Boks: Wach – Fury. Wypolerowany słupek, zawodnik pchał dalej

Fury to duże imię wagi ciężkiej, dzięki kuzynowi Hookie, Tysonowi. „Król cygański” to człowiek, który zabił Władimira Kliczkę i jest barwną postacią światowego boksu. Swoją sympatią, umiejętnościami i autobiografią zdobył miliony fanów na całym świecie.

Ale teraz nie jest głównym bohaterem. Z drugiej strony Marius Vaughn był członkiem swojej rodziny, który obiecał, że będzie wielką gwiazdą boksu, ale jego życie ostatnio trochę utknęło w martwym punkcie. Zastępuje niepowodzenia. Przed walką bukmacherzy wybrali Fury jako świetną opcję.

Jeszcze przed pierwszym kongem ludzie patrzyli sobie głęboko w oczy. Obie twarze były bardzo skupione. Próbując od początku wywierać presję na Polaka, Anglicy badali możliwości „Wikinga”. W drugiej odsłonie zawodnik poszedł nieco bardziej agresywnie i zdominował. Po Kongu Waugh trochę się zdenerwował, gdy Fury zadał swój drugi cios po okrągłym dźwięku.

W czwartej odsłonie Anglicy mocno posunęli się naprzód i wysadzili w pole. Jednak Marius Vaughn uniknął ataku i szukał swoich szans w kontrataku. Był w stanie złamać nawet twarz przeciwnika, lewa brew Fury’ego była oszpecona, a twarz poplamiona krwią. Kuzyn mistrza świata nie wyciągnął wniosków ze swojej taktyki i dalej naciskał na słup, poddając się kontratakom. Vach zatrzymał się na chwilę i wskazał na puree.

Po rundzie bokserzy stawali się coraz bardziej aktywni. Przez cały czas sam słup musi zajmować się bezpieczeństwem. W ostatniej, dziesiątej konfrontacji obaj skoczyli na siebie z chęcią udowodnienia, kto zasłużył na zwycięstwo. Nie brakuje ostrych giełd. Ostatecznie to sędziowie zdecydowali się na zwycięstwo. Po ostatnim wstrząśnięciu obaj bokserzy nie byli przekonani o swoim sukcesie. Chociaż oczekuje się, że Fury zostanie okrzyknięty zwycięzcą.

READ  Wirus koronowy w Polsce. Polscy naukowcy stworzyli pięć scenariuszy epidemii COVID-19

Ostatecznie sędziowie postawili 100-90, 99-91, 99-91 na Huji Fury.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top