Blue Jays pokonali Orioles i nadal wykorzystują kiepski harmonogram

To właśnie powinien zrobić Toronto Blue Jays. W rzeczywistości to właśnie muszą zrobić. Jeśli klub ma powrócić po sezonie do bardzo konkurencyjnej Ligi Wschodniej, powinien znacznie przewyższyć wyniki 0,500, które utrzymywały się w pierwszych 70 meczach singlowych sezonu. Powinien wygrać coś bliżej klipu .585 lub .590 w pozostałych 89. Powinno to osiągnąć prawie 52-37 do końca, dając Toronto 90 zwycięstw i dobry strzał na dzikie miejsce w ciasnym AL uzupełnienie wyścigu. Niedługo powinieneś dostać bułkę.

Bo nie jest już wcześnie. Do tego momentu wczesne kontuzje, upadki byka, faule obronne i spadające nietoperze mogą być wymieniane jako okoliczności łagodzące dla klubu slalomowego. Ale to nie może się dalej zdarzyć, ponieważ Blue Jays przekraczają punkt w połowie sezonu w tygodniu od soboty. Z najtrudniejszą częścią stołu w widoku z tyłu, czas na zakręcenie kółkami minął. Teraz nadszedł czas, aby pokonać drużyny, które masz pokonać i zarobić trochę pieniędzy w banku. Teraz czas iść.

I robią to, do cholery. Z pięcioma prostymi zwycięstwami nad Baltimore Orioles, Miami Marlins i w czwartkowym meczu 9-0 na stadionie Sahlin w Buffalo, po raz kolejny skromnym Orioles, Blue Jays rozpoczynają wyścig z gorszym rywalem, którego będą potrzebować. . Stworzyć coś z niezaprzeczalnie obiecującego sezonu. To już trzy gry na północ .500 i powinny się rozwijać.

Ten klub może zdobyć do pięciu wszystkich gwiazd AL, które są zobowiązane do ich noszenia okropny kostium, z najlepszym hitterem w baseballu, jednym z najlepszych baseballistów na trzecim miejscu, pięcioma pierwszymi, parą trafień z rzucania i 3,50 ERA leworęcznych nad jej obrotem. To solidny rdzeń, który potrzebuje dużej pomocy w grze w byki, ulepszenia ławki lub dwóch, bardziej niezawodnej głębokości wirowania z tyłu oraz powrotu do zdrowia i formy z jej podpisu poza sezonem o wartości 150 milionów dolarów. To utalentowany młody klub, który ma wszelkie powody, by do września rywalizować o jedno z pięciu pozycji posezonowych. Ale żeby to zrobić, musisz pokonać zespoły, które mają to zrobić. Powinieneś teraz zrobić siano.

Transmisja na żywo meczów Blue Jays przez cały sezon dzięki Sportsnet NOW. Dodatkowo uzyskaj dostęp do meczów MLB, Home Run Derby, All-Star Game, Posteson i World Series.

To było zachęcające w sposobie, w jaki Blue Jays wyszli z bram w czwartek, zdobywając 9 biegów na siedem uderzeń i pięć spacerów w ciągu pierwszych trzech rund przeciwko 28-meczowemu zespołowi poniżej 0,500, który rozpoczął 25-letni stary debiutant z ERA 6,20 pozwalającym na 2,4 HR / 9. To jest rodzaj występu, jaki ten utalentowany musi dać przeciwko skromnemu przeciwnikowi.

I dajemy uznanie Blue Jays, robili tak często w tym sezonie. Po stłumieniu Orioles, Toronto jest teraz 19-10 przeciwko drużynom poniżej 0,500 i 19-25 przeciwko drużynom powyżej. Eksploatacja świata w Baltimore i Miami nie stanowiła problemu. Blue Jays wygrali 2-5 z Tampa Bay Rays, 4-5 z Boston Red Sox, 2-4 z Houston Astros, 1-2 z Chicago White Sox.

READ  Kanada spotka się z Czechami w półfinale obowiązkowych kwalifikacji olimpijskich w koszykówce

Ale Toronto może się martwić o znalezienie sposobu na pokonanie później dobrych drużyn. Po pierwsze, musi być w stanie sprawić, by te mecze w późnym sezonie miały znaczenie. Musiały być takie wieczory, jak czwartek, kiedy każdy z trzech najlepszych zawodników w tabeli otrzymał dodatkowe uderzenie w baseball i przeszedł, podczas gdy Teoscar Hernandez padł 2-4 w miejscu sprzątania, Lourdes Grriel Jr. W czterech z siódmych dołków Reese McGuire trafił trzy z dziewięciu.

