Canadian Awards Show honorowanie czarnych talentów w CBC

Pierwszy kanadyjski program nagród poświęcony czarnym talentom zostanie wyemitowany w CBC w 2022 roku.

Produkcja na żywo Black Academy uhonoruje jesienią Black Achievement w filmie, telewizji, muzyce, sporcie i kulturze w Toronto w ramach trzyletniego kontraktu z CBC.

„[It will] „Czarne twarze dały platformę do zainspirowania większej liczby czarnych twarzy” – powiedział aktor Stephen James, który był współzałożycielem projektu wraz ze swoim bratem Shamirem Andersonem.

„To nie jest tylko hashtag dla [CBC]. To nie jest tylko chwila. „To dziedzictwo, które chcą zbudować i chcą budować razem z nami” – powiedział Anderson.

Zwycięzców wyłoni jury głosujące.

Obejrzyj | Stefan James i Chamier Anderson podczas ustanawiania Black Academy Awards:

Pierwszy kanadyjski program nagród poświęcony czarnym talentom zostanie wyemitowany w CBC w 2022 roku. Produkcja Black Academy uhonoruje tej jesieni osiągnięcia czarnoskórych w filmie, telewizji, muzyce, sporcie i kulturze. 7:05

Bracia, którzy dorastali w Scarborough w Ontario, w grudniu 2020 roku założyli Black Academy, mając nadzieję na podniesienie rangi czarnych talentów w całym kraju.

Jest to oddział ich organizacji non-profit BLACK Canada (Building a Legacy in Acting, Film and Knowledge), która wspiera młode i wschodzące czarne talenty w sztuce i działa na rzecz zwalczania systemowego rasizmu i przełamywania barier dyskryminacji.

Nagrody były jedną z autorskich inicjatyw zaplanowanych przez organizację.

Rzucamy wyzwanie rządowi

Współpracując z Insight Productions, duet znajdował się w fazie planowania rozdania nagród, myśląc o prezentacjach, wykonawcach i specjalnym uznaniu – nie wspominając o panelach branżowych i „innych rzeczach”.

„Nie mogę się wiele podzielić … to będzie epicka i potworna chwila w historii Kanady,” powiedział Anderson z uśmiechem.

Ale obaj zgadzają się, że zabezpieczenie funduszy było wyzwaniem.

Jest wsparcie od Canada Media Fund, głównego inwestora w Black Academy, a ostatnio dołączyły również Cineplex i Roots.

Powiedzieli, że bracia chcieli, aby podmioty zostały pociągnięte do odpowiedzialności, atakując tych, którzy mają pieniądze przeznaczone na zwalczanie rasizmu w Kanadzie.

READ  AKTUALIZACJA: Tessa Blanchard komentuje pogłoski o Falloutach z Wow - zapasy kobiet

James powiedział: „Słyszymy całą rozmowę o całej zmianie, która ma miejsce. Dlatego chcemy być częścią tej zmiany”.

„Rzucamy wyzwanie rządowi. Rzucamy wyzwanie firmom tu w Kanadzie, aby były częścią zmiany, o której mówią, i zmiany, którą chcą widzieć”.

The Black Academy Awards są również zobowiązane do wprowadzenia zmian za kulisami. Będzie to starszy czarnoskóry personel i członkowie załogi, a także wiele innych stanowisk, od asystentów produkcji po role techniczne, obsadzane przez społeczność przed rozpoczęciem produkcji.

Jeśli tak, czy ludzie przyjdą?

W erze, kiedy Znacząco spadła oglądalność pokazów nagródBracia nie odstraszyli się od realizacji swojej wizji – zwłaszcza w tym czasie „przebudzenia” pilnej potrzeby różnorodnej reprezentacji.

„Myślę, że wszyscy zgadzamy się, że jest trochę późno” – przyznał Anderson.

„Ale fakt, że dzieje się to teraz, myślę, że ludzie będą inspirujący, inspirujący i podekscytowani, aby przetrawić coś, czego wcześniej nie widzieli”.

Więcej historii o doświadczeniach Czarnych Kanadyjczyków – od rasizmu wobec Czarnych po historie sukcesu w czarnej społeczności – znajdziesz w Being Black in Canada, projekcie CBC, z którego Czarni Kanadyjczycy mogą być dumni. Możesz przeczytać więcej historii tutaj.

(CBC)

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top