Bolesny dźwięk ujawnia przerażający dźwięk ziemskiego pola magnetycznego: ScienceAlert

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA)ESA) W tym tygodniu wydaliśmy 5 minut przenikliwych i głośnych dźwięków – ujawniających, jak wygląda pole magnetyczne Ziemi.

Wewnętrzny magnetyzm Ziemi, zwany magnetosferą, generuje wokół powierzchni planety pole w kształcie komety, które zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym i szkodliwymi cząsteczkami kosmicznymi, a także erozją atmosfery przez wiatry słoneczne. NASA.

Naukowcy z Politechniki Duńskiej wzięli sygnały magnetyczne, które zostały zmierzone przez ESA Misja Eskadry Satelitarnej Dedykowany do skanowania pola magnetycznego i przetwarzania go na dźwięk.

ramka graniczna = „0” allow = akcelerometr; automatyczny start; pisanie schowka. media kodowane żyroskopem; Obraz w obrazie „allowfullscreen>

The Wytwarza 5 minut dźwięku Zawiera dziwne piski i trzaski, a także dźwięki przypominające głęboki oddech, które słuchacze w mediach społecznościowych opisali jako „przerażające„I”Mrowienie w kręgosłupie jest okropne. „

Od ujawnienia odkrycia 24 października mówcy na placu Solbjerg w Kopenhadze w Danii transmitowali nagranie trzy razy dziennie. Plany mają działać codziennie o 8:00, 13:00 i 19:00 do 30 października.

„Udało nam się stworzyć bardzo interesujący system dźwiękowy składający się z ponad 30 głośników wkopanych w ziemię na placu Solbjerg w Kopenhadze” – powiedział muzyk i wspierający projekt Klaus Nielsen z Politechniki Danii. Powiedział Europejskiej Agencji Kosmicznej O bezpośredniej instalacji nagrania.

Bulgowaniu ziemskiego pola magnetycznego towarzyszy reprezentacja burza geomagnetyczna Co zostało spowodowane rozbłyskiem słonecznym 3 listopada 2011 r. i rzeczywiście wygląda to bardzo przerażająco”.

Przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej i Politechniki Duńskiej nie odpowiedzieli od razu na prośby Insidera o komentarz.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez zainteresowany handlem.

Więcej od Business Insidera:

READ  Poszukiwanie plastiku morskiego przez satelitę

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top