Canucks pokonało gwiazdy drugiej połowy czterema bramkami

VANCOUVER – GT Miller strzelił dwa gole w mocnej grze, a Vancouver Canucks strzeliło cztery gole w drugiej połowie, pokonując Dallas Stars 6:3 w niedzielę wieczorem.

Bo Horvat i Elias Peterson strzelili gola i zaliczyli dwie asysty dla Canucks (5-6-1), które w ostatnich sześciu meczach prowadziły 2:4-0. Wasilij Podkolzin i Brock Boozer również strzelili w pustej siatce dla Vancouver, podczas gdy obrońca Quinn Hughes otrzymał trzy asysty.

Canucks grał trzy na sześć w grze o władzę. W poprzednich siedmiu meczach zdobyli tylko trzy gole z 28 okazji.

Joe Pavlesky i Ryan Sutter, obaj na sile, oraz Luke Glending strzelili gola dla gwiazd (4-5-2). Jason Robertson zdobył parę przepustek.

Bramkarz Canucks Thatcher Demko zatrzymał 25 strzałów. Anton Chodubin uratował dla gwiazd 30 piłek.

Canucks strzelił trzy gole w niecałe sześć minut, w tym dwie w rozgrywce o władzę, i po dwóch przejazdach objął prowadzenie 4-2.

Miller strzelił pierwszego gola w meczu dla Vancouver siedem sekund po tym, jak gwiazdor Miro Heskanen został wyrzucony z boiska za potknięcie. Zdobył swój czwarty sezon w 2:19 z wysokiego strzału z podcięcia w show Boesera Chudobina.

Był to pierwszy gol Vancouver w 18 próbach obejmujących pięć meczów.

Pettersson zdobył wynik 3-1 w meczu siłowym 6:37, po strzale przez tłum nad torem konfrontacji. To był jego drugi w tym sezonie i pierwszy w 10 meczach.

Horvat strzelił 4:1 w 8:10, trafiając dobicie po strzale Tannera Pearsona.

Glending zmniejszył różnicę do 4-2, kiedy wykorzystał załamanie obrony Canucks 9:38.

Canucks mieli szansę na powiększenie przewagi o dwóch mężczyzn do 1:11, ale nie byli w stanie pokonać Khodobina.

Horvat przechwycił podanie w okolice Canucks, aby pomóc ustawić bramkę Pudkolzena o 15:45.

Sutter doprowadził gwiazdy do jednej w 3:23 trzeciego w grze siłowej.

Miller odebrał swoją drugą noc mocną grą o 13:44.

READ  Draisaitl gotowy na rewanż z Canucks, Ekholm gotowy na powrót – Sportsnet.ca

Pavlesky dał Stars prowadzenie 1:0 13:35 w pierwszej tercji, 26 sekund po tym, jak Hughes sprawdził. Robertson posłał podanie przez przód siatki, z którym Pavlesky początkowo miał problem z kontrolowaniem, ale znalazł uchwyt i uderzył w róg po raz trzeci w tym sezonie.

Vancouver po raz dziesiąty w 12 meczach tego sezonu straciło pierwszego gola.

Zaledwie kilka minut temu Demko ukradł Jimmy’ego Beana. Alexander Radulov położył piłkę na różdżce Bena i wydawał się mieć szeroko otwartą siatkę, ale skok Demko zdołał trafić w pałkę.