Burza uderza w Ontario w Quebecu, powodując utratę władzy przez ponad 215 000 Kanadyjczyków – National

Przeleciał silny wiatr Quebec I Ontario Piątek spowodował, że ponad 215 000 Kanadyjczyków straciło władzę.

Hydro One, usługodawca, który transportuje i dystrybuuje energię elektryczną w Ontario, powiedział Global News, że burza dotknęła ponad 94 000 klientów w prowincjach.

Tymczasem Hydro-Québec, Powiedziała 121 003 klientów doświadczyło przerw w dostawie prądu. w Montreal39 158 było bez wody.

„Silne wiatry powinny ustąpić do godziny 21:00, co pozwoli nam monitorować szkody i zaplanować resztę prac” – powiedział Hydro-Quebec w mediach społecznościowych po francusku. „Nasze zespoły będą pracować przez całą noc”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Ciężka pogoda nadchodzi po wiosennej burzy, która spowodowała obfite opady śniegu Manitoba.

Zanim gwałtowna pogoda opuści prowincję A Razem 29 cm Śnieg spadł na Winnipeg w ciągu tygodnia, paraliżując drogi, blokując samochody, zamykając szkoły i utrzymując większość mieszkańców w domach.

Były też społeczności Saskatchewan Zostawiony ze śnieżnym bałaganem do posprzątania Po historycznej burzy preriowej uderzył w południowo-wschodni region prowincji.

Ostrzeżenia pogodowe zostały wydane przez rząd Kanada W różnych regionach Ontario w piątek w regionach, w tym Niagara I Kingston.

jedna restauracja w shibawa Tawerna Riverside jest wzywana w mediach społecznościowych, mówiąc, że nie będzie mogła się otworzyć, ponieważ dziesięć słupów wody spadło na wietrze, powodując awarię zasilania w społeczności.

Na obszarach Ontario otaczających Big Trout Lake, Lake Bickle i Sandy Lake wydano ostrzeżenia o burzach zimowych Wydane przez Środowisko Kanady Spodziewaj się do 30 cm śniegu i podmuchów wiatru do 70 hm/h.

Według Hydro One, załogi przywróciły zasilanie ponad 18 000 klientów w północno-zachodnim Ontario. Placówka zauważyła, że ​​obfite opady śniegu i silne wiatry spowodowały szkody w lokalnej infrastrukturze, w tym spadające drzewa na liniach energetycznych.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Załogi nadal niestrudzenie pracują nad przywróceniem zasilania innym klientom w regionie” – powiedzieli.

© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Agnico Eagle i Kirkland Lake tworzą nowego złotego giganta

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top