BMW M5 Drag Race przeciwko Mercedes-AMG E63 S Bardzo blisko

BMW I mercedes Nie boi się bycia bezpośrednim konkurentem, ponieważ obaj mają do czynienia z tą samą bazą klientów. Obejmuje BMW M5 i Mercedes-AMG E63 Dwie luksusowe limuzyny o doskonałych osiągach. Nowy film z Track Day YouTube przedstawia parę modeli z 2018 r. odwiedzających pas startowy, co oznacza, że ​​mamy do obejrzenia serię wyścigów drag drag pomiędzy tymi dwoma, aby wyłonić superwydajny sedan.

Tak, mają już kilka lat, ale siła drzemiąca pod ich maskami wciąż jest imponująca. Bezkonkurencyjne BMW M5 ma 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 600 KM (447 kW) i 553 lb-ft (749 Nm) momentu obrotowego. Napęd przenosi się przez ośmiobiegową skrzynię ZF na wszystkie cztery koła. Mercedes ma mniejszy silnik – 4,0-litrowy silnik twin-turbo – ale wytwarza 603 KM (449 kW) i moment obrotowy 627 funtów (850 Nm). Ma napęd na wszystkie koła, ale dziewięciobiegowa skrzynia biegów zapewnia moc na koła.

Pierwszy wyścig to start lotny, w którym obaj mają równy start z serii. Jednak żadne z nich nie pozostawia drugiego w kurzu. Zamiast tego BMW M5 uzyskuje niewielką przewagę, zanim AMG ją przejedzie, wyprzedzając żyłkę o długość samochodu przed Mercedesem. Drugi wyścig toczny poprawia M5, ale to nie wystarczy, aby utrzymać Mercedesa na dystans, który wygrywa błotnik.

Ostatni wyścig, poza boksami, idzie do BMW, ponieważ wygląda na to, że Mercedes wszedł w jakiś tryb awaryjny z powodu przegrzania. Samochód potyka się przy prędkości 128 km/h. Film poddaje te dwa samochody próbie prowadzenia, co jest kluczowym punktem odniesienia dla luksusowych sedanów. Jednak wątpimy, aby wielu właścicieli było na torze w każdy weekend.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top