Było mi jej żal

W ciągu ostatniego tygodnia nie było nic poza rozmowami o rychłej emeryturze Rogera Federera. Wszyscy kibice liczyli na ostatnią rundę w 2023 roku, ale kondycja fizyczna Szwajcara zmusiła go do podjęcia bardzo trudnej decyzji.

Były numer jeden na świecie zakończy swoją legendarną karierę pod koniec Laver Cup, gdzie zagra w deblu dopiero w piątek wieczorem (najprawdopodobniej z Rafaelem Nadalem). 41-latek z Bazylei przeszedł trzy operacje kolana w ciągu ostatnich dwóch i pół roku i nigdy nie zrezygnował z chęci powrotu na boisko, demonstrując swoją bezwarunkową miłość do sportu.

Na początku tego lata King zdał sobie sprawę, że powrót na Tour będzie niemożliwy. „Nie tylko kolano, ale całe ciało jest poddawane ogromnej presji” – powiedział w niedawnym wywiadzie jego historyczny trener Pierre Paganini.

20 Slamów, 103 tytuły ATP i 28 Masters 1000 to tylko niektóre z liczb, które uczyniły Master jednym z największych sportowców wszechczasów.

Federer, kiedy przejdzie na emeryturę

„Ostatnie kilka lat było dla mnie trudne, ale myślę, że dla niej było jeszcze trudniej.

Ona już tak naprawdę nie lubi mnie oglądać, z tymi wszystkimi obrażeniami. „W pewnym sensie było mi jej żal” – powiedział Roger Federer w tweecie napisanym przez Simona Grafa, redaktora sportowego szwajcarskiego dziennika Tages-Anzeiger. Decyzja zapadła już dwa miesiące temu – kilka dni po lipcowym Wimbledonie.

„Kilka dni po Wimbledonie, w lipcu. Kolano już nie podnosi się. Zadałem sobie pytanie: po co? Roger Federer powiedział w osobnym tweecie Grafa.

Roger Federer powiedział: „Na początku byłem smutny, potem go odepchnąłem. Potem przyszedł proces pisania listu i opowiadania wszystkim. Trochę cię to zraniło, ale było też bardzo dobre dla mnie”. „Trzy czy cztery tygodnie temu nie wyobrażałem sobie, żebym wziął mikrofon do Laver Cup i o tym mówił.

READ  Raducanu - Williams odłożył, pozostawiając fanów wściekłych

A potem będzie kolejna impreza…. Ponieważ zawsze było to dla mnie ważne: nie powinienem czuć się jak na pogrzebie, ale na przyjęciu” – dodał Federer. W tym samym artykule w Tages-Anzeiger Federer poruszył żal swoich dzieci z powodu swojej decyzji o przejściu na emeryturę, pytając, czy tak. oznaczało, że nie mógł podróżować do swoich miejsc kursów.

„Byli bardzo emocjonalni” – powiedział Federer. „Trzech na czterech płakało. I pytali: „Czy nie możemy już jechać do Halle, Wimbledonu czy Indian Wells?”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top