Carlson znów jest zdrowy i produkuje z Rekinami w elitarnym tempie

Dostał to.

Obrońca San Jose Sharks jest na najlepszej drodze do najlepszego statystycznego sezonu w swojej karierze w NHL i jest jednym z najlepszych wicemistrzów Norris Trophy, nagrody, którą zdobył w 2012 i 2015 roku, kiedy został wybrany najlepszym obrońca w lidze. 32-latek prowadzi w defensywie NHL z 32 punktami (11 goli, 21 asyst) w 26 meczach i jest na dobrej drodze do zdobycia 100 punktów.

Co jest kluczem do jego powrotu do zdrowia? Dlaczego był w stanie ponownie osiągnąć takie wyżyny po zmaganiach (przynajmniej według swoich standardów) przez kilka ostatnich sezonów?

Zapytany o te pytania przez NHL.com, gdy szedł do autobusu Sharks po przegranej 3: 1 z Toronto Maple Leafs na Scotiabank Arena w środę, uśmiechnął się cierpko.

– Bo to ja – powiedział z przekonaniem. „Bo takim jestem graczem. Bo tak gram. Bo tak muszę grać”.

W ten sposób widzieliśmy go już wcześniej, zwłaszcza podczas jego gry w Ottawa Senators. Carlson rozegrał swoje pierwsze dziewięć sezonów NHL w kanadyjskiej stolicy, dwukrotnie zdobył Norris Trophy i miał 82 punkty NHL (16 bramek, 66 asyst) w sezonie 2015-16.

Wróci do Ottawy w sobotę, kiedy Sharks zagrają z Senatorami w Canadian Tire Center (19:00 ET; SN1, CITY, TVAS2, NBCSCA, ESPN+, SN NOW), gdzie wielokrotnie zachwycał fanów w latach 2009-2018.

„Fizycznie jestem w dobrym miejscu, w którym myślę, że nadal mogę robić rzeczy, które robiłem w wieku 20 lat” – powiedział Carlson.

Powrót do tego punktu był trudny ze względu na różne kontuzje. Zapytany, jak udało mu się ich pokonać, roześmiał się.

Powiedział: „Gdybym wiedział, zrobiłbym to wcześniej”. „Od jakiegoś czasu czuję się naprawdę dobrze, a on najwyraźniej klika teraz trochę więcej”.

Najwyższy czas, biorąc pod uwagę to, przez co przeszedł.

W zeszłym sezonie przeszedł operację zerwania mięśnia przedramienia. Nastąpiło to po piętach złamanego kciuka w latach 2020-21.

READ  Charles Oliveira „idiotą” za twierdzenie, że jestem fałszywy

W 2017 roku lekarze usunęli mu część kostki i zastąpili ją sztucznym ścięgnem, co wpłynęło na jego jazdę na łyżwach. Należy również pamiętać, że jego ścięgno Achillesa zostało zerwane przez łyżwiarza Matta Cooka z Pittsburgh Penguins w 2013 roku, wypadek, który wzbudził obawy co do jego zdolności do płynnej jazdy.

Wideo: DET @ SJS: Carlson zdobywa 11. miejsce w trzecim sezonie

Z Carlsonem o jeden sezon od nieograniczonej wolnej agencji, Senatorowie wymienili go i wysłali Francisa Perrona do Sharks 13 września 2018 r. Za napastników Chrisa Tierneya i Wiśniowe Rudolfyobrona Dylana Dimeloprawa niepodpisany napastnik Joshua Norris, wybór w pierwszej rundzie w drafcie NHL 2020 (napastnik Tim Stozel), wybór w drugiej rundzie w drafcie 2019 i dwa wybory warunkowe.

Podpisał ośmioletnie przedłużenie kontraktu z San Jose 17 czerwca 2019 roku, ale jego pierwsze cztery sezony z Sharks były nękane kontuzjami. W ciągu pierwszych czterech sezonów opuścił 79 meczów, w tym 31 w zeszłym sezonie.

Ale teraz zdrowy, jest na dobrej drodze do zostania pierwszym obrońcą NHL, który zdobył 100 punktów w jednym sezonie, odkąd Brian Leetch miał 102 punkty z New York Rangers w latach 1991-92.

Trener pierwszego roku Sharks, David Quinn, rozumie, że ciało Carlsona ucierpiało przez lata, ale powiedział, że obecnie wydaje się być w całkiem zdrowej formie.

„Myślę, że Eric jest na innym etapie swojej kariery” – powiedział Quinn. „Ma 32 lata i z różnych powodów były to dla niego frustrujące trzy lata.

„Miałem dobre przeczucie, przyjeżdżając do obozu, że był w innym nastawieniu, a mianowicie z powodu swojego zdrowia. Był podekscytowany rokiem, wziął na siebie nowe obowiązki, zwłaszcza w związku ze sposobem kształtowania się składu tutaj w ostatnie trzy lub cztery miesiące. Przyjął to i znów widzisz nagradzanego obrońcę Pucharu Norrisa.

READ  5 wielkich pytań stojących przed Maple Leafs w latach 2022-23

Kapitan rekinów Logan Couture Podobało mu się to, co zobaczył.

„Każdy zostaje ranny w tej grze” – powiedział Couture. „To sport fizyczny, to trudny sezon.

„Pracował tak ciężko, aby przygotować się do sezonu. Nie wiem, czy to zemsta za cokolwiek. Myślę, że jest po prostu dumnym zawodnikiem, który chce pokazać sobie i swoim kolegom z drużyny, że może być dominującym graczem w lidze, i to właśnie robi”.

Z Sharks (8-14-4) w trybie pełnej odbudowy, dyrektor generalny pierwszego roku Mike Grier powiedział, że wysłucha ofert handlowych dla Carlsona, który ma jeszcze cztery sezony kontraktu, który wygasa, gdy skończy 37 lat i ma klauzula zakazu handlu. .

Carlson powiedział, że zostawi szczegóły biznesowe recepcji. Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, mówi, że jest szczęśliwy w San Jose. Tak czy inaczej, gdziekolwiek skończy grać, jego dziedzictwo będzie określone przez jego zdolność do zachowania zdrowia.

Czy może to zrobić do końca swojej umowy?

„Gdybym miał odpowiedzi na te pytania, robiłbym to każdego roku i każdego lata” – powiedział Carlson. „To sport reakcji. Uważam, że im bardziej próbujesz go opanować, tym mniej robisz.

„Miałem dobre lato w tym roku. Wróciłem do Szwecji i mogę zobaczyć moją rodzinę, której nie widziałem od jakiegoś czasu. I muszę tam przywieźć moje dzieci.

„Ogólnie moje życie jest teraz całkiem dobre. Mam dobrą rutynę. Może to sprawiło, że jestem dobry”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top