Brytyjscy rodzice przegrywają bitwę podtrzymywania życia o 12-letniego syna

Brytyjscy rodzice przegrywają bitwę podtrzymywania życia o 12-letniego syna

Ludzie idą w kierunku Royal London Hospital, 5 maja 2018 r.Peter Nichols / Reuters

Rodzice 12-latka w śpiączce po „katastroficznym” uszkodzeniu mózgu przegrali w poniedziałek pozew, aby uniemożliwić lekarzom wyłączenie urządzeń podtrzymujących życie dla ich syna.

Trzech sędziów sądu apelacyjnego orzekło w najlepszym interesie Archiego Battersby’ego, którego 7 kwietnia znaleziono nieprzytomnego w domu. Jego matka powiedziała, że ​​myślała, że ​​mógł brać udział w internetowym wyzwaniu.

Lekarze leczący nastolatka w Royal London Hospital uważają, że jego mózg jest martwy, i twierdzą, że kontynuowanie terapii podtrzymującej życie nie leży w jego interesie.

Jego rodzice, Holly Dance i Paul Battersby, rozpoczęli apelację po tym, jak dwóch sędziów Sądu Najwyższego zgodziło się z lekarzami.

Jeden z sędziów, sędzia Anthony Hayden, nazwał to, co przydarzyło się Archiemu, „tragedią o niezmierzonych rozmiarach”, ale powiedział, że dowody medyczne były „przekonujące i zagregowane” i malowały „ponury” obraz. Powiedział, że kontynuowanie leczenia przedłużyłoby tylko jego śmierć.

W poniedziałek trzech sędziów apelacyjnych odrzuciło próbę uchylenia przez rodziców orzeczenia sądu niższej instancji.

Dance powiedziała, że ​​widziała oznaki, że Archie, który jest podłączony do respiratora, dwukrotnie próbował samodzielnie oddychać w ciągu ostatnich kilku dni.

Ale sędzia apelacyjny Andrew MacFarlane powiedział, że personel medyczny nie widział „żadnych oznak życia” w Archie.

MacFarlane i inni sędziowie apelacji powiedzieli, że opóźnią zakończenie leczenia Archiego o 48 godzin po tym, jak jego rodzice powiedzieli, że chcą poprosić Europejski Trybunał Praw Człowieka o zbadanie sprawy.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

READ  Nie ma historii procesu o morderstwo Naramaty; Sąd wysyła dalsze działania do Kelowna – Penticton News

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *