Brazylijczyk Bolsonaro trafił do szpitala z powodu niedrożności jelit

RIO DE JANEIRO (AFP) – Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został przewieziony do szpitala w Sao Paulo na testy po tym, jak doznał bólu brzucha, poinformował rząd w oświadczeniu.

Szpital Villa Nova Star, do którego został zabrany, powiedział w porannym oświadczeniu, że prezydent ma niedrożność jelit i jest w stabilnym stanie. Wieczorem szpital poinformował w osobnym oświadczeniu, że stan Bolsonaro poprawił się, chociaż nie było ostatecznej oceny, czy będzie potrzebował operacji.

66-letni Bolsonaro cierpiał na szereg problemów medycznych i przeszedł kilka operacji od czasu, gdy został dźgnięty nożem w brzuch podczas kampanii wyborczej w 2018 roku. W tym czasie prezydent przechodził operację przez dr Antonio Luisa Macedo, którego zespół był nadzorowanie leczenia w Sao Paulo.

Bolsonaro napisał na Twitterze, Macedo był na wakacjach i oczekuje się, że wróci do Sao Paulo Zdjęcie przedstawiające siebie leżącego na szpitalnym łóżku i Dając kciuki do góry. Wcześniej był na wakacjach w południowej Brazylii.

Prezydent trafił do szpitala w lipcu z kolejną niedrożnością jelit, po dniach, kiedy wydawało mu się, że czasami ma trudności z mówieniem, i powiedział, że cierpi na czkawkę, która może trwać kilka dni. W tym czasie nie potrzebował operacji, aby wyzdrowieć.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przemawia podczas wspólnej konferencji prasowej. Prezydent Paragwaju w Pałacu Planalto w Brazylii, 24 listopada 2021 r. Bolsonaro został przewieziony do szpitala w Sao Paulo na początku poniedziałku, 3 stycznia 2022 r., z podejrzeniem niedrożności jelit, podały krajowe media.

READ  Prawnik, który pomógł Trumpowi w wezwaniu do sądu z komisji 6 stycznia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top