Błyskawica pozbawia Rangersów ich lodowej przewagi, aby zbliżyć się do finałowej nabrzeża Pucharu Stanleya

„Jeśli istnieje sport, w którym przewaga na własnym boisku może nie być tak znacząca, to jest to nasz sport”. —John Cooper, Błyskawica Tampa Bay

Zanim New York Rangers wyszli z Tampy, wczesny rozmach ich serii był odległym wspomnieniem, gdy nagle znalazł się w pierwszej trójce, wszyscy wymienili lody jako przewagę.

Madison Square Garden.

Na najsłynniejszej arenie na świecie, przed najsłynniejszymi fanami play-offów NHL, rywale Blueshirts pokonywali rekordową liczbę 8-1. Igor Shesterkin był gaśnicą w mieście, które nigdy nie śpi. Środkowy Mica Zibanijad miał serię sześciu bramek u siebie i nie byłby obciążony przez irytującego Anthony’ego Cirelliego, który gonił go całą noc.

Andrew Cobb, którego Ranger już wynajął, poczuł wpływ swojego nowego domu. Pomoże oczywiście ostatnia zmiana. Zwolennicy, którzy piją piwo i tworzą pieśni, mogą je podnieść, jeśli się potkną, i popchnąć, jeśli wstaną. A potem w grę wchodziło coś psychologicznego, pewność siebie wpleciona w ciemne kurtki.

„Drużyny, które ogólnie są gospodarzami tego kraju, powinny wygrać” – powiedział dziennikarzom Kopp. „Z jakiegoś powodu MSG było dla nas dobrym domem”.

Mówią, że tak naprawdę żadna passa się nie zaczyna, dopóki ktoś nie przegra w domu. Tak więc, gdy Tampa Bay Lightning wygrał 3-1 na terytorium sprinterskim w czwartek, ta seria może zakończyć się w sobotę wieczorem.

Jeśli tętniące życiem, gwiazdorskie złożenie nie wystarczyło, Rangers dostali impuls dzięki powrocie do składu nie jednego, ale dwóch zdrowych rozgrywających, Ryana Stroma i Philipa Chettle’a.

I drugi wstrząs, gdy potężny obrońca Ryan Lindgren uderzył trzepotaniem bramkarza krążka obok Andrieja Wasilewskiego, dając gospodarzom prowadzenie 1:0 w środku akcji.

Po raz kolejny strażnicy zdawali się wykorzystywać własną owczarnię na swoją korzyść.

– Jak mamy przez to walczyć? — zastanawiał się trener błyskawicy, John Cooper. Czy będziemy trzymać się tego, co wiemy, że zadziałało? Czy będziemy w stanie przebić się przez czeki? Czy damy radę przebić się przez zgiełk tłumu? To są rzeczy, które jeśli chcesz wygrać Puchar Stanleya, musieć zrobić.

READ  Dzbanek George'a Masona Sang Ho Paika umiera po komplikacjach po operacji Tommy'ego Johna

„Potrzeba wszystkiego, co mamy – a może nawet więcej – aby wygrać mecz w trasie”.

Bohaterowie wycięli szum i zdeptali próby, nie łamiąc swojego planu gry.

Pamiętajcie, Lightning nie miał też własnego lodu w rundach 1 i 2. Są do tego przyzwyczajeni.

„Wiedzieliśmy, że będzie to przegrany mecz z niskimi golami, a drużyna, która będzie najbardziej grindować (wygra)” – powiedział Stephen Stamkos. „Kiedy trzymasz się tego wystarczająco długo, zwykle dostajesz nagrodę”.

Obrońca Michaił Siergiejew zremisował mecz w niskich turniejach kopnięciem w nadgarstek z punktu, który przeciął siedem ciał jego miecza w siatkę, z których to ostatnie należało do Szesterkina.

Corey Perry był ostatnim ekranem, nieprzyjemnie skandalicznym hitem w scenie Chesterkin.

„To kwestia oderwania wzroku. To kwestia bycia tam, ale nie na niebiesko” – wyjaśnił Berry.

„Gdy (turniej) idzie głębiej, trudniej jest strzelać. Musisz pracować trochę ciężej. Nie zawsze będą to świetne podania. do sieci, więc ktoś musi tam wejść.

„Jest świetnym bramkarzem. Jeśli zobaczy dysk, zatrzyma go. „

Walka defensywna w piątym meczu wyglądała, jakby zbliżała się do dogrywki, dopóki drugi strzał Sergaczowa sparował ruch uliczny (tym razem tylko sześć ciał) z nogi Ondreja Balata na korzyść zwycięzcy na 110 sekund przed końcem.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek spotkał coś takiego wcześniej”, powiedział Siergiejew, po tym, jak całym jego ciałem zatrzęsło się z radości.

Brandon Hagel ostemplowany blank.

Nie ma znaczenia, gdzie gramy” – powiedział Victor Hedman z Tampy. „Jeśli gramy na odkrytym basenie lub w MSG, chcemy wygrać mecz”.

Teraz Lightning wyjdzie na prowadzenie 3-2 w serii, a niektóre skumulowane szanse wracają do Tampa Bay, ponownie pod tymi sztandarami, z szansą na zgarnięcie 11Dziesiąty Seria w sobotę.

READ  Spodziewaj się solidnego wyboru w dziesiątym miejscu ogólnie

Domowy śnieg będzie na korzyść Tampy. To samo w matematyce. Siedemdziesiąt dziewięć procent drużyn, które wygrały piąty mecz połączonej serii, awansuje.

Ale to nic innego jak seria Homera.

„Do tej pory przegrywaliśmy 3-2 w każdej serii” – zauważył Cobb. „Musimy mieć pewien poziom desperacji. Myślę, że wiara w zrobienie tego wcześniej jest większa i lepsza niż konieczność robienia tego ponownie. Myślę, że w pokoju jest wiara.”

Lis Szybki 5

• Kiedy ostatni raz dwóch graczy z draftu rzuciło rękawice w meczu play-off?

„To właśnie robią wielcy kapitanowie” – powiedział Balat. „i on.”

• Brayden Point (dolna część ciała) przegapił swój dziewiąty mecz z rzędu. Intryga ponownie zawiśnie nad dostępnością Star Center w sobotę w meczu 6.

„Nie możemy się doczekać” – powiedział kolega z drużyny Ryan McDonagh. „Musisz wyjść i być skutecznym, a nie tylko podążać za ruchami. To jest mecz hokejowy. Różni się od zwykłego sezonu. Jest szybszy i bardziej intensywny.

„Więc musisz być ze sobą szczery i tylko postawić się w sytuacji, aby pomóc zespołowi, a nie skrzywdzić zespół. I ufamy Pointerowi. „

• Ondrej Balat sprytnie lata Latającym Skrzydłem Kurczaka Jacoba Tropy:

• Rangers strzelili tylko cztery gole (i tylko jedną z taką samą mocą) nad Wasilewskim podczas tej serii przegranych trzech meczów.

• Wiele znanych osobistości.

Gospodarz NHL Awards, Kenan Thompson, miał na sobie koszulkę OutKast z okazji Dnia Ojca, proszę.

A Jimmy Fallon, fan Rangers/Islanders, najwyraźniej równie mocno je hot dogi, a Lindgren je krążki.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top