Bob Jr., słynny lew znany jako „Król Serengeti”, został zabity przez rywalizujące ze sobą lwy: raport

Fani afrykańskich parków narodowych opłakują utratę swojego króla lwa po tym, jak został zabity przez rywalizujące ze sobą lwy w sobotę. wiadomości BBC wspomniany.

Lew, zwany Bob Junior lub Singvi, został nazwany na cześć jamajskiego piosenkarza i autora piosenek Boba Marleya, lepiej znanego jako Król Serengeti.

BBC News poinformowało, że prawdopodobnie zabił go młodszy czarny mężczyzna.

Przez siedem lat rządził Parkiem Narodowym Serengeti wraz ze swoim bratem Trygvim, lokalne media wspomniany.

Dwunastoletni bracia podbili serca wielu osób swoją charyzmatyczną naturą.

Park Narodowy Serengeti często udostępnia zdjęcia lwów na Instagramie, nazywając je członkami rodziny królewskiej i „The Lion Brothers”.

A jedno ze zdjęć skomentowało jedno z nich: „Czy wiesz, że lwi bracia pokojowo dzielą się równą dominacją, prawami godowymi i obowiązkami ochrony stada, bez wewnętrznego konfliktu między nimi?”

Park Narodowy Serengeti jest domem dla lampartów, bawołów, słoni, nosorożców i oczywiście braci lwów, ich przyjaciół i potomstwa. Znajduje się w północnej części Tanzanii i mówi się, że liczba lwów w parku dobiegła końca 3000Pojawiają się raporty.

Co się stało z lwami?

Freddy Chirima, konserwator Serengeti, powiedział BBC News, że rywale, którzy zabili Boba Jr., chcieli go zdetronizować.

„Do takich incydentów dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy głowa stada staje się duża, a czasami gdy inne samce lwów nie są zadowolone z jego kontroli nad dużym obszarem” – powiedział gazecie. Przypuszcza się, że jego brata spotkał ten sam los, ale staramy się to potwierdzić”.

Powiedział, że lwy zostały zabite w różnych momentach, ale zabójstwo wyglądało na zainscenizowane.

Chociaż zabójstwo było smutną wiadomością dla mas, było to prawdopodobnie normalne i powszechne zjawisko w królestwie zwierząt.

„Myślę, że jest to całkowicie normalne i stanowi część cyklu życia, w którym przeważa przetrwanie najlepiej przystosowanych” – powiedział Rob Marchant, profesor ekologii tropikalnej na Uniwersytecie w Yorku. Washington Post.

READ  Zmęczenie Gwiezdnych Wojen nie powinno powstrzymać Cię od oglądania „Andora”

Użytkownicy mediów społecznościowych reagują na śmierć

Po usłyszeniu wiadomości użytkownicy mediów społecznościowych, obrońcy dzikiej przyrody i fotografowie zamieścili w sieci kondolencje.

„Równiny Namiri, którymi przez ostatnie siedem lat rządzili Bob Jr. i Trygve, zostaną teraz przejęte przez nowych królów, więc krąg życia w dziczy toczy się dalej tak, jak przez ostatnie tysiąclecia” — napisał jeden z użytkowników Facebooka. napisał.

„najgorsza wiadomość” napisał inny użytkownik Facebooka. „Niesamowita era legendarnej dynastii dobiegła końca”.

Saleen Martin jest reporterem USA TODAY NOW. Pochodzi z Norfolk w Wirginii 757 I uwielbia horrory, czarownice, Boże Narodzenie i jedzenie. Śledź ją na Twitterze pod adresem @pracownik Lub wyślij je e-mailem na adres [email protected]

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Lew z Parku Narodowego Serengeti, Bob Jr., zabity przez rywali: raport

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top