzielę.

Mason strzelił gola głową w 31. minucie, dzięki czemu klub z Calgary wyprzedził regionalnego rywala na Clark Field w Edmonton. Jose Hernandez pięknie dośrodkował Jose Escalante z poprzeczki, a Mason był tam, aby się odbić.

Al Fursan zdobył wynik 2-0 w 62. minucie, kiedy Fisk posłał Mohameda Farsiego w pole karne, zanim odzyskał piłkę na prawym obronie. Potem zablokował niski strzał Fiska przez obrońcę Edmonton, ale piłka przeleciała nad bramkarzem Darlingtonem Muraserano.

Pomocniczy bramkarz kawalerii Tyson Farago, który zastąpił Marco Carducci, zatrzymał dwa strzały, które napotkał w czystej siatce, w tym potężny strzał Janu Esuy w 25. minucie, który przewrócił poprzeczkę z szokiem nurkowym.

– Jestem zachwycony sposobem, w jaki poradziliśmy sobie z ich groźbami, ponieważ to jest ich park domowy. Wyjazd tutaj i utrzymywanie dwóch czystych kont jest zawsze świetne – powiedział trener dżokejów Tommy Weldon Jr.

Cavalry FC zmierzy się w ćwierćfinale ze zwycięzcami meczu z 26 sierpnia pomiędzy Vancouver Whitecaps z NFL i opartym na Victorii Pacific FC w kanadyjskiej Premier League.

Mistrzostwa Kanady odbyły się po raz pierwszy w 2008 roku.

READ  UFC Vegas 27 na Twitterze: Profesjonaliści reagują na zwycięstwo Roba Fonta nad Cody'm Garbrandtem