Były doradca Trumpa Stephen Miller zeznaje przed panelem 6 stycznia | Atak Kapitolu USA

Stephen Miller, były starszy doradca Donalda Trumpa, będzie zeznawał przed panelem 6 stycznia, według źródła zaznajomionego z tą sprawą.

ten Wspomniałem o współpracy Miller jest kolejnym dowodem na to, że śledztwo Izby w sprawie zamieszek na Kapitolu puka do drzwi biura owalnego Trumpa, po tym, jak córka i zięć byłego prezydenta, Ivanka Trump i Jared Kushner, obaj byli starsi doradcy Białego Domu, Zeznawali W ostatnich tygodniach.

Według dwóch innych źródeł cytowanych przez Associated Press, nie jest jasne, czy Miller pojawi się osobiście, czy przed dziewięcioosobowym, ponadpartyjnym panelem.

Jednak fakt, że w ogóle się pojawił, jest ważnym wydarzeniem i być może kolejnym poważnym ciosem dla starań Trumpa o ochronę informacji o jego ruchach w Dniu Intifady i późniejszych próbach obalenia wyborów prezydenckich, które przegrał z Joe Bidenem.

Miller, który przez całą kadencję był głównym doradcą Trumpa, po otrzymaniu wezwania w listopadzie, zaciekle opierał się wcześniejszym próbom zmuszenia go do zeznań. W tym czasie Benny Thompson, demokrata z Mississippi, który przewodniczy komisji, powiedział, że Miller „zaangażował się w wysiłki na rzecz rozpowszechniania fałszywych informacji o rzekomych oszustwach wyborczych”, co było podstawą wielkiego kłamstwa Trumpa, że ​​jego porażka wyborcza była oszukańcza.

Jak Miller będzie współpracował w zakresie certyfikacji, którą zapewni? Decyzja Millera o pojawieniu się była prawdopodobnie spowodowana głosowaniem Izby Reprezentantów w zeszłym tygodniu w sprawie zwołania byłych doradców Trumpa Petera Navarro i Dana Scavino. z pogardą za odmowę podporządkowania się ich wezwaniom.

Zeznanie Millera, jeśli oparte na współpracy, może być jednym z najcenniejszych i najbardziej przekonujących dowodów, jakie zebrało dotychczas śledztwo z 6 stycznia na temat zaangażowania Trumpa w śmiertelny bunt.

Zawsze obecny u boku Trumpa przez całą jego administrację, Miller jest lojalną i wysoce skoncentrowaną postacią, której przypisuje się bycie inicjatorem niektórych z najbardziej kontrowersyjnych i bezwzględnych polityk, jakie wprowadził.

READ  Dlaczego wariant delta COVID-19 rozprzestrzenia się tak szybko – i co to oznacza dla Kanady

znany ekstremista Biały nacjonalizm i skrajnie prawicowe poglądyMiller miał kluczowe znaczenie dla niemal każdej decyzji podjętej przez byłego prezydenta podczas sprawowania urzędu, a także dla bardzo twardej polityki imigracyjnej Trumpa. Mogłeś uchwalić Wygrał drugą kadencję.

To właśnie ta lojalność wobec jego dawnego szefa i samej Trumpa sprawiła, że ​​analitycy zastanawiają się, czy Miller rzeczywiście przyjdzie, czy zamiast tego zażąda przesłuchania w ramach piątej poprawki. Istnieją już spekulacje, że zgoda Millera na pojawienie się – czego ani on, ani komitet jeszcze nie potwierdzili – była jedynie próbą uniknięcia losu Scavino i Navarro.

Pojawienie się Millera zwiększa koncentrację komisji na dalszych etapach śledztwa na wewnętrznym kręgu Trumpa, który głośno obalał wielkie kłamstwo, że jego porażka w wyborach w 2020 roku była fałszywa. Kontrolowane były działania byłego prezydenta w dniu powstania i po jego zakończeniu, z których ostatnia, o którą wezwał 6 stycznia, to Ukryty w oficjalnych zapisach.

Śledztwo dotyczyło również nielegalnego planu rzekomo forsowanego przez Trumpa i jego zwolenników wystawianie fałszywych wyborców Aby odwrócić zwycięstwo wyborcze Joe Bidena.

Komisja poinformowała, że ​​prawdopodobnie przeprowadzi przesłuchania publiczne wiosną tego roku, a raport ma być przygotowany przed tegorocznymi wyborami w połowie kadencji. pokazy ankiet Republikanie Ma silną pozycję, aby przejąć większość w Izbie Reprezentantów, w którym to momencie większość obserwatorów uważa, że ​​zamknęłoby śledztwo, gdyby nadal było w toku.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top