Cash przenosi międzynarodową przynależność do Polski

Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash zakwalifikował się do polskiego obywatelstwa poprzez matkę i dziadka.Matty Cash mógł zadebiutować w Polsce w listopadzie


© PA
Matty Cash mógł zadebiutować w Polsce w listopadzie

24-latek opowiadał o możliwości przejścia do FA trzy lata temu.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesariego Kulesy z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

John McKinney: Jestem w najlepszej formie w swojej karierze Arsenal 3-1 Aston VillaAuston Villa Devices | Harmonogram Premier League

Drużyna Paolo Sosy zdobyła podwójny tytuł, aby w listopadzie zakwalifikować się do mistrzostw świata przeciwko Andorze i Węgrom.

Po otrzymaniu obywatelstwa i spotkaniu z menedżerem Polski we wtorek Cash napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został zatwierdzony przez polskie władze.

„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi pomogły. Teraz jest czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju.”

Sousa dodał, że rodzina Kaszyna była „bardzo podekscytowana” grą dla Polski: „Granie w reprezentacji to nie tylko wielka odpowiedzialność, to dodatkowa rzecz, bardzo trudna do opisania słowami”.

Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i ma szansę odcisnąć piętno w kadrze Sousa za niecałe 13 miesięcy do następnego mundialu w Katarze.

Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. Dokumentowaliśmy ten moment i mieliśmy okazję spotkać się z menedżerem dziś rano.

„To prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Widziałem wiele meczów. Kibice są genialni, pełni pasji. Mam nadzieję, że uda mi się przesunąć to na bok, z zainteresowaniem i stuprocentowym zaangażowaniem. To moja gra.

READ  Analiza wnętrza. Czy istnieje ryzyko niedoboru oleju?

– Bardzo dobrze znam także Clicha z Leeds United. Stoczyłem z nim wiele bitew. Naprawdę rozmawialiśmy i powiedziałem, że fajnie byłoby grać z nim bez grania przeciwko niemu.

„Ze wspaniałym menedżerem zamierzamy wnieść do zespołu pomysłowość i sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce w Grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do miejsca w Pucharze Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3-0 meczu z Evertonem i stał się pierwszą drużyną pod wodzą Deana Smitha, która dołączyła do klubu za 16 16 milionów z Nottingham Forest we wrześniu 2020 roku.Ashley Young, Martin Campman pozują do filmu: Cash mówi, że reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej to zaszczyt


© Associated Press
Kesh mówi, że byłby dumny z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top