Carlos Sainz nie jest mistrzem świata

Carlos Sainz „nie łapał” bycia mistrzem świata Formuły 1, przynajmniej na razie, jak mówi Nico Rosberg.

Sainz był bliski wygrania wyścigu Formuły 1, kiedy zajął drugie miejsce za Maxem Verstappenem podczas Grand Prix Kanady, Mniej niż sekundę za kierowcą Red Bulla.

Jego drugie miejsce oznacza, że ​​jest trzeci na liście kierowców wszechczasów z największą liczbą miejsc na podium w Formule 1 bez zwycięstwa w wyścigu, a siódmy z największą liczbą startów bez P1.

ale kiedy Sainz wciąż goni za pierwszą nieuchwytną wygranąHiszpan marzy też o zdobyciu pewnego dnia tytułu mistrza świata.

Rosberg, mistrz świata z 2016 roku, wierzy, że pozostanie to marzeniem.

W Any Driven Mondays Sky Sports powiedział: „Sainz uczynił go dobrym, przyzwoitym kierowcą w Ferrari, ale w tej chwili nie zdobył jeszcze tytułu mistrza świata.

„Ponieważ pod względem wydajności, [Charles] W tym roku Leclerc wyprzedzał go w każdym wyścigu.

„Więc nadal musi znaleźć znaczny postęp, aby znaleźć się na poziomie relacji z Leclercem, wciąż jest do tego dość daleko.

„To duża niespodzianka po zeszłym roku, ale oczywiście samochód jest zupełnie inny, więc może zajmie trochę więcej czasu, aby przejść przez te rzeczy”.

Niedzielny wyścig był prawdopodobnie najlepszym w sezonie Sainza, ponieważ Hiszpan spędził ostatnie 15 okrążeń ścigając Verstappena o prowadzenie.

Verstappen był w P1 po tym, jak Sainz zatrzymał się późno w samochodzie bezpieczeństwa na nowe opony i był o pięć okrążeń mniejszy.

pomimo presjiVerstappen trzymał się, aby wygrać, jego szósty sezon.

READ  Lawina Makar działa na innej planecie

„To były dwa naprawdę świetne wyścigi od Maxa” – powiedział Rosberg. „Jest bardzo pewny siebie i prowadzi na imponującym poziomie.

„Doprowadził do perfekcji w trudnych warunkach w kwalifikacjach, a presji Sainza w wyścigu nie można nie docenić.

„To okropne uczucie w samochodzie. Zrobiłeś wszystko perfekcyjnie, a z powodu samochodu bezpieczeństwa nagle Ferrari za tobą w potrójnym DRS wywierało na to większą presję.

„Jeśli popełnię najmniejszy błąd, to działa, ale Max doskonale to rozwiązuje.”

jazda Verstappen Mistrzostwa kierowców Z różnicą 46 punktów, wyprzedzając Sergio Pereza, Leclerc ma jeszcze trzy punkty do prowadzenia. Sainz jest P5, 73 mniej niż mistrz świata.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top