Brigitte Lackett, skautka Chicago NHL, przełamuje barierę hokejową dla rdzennych kobiet

Do Brigette Lacquette trafiła praca eksploracyjna w NHL w czasie, gdy jej potrzebowała.

Jest pierwszą rdzenną kobietą, która wybrała się do drużyny NHL. Jej pracodawcą jest Chicago.

Lackett została pierwszą kobietą First Nations, która grała w hokeja dla Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018.

Obrońca otrzymał srebrny medal olimpijski, ale został wykluczony z kanadyjskiej listy olimpijskiej 2022.

„Przez całe lato musiałem zmagać się z niektórymi rzeczami mentalnie i emocjonalnie, po prostu ze wszystkim w życiu” – powiedział Lackett kanadyjskiej prasie.

„Ta praca sprawiła, że ​​jestem zajęty i mam coś, na co czekam i coś, w czym chcę się wyróżniać, stając się lepszym z każdym dniem i dając z siebie wszystko.

„Okazuje się, że naprawdę lubię tę pracę”.

29-letni Ojibwa również grał w Mallard, MAN. , trzy mistrzostwa świata i zdobył dwa srebrne i brązowy medal w ciągu sześciu lat w reprezentacji kobiet.

łapanie Chane

Lackett zobaczyła pozornie przypadkową wiadomość na swojej stronie na Facebooku w maju od zastępcy dyrektora generalnego Chicago, Ryana Stewarta, który nadzoruje profesjonalną ocenę.

„Musiałem to wygooglować, ponieważ, szczerze mówiąc, nie sądziłem, że to prawda” – powiedział Lackett.

Stewart powiedział, że Chicago chce odnowić swój personel skautingowy po kryzysie COVID-19.

„Szukaliśmy większej różnorodności… po prostu więcej opinii, więcej różnych ludzi do wprowadzenia tutaj” – powiedział. „Po przeprowadzeniu wielu badań i zrobieniu różnych rzeczy, właśnie pojawiło się jej imię i trochę się w to zagłębiam.

„Wszyscy, z którymi się skontaktowałem – od byłych trenerów z college’u po moich kolegów z drużyny – dbali o jej poczucie hokeja i integralność jako osoby. Dla mnie, jeśli masz poczucie hokeja jako gracz, to dobrze przekłada się to na harcerzy”.

Przejście od gracza do zwiadowcy

Lackette wciąż czekała na wiadomość, czy zostanie zaproszona na próbę do drużyny olimpijskiej 2022.

READ  Buffalo Cypress Montreal Canadiens Zymgos Jergensons

Powiedziała: „Powiedziałam mu, że powiem mu w przyszłym tygodniu. Myślałam, że to było naprawdę fajne, jak szalone„ ale mój umysł był skoncentrowany na grze w hokeja ”.

„Nie znalazłem się w centrum, a potem zapytałem dalej o pracę. Rozmawiałem z wyższymi urzędnikami i zaoferowali mi pracę jako profesjonalny skaut. Powiedzieli mi, że moja praca polegała w zasadzie na monitorowaniu wszystkich zrekrutowanych dzieci do NHL, które grają w Zachodniej Lidze Hokejowej”.

Terytorium Lackett rozszerzyło się ostatnio z trzech prowincji preriowych do Kolumbii Brytyjskiej

„Październik był zdecydowanie walką. Tak naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać” – powiedział Lackett. „Byłem podekscytowany jazdą do Lethbridge i oglądaniem meczu hokejowego, ale potem pomyślałem: „Czego szukam? „

„Całe życie gram w hokeja, więc obserwuję grę i rozkładam jej aspekty oraz umiejętności graczy i oceniam je, piszę na ten temat raporty, im więcej mogę oglądać, tym bardziej zauważam, że się poprawiają lub nie poprawia się.”

OBEJRZYJ l Lacquette inspiracją dla młodzieży Rdzennych Narodów w całej Kanadzie:

Twórca historii Brigitte Lackett inspiruje młodzież z Rdzennych Narodów w całej Kanadzie

Lackett była pierwszą Aborygenką, która zagrała w kanadyjskiej drużynie hokejowej olimpijskiej 0:33

„Zdziwiony jej raportami”

Stewart powiedział: „Byłem zdumiony jej raportami, a ona zna szczegóły, które pomagają przełożyć gracza na poziom zawodowy, a następnie oczywiście większy niż na poziom NHL. Szybko rozpoznała tego rodzaju prawdziwy zakres”.

