Brexit News: Sfrustrowany biznesmen porzuca polskiego dostawcę z powodu taryfy Brexit | Polityka | Aktualności

Convener Mike, który pracuje w branży dystrybucji odzieży, powiedział, że biurokracja po Brexicie utrudniła jego stałemu polskiemu dostawcy wysyłanie mu towarów z Unii Europejskiej. W rozmowie z BBC Radio 5 Live Mike powiedział: „Pracuję w firmie zajmującej się dystrybucją odzieży. Mamy firmy w całej Wielkiej Brytanii.

„Zawsze postrzegam bycie w biznesie jako wyzwanie, a będąc w biznesie od ponad 30 lat, widzisz, że rzeczy przychodzą i odchodzą.

„Zawsze masz problemy, musisz walczyć.

„Ludzie mówią, że to z powodu Brexitu. Bez względu na problem, musisz go rozwiązać.

„Teraz coraz trudniej jest próbować handlować z Europą, ponieważ wprowadzają więcej ograniczeń z powodu Brexitu i nie mogli w zeszłym tygodniu uzyskać produktu dostawcy z Polski.

Czytaj więcej: Brexit: Artykuł 16 Frost ostrzega przed „porażką” głównego uderzenia

Powiedział, że jest problem z importem i eksportem i nie chciał, żeby mu przeszkadzano.

W końcu znudziłem się nim i skontaktowałem się z dostawcą w Chinach.

“Zamówiłem produkt w ciągu 48 godzin i zostanie dostarczony w przyszłym tygodniu.”

Minister ds. Brexitu Lord Frost zauważył, że „krótkie, intensywne” rozmowy z UE powinny odbyć się szybko przed świętami Bożego Narodzenia, aby można było podjąć działania w sprawie porozumienia Brexit w Irlandii Północnej.

„Mam nadzieję, że zmieni się to w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Musi zostać rozwiązany w drodze negocjacji lub poprzez artykuł 16, w taki czy inny sposób” – powiedział podczas towarzyszącego wydarzenia zorganizowanego przez Policy Exchange Think Tank.

„Potrzebujemy krótkiego, poważnego i dobrodusznego procesu negocjacyjnego, który ma się wkrótce odbyć, a kiedy z niego wyjdziemy, będziemy wiedzieć, czy umowa jest możliwa, czy nie – jeśli tak nie jest, wyraźnie przyjrzymy się art. 16.

„Ale musimy spróbować wszystkiego. Musimy pokazać, że próbowaliśmy wszystkiego, aby zobaczyć, czy możemy się w czymś zgodzić”.

Kolega z Partii Konserwatywnej został zapytany, czy problemy związane z artykułem 16 zakończą się do Bożego Narodzenia.

READ  Polska dostarczy 400 000 dawek szczepionki astrogenowej na Tajwan

„Czy przed Bożym Narodzeniem to się skończy? Myślę, że przed Bożym Narodzeniem coś się skończy” – odpowiedział bez ogródek.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top