CanIndia News – Po partnerstwie AUKUS, USA i Australii w celu wystrzelenia rakiet w kosmos

NEW DELHI, 25 września: „Przyjaźń” między Stanami Zjednoczonymi a Australią rozszerza się po podpisaniu przez AUKUS umowy o bezpieczeństwie i współpracy między państwami Pacyfiku i Indii, gdy oba kraje ujawniają plany wspólnego wystrzelenia pocisków w kosmos. Są szanse, że Indie będą częścią perspektyw ekspansji, aby sprostać strategicznym wyzwaniom w przyszłości.

W piątek potężny 27-osobowy zespół NASA wyszedł z kwarantanny w Darwin, aby „rozpocząć prace nad przełomową kampanią”, aby wystrzelić trzy orbitalne rakiety sondujące z Centrum Kosmicznego Arnhem na Terytorium Północnym Australii.

Zespół spędzi kolejne sześć tygodni w Nhulunbuy, współpracując z Equatorial Launch Australia (ELA), aby przygotować się do startów w połowie 2022 roku.

To będzie pierwszy raz, kiedy NASA przeprowadziła start z obiektu komercyjnego poza Stanami Zjednoczonymi.

„Z przyjemnością powitamy zespół NASA na Terytorium i jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, że najsłynniejsi naukowcy na świecie spotykają najstarszą, nieprzerwanie żyjącą kulturę świata” – powiedział Michael Gunner, premier Terytorium Północnego.

Australia

Centrum Kosmiczne Arnhem znajduje się w Nhulunbuy, Terytorium Północne Australii (Zdjęcie dzięki uprzejmości: Stowarzyszenie Turystyczne East Arnhem Land)

Będzie to również pierwszy start NASA w Australii od 1995 roku, kiedy to sześć rakiet sondujących zostało wystrzelonych z australijskiego rządu Woomera Instrument Range w Australii Południowej.

Australijski minister handlu, turystyki i inwestycji Dan Tehan mówi, że historyczna współpraca jest ogromną wygraną dla rozwijającego się australijskiego sektora kosmicznego.

„Rząd Morrisona zobowiązuje się do rozszerzenia cywilnego sektora kosmicznego w ramach swojego planu zwiększenia sektora do 12 miliardów dolarów i stworzenia miejsc pracy przyszłości” – powiedział dzisiaj.

Podczas przyszłorocznej kampanii NASA wystrzeli trzy dwustopniowe rakiety sondujące Black Bant IX przenoszące instrumenty naukowe w kosmos.

Celem misji jest prowadzenie badań w dziedzinie astrofizyki i umożliwienie naukowcom obserwacji obiektów astronomicznych, których nie można zaobserwować z zakresów rakiet na półkuli północnej wykorzystywanych przez NASA.

READ  Ambicja Elona Muska na Marsie może być najbardziej niebezpieczną ludzką misją w historii

powiedział Enrico Palermo, szef oddziału Australijskiej Agencji Kosmicznej.

Mając wspólne cele dotyczące sprostania globalnym wyzwaniom, istnieje również duży potencjał czterokierunkowej współpracy między Australią, Indiami, Japonią i Stanami Zjednoczonymi obejmującej cywilne działania w przestrzeni kosmicznej.

Na początku tego roku Australijska Agencja Kosmiczna i Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) podpisały protokół ustaleń w celu zacieśnienia współpracy w zakresie cywilnych badań kosmicznych i pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

„Doświadczenie ISRO w zakresie statków kosmicznych, inżynierii systemów i stacji naziemnych wspierających działania kosmiczne sprawia, że ​​jest to strategiczny partner dla Australii, gdy rozwijamy nasze krajowe zdolności kosmiczne i otwieramy drzwi dla australijskiego biznesu na arenie międzynarodowej” – powiedział Palermo w lutym.

Australijska Agencja Kosmiczna i prezes ISRO K. Sivan omówili również utworzenie mobilnej stacji w Australii w celu wspierania indyjskiego programu Gaganyaan.

(Treść przekazana w ramach porozumienia z indianarrative.com)

– Narracja indyjska

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top