Canucks łagodzą stres podczas wygrywania bardzo potrzebnych samolotów

Vancouver – Miesiąc zamieszania, jedna noc odpoczynku.

Vancouver Canucks zrobiło w piątek lekki zastój, pokonując Winnipeg Jets 3-2 na Rogers Arena, aby zakończyć serię przegranych pięciu meczów i cotygodniowy limit, który obejmował szczyt między dyrektorem generalnym a właścicielem oraz nieustanną paplaninę wśród fanów i mediów . O tym, kto powinien zostać zwolniony jako pierwszy.

Wszyscy powinni na razie zachować swoją pracę – a przynajmniej do niedzielnego meczu u siebie z Chicago Blackhawks – po tym, jak jednonocne Canucks naprawiło problemy drużyn specjalnych, które dawały im niewielkie szanse na wygraną w tym miesiącu.

Mocna gra Vancouver okazała się produktywna przez około trzy tygodnie: dwa gole. W przeszłości kiepska kara śmierci była wzorowa. Canucks nie otrzymał kar.

Wciąż potrzebowali jednego punktu ślepego, aby uratować Nicholasa Eilersa, który wykonał bramkarz Thatcher Demko, a defensywa Vancouver w drugiej połowie meczu wywołała pewne niepokojące momenty. Ale po tym, jak Pierre-Luc Dubois strzelił bramkę dla Gatesa, gdy w regulaminowym czasie pozostało 2:28, Canucks zdołało utrzymać prowadzenie zaledwie jednym golem, aby zdobyć drugie zwycięstwo u siebie na lodzie sezonu.

Ale ogromne szkody, które wyrządzili swoim szansom na play-off, były nie mniej poważne, ponieważ drużyna ma teraz 6-10-2 do 18 meczów.

„Oczywiście nie szło tak, jak chcieliśmy, aż do ostatnich kilku tutaj, a teraz mamy trochę do nadrobienia” – powiedział Demko dziennikarzom po wykonaniu 37 rzutów obrońców. „Mam nadzieję, że dzisiejszy wieczór jest początkiem łączenia niektórych z nich tutaj i budowania siebie nawzajem i budowania pewności siebie w pokoju”.

Minęło trochę czasu, odkąd Canuckowie używali tego słowa na C.

Gra siłowa została odwołana w dziewięciu z poprzednich 10 meczów, podczas których Canuckowie mieli nieprześcigniony i niewiarygodny deficyt drużyn specjalnych z przewagą 19-3.

READ  Ceravalli: 6 nominowanych do zastąpienia Stana Bowmana w Chicago

Ale po tym, jak trener Travis Green radykalnie przekształcił swoje potężne grupy, porzucając walczących napastników Eliasa Petersona i Brocka Boozera do jednostki drugiej, każda jednostka strzeliła gola, gdy Vancouver awansowało 2-0, 3-1.

Po szybkim, czystym krążku, którego nie widziano w mocnej grze w Vancouver w kilku meczach, Oliver Ekman-Larson strzelił nadgarstkiem w korki, by awansować na 1:0 13:51 pierwszej tercji. W przypadku nowego gola pierwszej jednostki, Alex Keason znalazł samego Connora Garlanda w dołku doskonałym podaniem z rzutu rożnego, a ten drugi poklepał piłkę nad ramieniem prawego bramkarza Winnipega, Erica Comrie, i pokonał 3:1 w 6:54 drugi.

„Trudno jest strzelać w tej lidze” – powiedział Garland. „Nigdy nie wiadomo, kiedy kupić kolejną, więc po prostu ciesz się nią. To był dla nas wielki cel. Celem było ćwiczenie siły, a druga jednostka – którą dzisiaj rozerwaliśmy – miała cel. Więc to jest wielka noc za naszą siłę w grze. To różnica w grze. Dlatego cieszymy się, że możemy mieć teraz trochę pewności siebie i iść dalej”.

Zapytany, czy zmiany personalne dodały świeżości zasilaczom, Garland powiedziała: „Zmienialiśmy się kilka razy w tym roku. Ona po prostu próbuje znaleźć odpowiednie kombinacje. Mamy dużo talentów, wielu naprawdę ofensywnych graczy. znajdź odpowiednie miejsce dla niektórych facetów. Grałem chyba w trzy różne punkty. Więc po prostu próbujemy je znaleźć. Mam nadzieję, że te jednostki działają.

„Zaufanie jest ogromne we wszystkim, prawda? Musisz wierzyć w siebie jako gracza, aby wyjść i grać, a granie w siłę to ogromna odpowiedzialność. Kiedy masz możliwości, szczególnie w grze takiej jak dzisiaj, musisz zrobić większość z nich”.

Nie było możliwości zagrania w Power Gates. dosłownie.

Krwawiące gole, a jednocześnie krótkotrwałe w rekordowym tempie, Canuckowie nie zażądali rzutów karnych, kończąc zwycięską passę 10 meczów Vancouver z jednym lub więcej (zazwyczaj więcej) golami przeciwko nim.

READ  Raport: Portland Trail Blazers, Terry Stootts traktują się wzajemnie

„Kara zabicia wynosiła 100 procent”, wykrzyknął Dimko. Jest ogromny. Myślałem, że chłopaki są gotowi, grając mocno w defensywie, przede wszystkim. To (gra o władzę) przyniosła tam dwa duże gole i wiesz, wszyscy uwielbiali widzieć, jak Burr zdobywa swojego pierwszego gola. Myślę, że nasze zaangażowanie przez 60 minut, a zaczynał kończyć, był silny i to jest coś, co musimy tutaj robić”.

Burr 2.0, obrońca Kyle Burroughs, w przeciwieństwie do oryginalnego Kanuk Burr, strzelił swojego pierwszego gola w NHL w swoim rodzinnym mieście, zdobywając punkt przez ekran Petersona na początku drugiej połowy.

To był mecz NHL dla 26-latka, który strzelił gola w swoim siódmym sezonie zawodowym, po tym jak spędził prawie 350 meczów jako nieletni.

„Byłem trochę kontuzjowany… jak tylko odszedłeś, miałem, żeby Bóg wiedział, co się stało” — powiedział Burroughs. „Myślę, że byłem ostatnim, który świętował”.

Przed nim tłum 18 628 osób. Bramka była pięknym momentem dla jego miasta i drużyny.

Nikt nie wywoływał w piątek pieśni o skalpach dyrektora generalnego Jima Benninga „Fire Benning” pod koniec gry. Zamiast tego tłum śpiewał z gruby.

„Dostaję dreszczy, to się mnoży”.

Kanucks z pewnością ma taką nadzieję.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top