Brakujący prototyp EVGA RTX 4090 pokazuje nam, co to mogło być

EVGA agresywnie opuściła rynek GPU, podając jako powód słabe partnerstwo z Nvidią. Przed startem wygląda na to, że udało mu się zrobić ostatnią kartę graficzną RTX 4090, a przynajmniej jej prototyp.

Ten prototyp karty pokazuje nam, jakie układy GPU byłyby nadal produkowane przez EVGA. Co zaskakujące, wygląda na to, że ten model był w stanie uniknąć katastrofy RTX 4090.

Sama firma EVGA przekazała ten wczesny prototyp YouTuberowi JayzTwoCents. Fakt, że ten prototyp, który działa doskonale, ma udowodnić, jak nagła decyzja EVGA o zaprzestaniu produkcji procesorów graficznych (GPU). W końcu widzimy tutaj przyzwoity flagowy układ GPU EVGA FTW3; Gdyby był produkowany masowo, na pewno by się udało Najlepszy procesor graficzny Kategorie. Ze względu na brak kontraktu z Nvidią, EVGA nie nazywa już jej oficjalnie kartą Nvidii, zamiast tego kładzie „grafikę nowej generacji” na osłonie.

Całun jest bardzo elegancki i niezbyt obszerny jak na RTX 4090. Sama karta jest w matowej czerni i srebrze, ma trzy duże wentylatory i brakuje jej typowej „estetyki gracza”. Chociaż używam tylko „domowej” wersji BIOS-u, karta działa dobrze, ale nie obsługuje podstawowego podkręcania GPU. Limit mocy karty nie może zostać podniesiony powyżej 100% w typowych overclockerach.

Tylny panel we/wy karty jest montowany bezpośrednio w pokrywie, co zapobiega problemom ze zwisaniem – mimo że jest to masywna karta, która zajmuje około czterech gniazd PCIe. Inną ciekawostką jest umiejscowienie 16-pinowego złącza zasilania, które zostało przeniesione na tył karty i oznacza, że ​​jest tam również kabel zasilający.

Jest to szczególnie interesujące ze względu na trwającą sagę Topienie RTX 4090 złącza zasilania. Choć Nvidia nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, wszystko wskazuje na to, że zginanie kabli może powodować problemy termiczne, które następnie prowadzą do stopienia. Ponieważ EVGA umieści kabel zasilający w innej pozycji, może to być przydatne – pod warunkiem, że użytkownicy mają wystarczająco dużo miejsca na obudowę.

READ  Od premiery Cyberpunka 2077 akcje CDPR spadły o 75%
JayzTwoCents

Jeśli chodzi o występy, Jay był pod wrażeniem tego, jak działała karta. Wygląda na to, że osiągnął częstotliwość pamięci, z którą może rywalizować tylko MSI RTX 4090 Suprim, a to z zablokowanym limitem mocy. W przeciwnym razie EVGA RTX 4090 działałby lepiej.

Nigdy nie dowiemy się, czy EVGA mogła uniknąć problemu z fuzją, ale z pewnością dobrze jest zobaczyć, co mogło być. Szkoda, że ​​ten prototyp nigdy nie trafi na rynek.

Rekomendacje redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top