Znając zdenerwowanie związane z drużynami sportowymi oraz logo i nazwami Aborygenów, Lackette powiedziała, że ​​odrobiła pracę domową na temat herbu Chicago i Black Hawks, przywódcy klanu Thunder, który oparł się zajęciu ziem należących do jego ludu.

„Szanują Black Hawka, za którego logo jest”, powiedział Lackett. „Wykonują dużo rozpoznania ziemi i dobrą pracę ze społecznościami Rdzennych Narodów. Na swojej stronie internetowej mają kilka rzeczy, którymi dzielą się, jeśli ludzie nie rozumieją”.

READ  Zostanie czy odejdzie? Słuch Novaka Djokovica zbliża się do Australian Open

Lackett konsultowała się z matką Anitą z Cote First Nation w Saskatchewan i ojcem Terence’em z O Chi-Chak-ku-Sibi, First Nation w Manitobie, w sprawie objęcia stanowiska.

„Mój tata był podekscytowany” – powiedział Lackett. „Powiedział: „Ta praca to coś, na co wielu ludzi pracuje przez całe życie i nie może do tego dojść”. Jeśli chodzi o motto, rozumieją. Już im to wyjaśniłem.

„Widzę obie strony. Oczywiście jest wielu ludzi, którzy tego nie popierają. Była jedna dziewczyna, która wykonała naprawdę wielką pracę, przyjmując mnie do pracy i mówiąc, że mnie nie wspiera.

„Pracuję z zespołem NHL. Czuję, że robią, co mogą, aby wspierać rdzenną społeczność i dać uznanie ziemi.

„Nie zatrudnili mnie, ponieważ jestem Pierwszym Narodem. Upewnili się, że to wiem”.

„Doskonały umysł hokejowy”

Stewart stwierdził, że Lackette była najlepiej wykwalifikowaną osobą do tego zadania.

„Ona ma doskonały umysł do hokeja” – powiedział. „Długa kolejka ludzi ustawia się w kolejce, aby zostać harcerzami, ale wybieramy ostrożnie i bardzo wybiórczo podchodzimy do tego, kto może być naszymi zwiadowcami.

„Przeszła pełny proces weryfikacji. Jej hokejowy umysł, jej IQ, obszar, w którym mieszka, jej umiejętność układania harmonogramu, który idealnie pokrywa się z obciążeniem pracą, którego wszyscy potrzebujemy”.

Lackett dołącza do małej grupy skautów NHL wraz z Cammy Granato (Seattle Kraken), Blake Bolden (Los Angeles Kings) i Megan Hunter (Chicago).

„Jeśli weźmiesz tożsamość osoby od każdego, kto pisze raport i przeczytasz skuteczny, wyczerpujący i szczegółowy raport z sugestiami i zaleceniami, które uczynią cię lepszym jako organizacja, a wtedy tak się stanie, że napisze go kobieta , głupotą byłoby nie mieć najlepszego dostępnego skauta – powiedział Stewart.

Lackett porównał dziennik pracy poprzez bezpośrednią wiadomość do Bolden, która została pierwszą czarną kobietą w National Hockey League w 2020 roku. Lackett przełamał tę barierę dla rdzennych kobiet.

READ  Połączenie Lightninga z Canadiens jest głębokie przed finałem Pucharu Stanleya

„Wspaniale jest być pierwszym, ale czuję, że wiele tego rodzaju pracy i możliwości otworzy wiele dla wielu innych zespołów w NHL” – powiedział Lacket. „To znaczy, już czas.”

kariera w przyszłości

Lackett nadal gra dla Calgary w Professional Hockey Players Association (PWHPA).

Zwiedziła kanadyjski obóz selekcji młodych mężczyzn i grała w PWHPA przeciwko kanadyjskim kobietom na tej samej arenie w grudniowy weekend w Calgary.

Nie jest pewna, jaka będzie jej przyszła kariera.

„Po prostu biorę to dzień w dzień”, powiedział Lackett. „Nie myślę dużo o przyszłości”. „Nadal fajnie jest trenować i jeździć na łyżwach z PWHPA.

„Nie jestem do końca pewien, dokąd zmierzam. Na razie koncentruję się na swojej pracy. Daje mi to nowy cel”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top