Były prezydent UE Donald Tusk wybrany na lidera polskiej opozycji Polska

Były prezydent UE i były premier Donald Zmierzch Wybrany na lidera najsilniejszej partii rozdrobnionej w Polsce opozycji.

64-letni Dusk powiedział, że wraca do polskiej polityki i opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, aby pomóc w walce ze „złem” obecnego prawicowego rządu.

Zmierzch powstał w 2001 roku z Platformą Obywatelską, partią centroliberalną. To było oceniane Polska Przez osiem lat – zanim obecna grupa konserwatywna doszła do władzy w 2015 roku – przez większość czasu był premierem ze Zmierzchem.

– Wiem, że wielu Polaków czekało na zakończenie tego czarnego snu – powiedział Dusk o obecnym rządzie PiS, który jest w trakcie konfrontacji Polski z Unią Europejską.

„Dziś w Polsce panuje zło i jesteśmy gotowi z tym złem walczyć”.

UE i jej trybunał wszczęły postępowanie przeciwko obecnemu rządowi Polski, twierdząc, że sprzeciw wobec niektórych decyzji UE, w tym zmian w sądownictwie i transferu migrantów, jest sprzeczny z polityką 27-osobowego okręgu wyborczego.

Dusk powiedział, że wraca z nadzieją, że Platforma Obywatelska “będzie potrzebna jako siła… do wygrania wojny z prawem i sprawiedliwością w przyszłości Polski”.

„Bez sceny nie ma szans na sukces” – powiedział Dusk.

Powiedział, że ma również poczucie odpowiedzialności za partię, którą założył i kierował przez wiele lat, zanim objął stanowisko przewodniczącego Rady UE w 2014 roku.

Obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości i jego dwaj mniejsi partnerzy nadal dziękują konserwatywnej polityce za hojną premię rodzinną i za przyciągnięcie katolickiej większości w społeczności.

Jednak presja na narastanie konfliktów z UE oraz wewnętrzna walka o władzę i wpływy otwarcie wstrząsają jednością i lojalnością koalicji, która w ostatnim czasie straciła większość w parlamencie. .

READ  Poland Extralica Week 5: Gudno nadal jest idealne, tuż za Ripnikiem

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top