Były prezydent USA Donald Trump uruchomił nową platformę mediów społecznościowych

Były prezydent USA Donald Trump uruchomi własną aplikację społecznościową TRUTH Social, która, jak powiedział, będzie przeciwstawiać się dużym firmom technologicznym, takim jak Twitter i Facebook, które zakazały mu korzystania ze swoich platform.

TRUTH Social zostanie stworzona przez nową spółkę utworzoną w wyniku połączenia Trump Media and Technology Group oraz prywatnej spółki przejmowanej (SPAC), zgodnie z komunikatem prasowym dystrybuowanym przez obie organizacje.

„Żyjemy w świecie, w którym talibowie mają dużą obecność na Twitterze, ale twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony. To niedopuszczalne” – powiedział Trump w pisemnym oświadczeniu zawartym w oświadczeniu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Cieszę się, że wkrótce zamieszczę mój pierwszy fakt na portalu TRUTH Social. Firma TMTG została założona w celu oddania głosu wszystkim. Cieszę się, że wkrótce zacznę dzielić się swoimi przemyśleniami na portalu TRUTH Social Network i oprzeć się dużym firmom technologicznym ”.

Sieć społecznościowa, która ma ruszyć w wersji beta w przyszłym miesiącu i być w pełni operacyjna w pierwszym kwartale 2022 roku, jest pierwszą z trzech faz w planach firmy, a następnie usługą subskrypcji wideo na żądanie o nazwie TMTG+, która będzie obejmować rozrywka i wiadomości. i podcasty, zgodnie z komunikatem prasowym.

W pokazie slajdów na swojej stronie internetowej firma przewiduje ewentualny konkurs Amazon.com’s (AMZN-QUsługa chmurowa AWS i Google Cloud.

Przedstawiciel Trumpa, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, potwierdził treść komunikatu prasowego grupy Talaat Moustafa dla Reutera. Rzeczniczka Trumpa Liz Harrington również zamieściła na Twitterze transkrypcję.

„Przez długi czas wielkie firmy technologiczne tłumiły konserwatywne głosy” – powiedział w wywiadzie dla Fox News syn byłego prezydenta, Donald Trump Jr. „Dzisiaj mój ojciec podpisał ostateczną umowę o połączeniu, aby utworzyć Trump Group for Media and Technology oraz TRUTH Social – platformę, na której wszyscy mogą wyrażać swoje uczucia”.

READ  Podobno tysiące Rosjan powróciło do baz po ćwiczeniach w pobliżu granicy z Ukrainą

Twitter, Facebook i inne platformy mediów społecznościowych zablokowały Trumpowi dostęp do swoich usług po tym, jak 6 stycznia setki jego zwolenników zbuntowało się na Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Protest nastąpił po przemówieniu Trumpa, w którym fałszywie twierdził, że jego przegrana w wyborach w listopadzie była spowodowana powszechnym oszustwem, co zostało odrzucone przez kilka sądów i urzędników państwowych.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W ramach transakcji spółka Trump Media and Technology Group zostanie umieszczona na giełdzie Nasdaq w wyniku fuzji z Digital World Acquisition Corp.DWACU-Q), przejęcie czeku in blanco prowadzone przez byłego bankiera inwestycyjnego Patricka Orlando.

Zgodnie z oświadczeniem Trump Media and Technology Group otrzyma 293 miliony dolarów w gotówce, które Digital World Acquisition Corp. utrzymywała w powiernictwie, zakładając, że żaden udziałowiec spółki przejmowanej nie zdecyduje się na umorzenie swoich akcji.

Orlando, który pracował dla Deutsche Bank i BT Capital Markets, uruchomił co najmniej cztery centra SPAC i ma w planach dwa kolejne, zgodnie ze stroną internetową jego firmy i dokumentami regulacyjnymi.

Ale żaden z SPAC nie sfinalizował jeszcze umowy. W zeszłym miesiącu firma SPAC z siedzibą w Orlando nie zrealizowała fuzji z Giga Energy Inc, która wyceniłaby dostawcę rozwiązań transportowych na 7,3 miliarda dolarów, ponieważ według dokumentów regulacyjnych nie była w stanie zapewnić wymaganych funduszy.

Umorzenia akcjonariuszy zmniejszają ilość gotówki, jaką Digital World Acquisition Corp będzie miał do przekazania Trump Media & Technology Group po zamknięciu transakcji.

Spółki podały w oświadczeniu, że zakończenie połączenia podlega zwrotom nieprzekraczającym uzgodnionej minimalnej kwoty wymaganej gotówki. W oświadczeniu nie ujawniono warunku, chociaż te szczegóły zwykle można znaleźć w zgłoszeniu regulacyjnym, które powinno nastąpić w czwartek.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Zgodnie z komunikatem prasowym, transakcja wycenia Trump Media and Technology Group na 875 milionów dolarów, wliczając w to zadłużenie.

READ  Narzeczona zaginionej kobiety, Gabi Pettito, już nie żyje, rodzina informuje policję - National

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top