Brexit. Media: Ojciec premiera Johnsona ubiega się o obywatelstwo francuskie

– Nie mówię o zostaniu Francuzem. Jeśli dobrze rozumiem, jestem Francuzem. Moja mama urodziła się we Francji. Jego matka była Francuzką i podobnie jak jego dziadek Stanley Johnson był także fanem RDL w języku francuskim. „Dla mnie uznanie praw, które już posiadam, to jedno i bardzo mnie to cieszy” – dodał.

AFP przypomniała, że ​​był jednym z pierwszych brytyjskich urzędników wysłanych do Brukseli po wstąpieniu do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w 1973 roku, ojcem premiera, który zakończył 47-letnie życie Wielkiej Brytanii w europejskich społecznościach.

Stanley Johnson, lat 80, był członkiem Komisji Europejskiej i był posłem do Parlamentu Europejskiego. Opowiadał się za resztą Wielkiej Brytanii w UE. Agencje podają, że po referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku zmienił zdanie i poparł politykę syna.

– Obiecuję, że zawsze będę Europejczykiem. Nie możesz powiedzieć „nie jesteś Europejczykiem” Anglikowi. Europa to więcej niż wspólny rynek, więcej niż UE. Ale jeśli chodzi o to, ważne są takie stosunki z Unią Europejską (obywatelstwo państwa członkowskiego – BAP) ”- powiedział Johnson.

Od 1 stycznia 2021 r. Wreszcie zaczną obowiązywać wszystkie konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z UE; Dlatego obywatele tego kraju stracą prawo do swobodnego osiedlania się i pracy w 27 krajach wspólnoty – przypomina Associated Press.

Źródło: BAP

READ  Unia walczy z gigantami. Surowe kary

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top