Borderlands 3 otrzymuje obsługę crossplay, ale nie na PlayStation

Borderlands 3 Wkrótce ma obsługiwać crossplay, ale nie na konsolach PlayStation Sony. Gearbox, programista Borderlands 3, Wyraził chęć włączenia „pełnej obsługi wielu platform”, ale wydawca, firma 2K Games, zażądał usunięcia go z konsol PlayStation.

Dyrektor generalny Gearbox, Randy Pitchford, ujawnił szczegóły w poście opublikowanym dzisiaj na Twitterze, stwierdzając: „Poprosiliśmy wydawcę o usunięcie obsługi gry krzyżowej na konsolach PlayStation”, aby uzyskać certyfikat. Nie jest od razu jasne, dlaczego 2K Games poprosiło Gearbox o usunięcie gry krzyżowej PlayStation lub czy było to związane z ogólną pogardą Sony dla gry krzyżowej. Skontaktowaliśmy się z Gearbox i 2K Games, aby skomentować sytuację.

Źródłem problemu może być Sony. ostatnio Odyssey przeciwko Apple Doświadczenie ujawniło, że Sony zawarło specjalną umowę z To jest gra elektroniczna Epic Games Developer, aby umożliwić cross-play w grze na konsolach PlayStation. Epic Games musiało zgodzić się na uiszczenie dodatkowej opłaty Aby Sony to włączyło To jest gra elektroniczna Grając na PlayStation, CEO Epic Tim Sweeney potwierdził w zeznaniach, że Sony jest jedynym posiadaczem platformy wymagającym tej rekompensaty za grę krzyżową.

„W pewnych okolicznościach firma Epic musi zapłacić firmie Sony dodatkowe przychody”. Ujawniła o Sweeneyu na początku tego miesiąca. „ Jeśli ktoś gra głównie na PlayStation, ale płaci na iPhonie, to może się opłacić.

Sony prawdopodobnie szukało podobnej umowy z 2K Games dla Borderlands 3 Skrzyżowanie. Borderlands 3 Gracze mogą kupować przedmioty kosmetyczne, takie jak skórki dla swoich postaci i pojazdów. Sony uzyskuje 30-procentowy spadek na tych zakupach, a z wewnętrznych e-maili jasno wynika, że ​​firma była w przeszłości przeciwna celownikowi z powodów finansowych.

READ  Jak wysoki jest doktor lekceważący? Poznaj wzrost, wiek i inne dane osobowe kultowego nadawcy

Firma Sony początkowo zakazała gry międzyplatformowej Dla obu Rocket League I Maine CraftI Chociaż Nintendo i Microsoft umożliwiają graczom granie przez Xbox i Switch. Problem naprawdę eksplodował, gdy pojawiło się Sony Zablokowany To jest gra elektroniczna Skrzyżowanie W 2018 i Gracze byli wściekli. Sony w końcu wycofało się pod koniec 2018 roku po gwałtownej fali, ponieważ Nowa zmiana zasad umożliwiająca grę w trybie współpracy W niektórych grach.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top