Brytyjscy rodzice przegrywają bitwę podtrzymywania życia o 12-letniego syna

Ludzie idą w kierunku Royal London Hospital, 5 maja 2018 r.Peter Nichols / Reuters

Rodzice 12-latka w śpiączce po „katastroficznym” uszkodzeniu mózgu przegrali w poniedziałek pozew, aby uniemożliwić lekarzom wyłączenie urządzeń podtrzymujących życie dla ich syna.

Trzech sędziów sądu apelacyjnego orzekło w najlepszym interesie Archiego Battersby’ego, którego 7 kwietnia znaleziono nieprzytomnego w domu. Jego matka powiedziała, że ​​myślała, że ​​mógł brać udział w internetowym wyzwaniu.

Lekarze leczący nastolatka w Royal London Hospital uważają, że jego mózg jest martwy, i twierdzą, że kontynuowanie terapii podtrzymującej życie nie leży w jego interesie.

Jego rodzice, Holly Dance i Paul Battersby, rozpoczęli apelację po tym, jak dwóch sędziów Sądu Najwyższego zgodziło się z lekarzami.

Jeden z sędziów, sędzia Anthony Hayden, nazwał to, co przydarzyło się Archiemu, „tragedią o niezmierzonych rozmiarach”, ale powiedział, że dowody medyczne były „przekonujące i zagregowane” i malowały „ponury” obraz. Powiedział, że kontynuowanie leczenia przedłużyłoby tylko jego śmierć.

W poniedziałek trzech sędziów apelacyjnych odrzuciło próbę uchylenia przez rodziców orzeczenia sądu niższej instancji.

Dance powiedziała, że ​​widziała oznaki, że Archie, który jest podłączony do respiratora, dwukrotnie próbował samodzielnie oddychać w ciągu ostatnich kilku dni.

Ale sędzia apelacyjny Andrew MacFarlane powiedział, że personel medyczny nie widział „żadnych oznak życia” w Archie.

MacFarlane i inni sędziowie apelacji powiedzieli, że opóźnią zakończenie leczenia Archiego o 48 godzin po tym, jak jego rodzice powiedzieli, że chcą poprosić Europejski Trybunał Praw Człowieka o zbadanie sprawy.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

READ  Po ustawieniu meczów NBA ustala harmonogram gry

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top