Canadian Pacific winny obrazy sądu podczas długich zmian – Business News

Canadian Pacific winny obrazy sądu podczas długich zmian – Business News

CP Rail jest winna pogardy

prasa kanadyjska – | Historia: 430751

Sędzia sądu federalnego uznał Canadian Pacific Kansas City Ltd. Uznany za winnego zniewagi sądu pracowników pracujących w nadgodzinach.

W ciągu 10 miesięcy w 2018 i 2019 roku przewoźnik kolejowy w 22 przypadkach nie zastosował się do nakazów arbitra wydanych przez arbitra – czytamy w orzeczeniu.

Nakazy dotyczą przepisów dotyczących odpoczynku wynikających z przepisów federalnych i dwóch układów zbiorowych dla konduktorów i inżynierów, które w dużej mierze ograniczają zmiany do 10 lub 12 godzin, w zależności od okoliczności.

Dowody własne CP były takie, że „co roku nadal zdarzają się tysiące sytuacji, w których pracownicy nie odchodzą w ciągu 10 godzin” – napisała sędzia Anne-Marie McDonald, powołując się na arbitra pracy.

Arbiter powiedział w marcu 2018 r., że kolej nie argumentowała, że ​​sprawy kwalifikują się jako wyjątki w ramach układu zbiorowego.

Prezes Teamsters Canada, François Laporte, powiedział, że firma „musi stać się mądra i przestać zarabiać na ludziach, zanim wydarzy się kolejna tragedia”.

„Kanadyjski Pacyfik naraża życie, zmuszając wiele załóg pociągów do pracy dłużej niż jest to dozwolone” – powiedział Laporte w środowym oświadczeniu.

Firma z Calgary powiedziała, że ​​jest rozczarowana tą decyzją.

„Z całym szacunkiem nie zgadzamy się z decyzją sądu i złożymy apelację” – powiedział w e-mailu rzecznik Patrick Waldron.

Decyzja z 6 czerwca zapadła niecałe dwa miesiące po tym, jak pociąg towarowy Canadian Pacific został wykolejony przez dryf w Maine, który podpalił lokomotywy i wykoleił cztery wagony z drewnem.

READ  Perspektywy biznesowe stają się negatywne w Kanadzie w związku z wyższymi stopami procentowymi

To ta sama linia kolejowa, na której doszło do śmiertelnej katastrofy Lac-Mégantic w 2013 roku. Canadian Pacific Railroad nie była wówczas właścicielem torów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *