Bohaterowie tytułów polskich wpisów i lokalne gwiazdy asów

Piątek | 03 czerwca 2022

W 78. Rajdzie Polski w Orlenie w przyszłym tygodniu (11-12 czerwca) zmierzą się 52 zespoły FIA Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Lista zgłoszeń do czwartej rundy mistrzostw została opublikowana wczoraj (czwartek) i zawiera 22 zarejestrowane zespoły w samochodach Rally2 oraz silny skład pretendentów do ERC Open i ERC3.

Na liście znajduje się również 21 imponujących 21 samochodów przeznaczonych do Rally4, z których 16 będzie walczyć o nagrody Junior ERC Championship Awards.

Prezydent mistrzostw Efren Lorena znajduje się na szczycie listy. Do zespołu MRF Tyres டாkoda dołączył nowy kontrakt Javier Burdo, Simon Campetelli i Norbert Herzig. Mārtiņš Sesks pojedzie także dla zespołu MRF i zestawu Fabia Rally2 podczas ERC Open.


Solans będzie naciskał na trzy zwycięstwa w trzech startach

Nil Solans, zwycięzca Rajdu Wysp Kanaryjskich, również zapewnił sobie zaufany start Volkswagen Polo. Hiszpan zajmuje drugie miejsce w tabeli, mimo braku dwóch rund z powodu ograniczeń finansowych.

W zeszłym roku zdobywca podium ERC Miko Marczyk wrócił do swojej domowej rundy mistrzostw i na pewno będzie go oglądać. Fabia Mann startuje w tym tygodniu w Rajdzie WRC Italia Sartekna i w tym roku pokazuje imponującą prędkość na arenie światowej.

Stali bywalcy mistrzostw Simone Tempestini i Alberto Battistoli wystartowali w samochodach ஸ்கkoda, podczas gdy były mistrz FIA juniorów WRC Tom Christensen debiutuje w Hyundaiu i20 R5. Czeski pilot Philippe Mares pokonał Fabię po raz pierwszy od 2021 roku na scenie.

Kodarba jest jednym z wielu lokalnych kierowców

Dobrze reprezentowani są również lokalni kierowcy. Należą do nich Grosscris Crisp (Skoda), Lucas Godarba (Citroen C3 Rally 2) i Massage Lupiak (Skoda).

Trzydniowy wyścig bazuje na Mikołajkach, z których zawodnicy pokonają prawie 190 km na 14 odcinkach specjalnych.


READ  Polski Ochman potwierdzony na Londyńską Eurowizję 2022

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top