„Myślę, że nasz skład jest bardzo agresywny od góry do dołu” – powiedział Guriel. “Myślę, że właśnie dlatego ta drużyna jest tak dobra. Ponieważ możemy być agresywni, ale jednocześnie możemy być cierpliwi. Myślę, że to jest klucz do wszystkiego w naszym składzie. “

Ze zdrowiem George’a Springera w końcu w końcu udało mu się przetrwać noc po dziewięciu biegach z rzędu, wracając po kontuzji tkanki miękkiej, a następnie przybyciu do Buffalo wczesnym rankiem w czwartek rano – przewinienie Toronto jest jednym z ich najgłębszych, a zdolność MLB do odkładania nocna degradacja, zwłaszcza przeciwko niekonkurencyjnym klubom, takim jak Orioles.

Drugą częścią równania będzie promocja, a ostatnio zrobili to również Blue Jays. Toronto zezwoliło na jeden lub mniej przejazdów w każdym ze swoich ostatnich trzech meczów, wykorzystując dwa najmniej efektywne wykroczenia w baseball. W czwartek przyszła kolej na Anthony’ego Kay’a, który strzelił osiem goli do pięciu bez startu ze Stevenem Matzem, który był pauzowany przez dwa tygodnie po zarażeniu COVID-19.

„Mam nadzieję, że ten start mu w tym pomoże” – powiedział menedżer Blue Jays Charlie Montoyo o Kay, który w tym sezonie trzykrotnie koncertował w rotujących Blue Jays, Bull i partnerze. I oczywiście, jeśli odzyskamy Matza, [Kay] Prawdopodobnie wróci do Bullpen. Ale to był dla niego dobry test, aby sprawdzić, czy nadal może zacząć, czy nie. Wypolerował go i wykonał dobrą robotę. Dał nam pięć przejazdów. Chociaż rzucał dużo boisk.”

To była świetna wycieczka dla Kay, która może być trudna do zauważenia. Z szybką piłką w połowie lat 90. z lewej strony – często dotykając 96-97 – gra z trzema odrębnymi dodatkowymi broniami w nożu, podkręcie i zmianie, wygląda na to, że powinien uzyskiwać lepsze wyniki niż on. Ale wszedł w noc z ERA 6,43 w sześciu występach w tym sezonie z jednym terminalem skierowanym we właściwym kierunku (9,9k/9) i drugim wskazującym w złym kierunku (4.3b/9).

Oczywiście nóż to nowy ruch, który rzucał Kai mniej niż rok, a zmiana jest jego najmniej używanym wyświetlaczem, który jest wygodny w użyciu tylko w przypadku uderzenia praworęcznego. Ale wciąż musi być w stanie uderzać i otrzymywać wiele trafień tylko szybką piłką i zakrzywioną piłką, biorąc pod uwagę, że zmieniają się one z prędkością 16 mil na godzinę, a kierunek obrotu obu wyciągów doskonale się odzwierciedla:

Oznacza to, że szybka piłka Kaia i podkręcona piłka wyglądają prawie identycznie, ponieważ wychodzą z jego ręki na tej samej płaszczyźnie, a następnie nagle poruszają się w zupełnie innych kierunkach, gdy zbliżają się do planszy. W ten sposób Kay może uzyskać reakcje takie jak Austin Meadows, który myślał, że pogrąży się w szybkiej piłce, zanim idealnie zakrzywiona piłka wyląduje w wewnętrznym rogu:

I chociaż jego nowy nóż porusza się mniej i został rzucony z mniejszą spójnością niż jego dwie podstawowe szerokości, na powyższym obrazku widać możliwości tonu basu. To może dać uderzającym trzeci kierunek, o który mogą się martwić, gdy próbują myśleć zgodnie z planem gry Kay. 26-latek w ostatnich tygodniach bawił się pięścią na boisku, spowalniając ją i rzucając głębiej jak suwakiem, co, jak ma nadzieję, przyniesie rezultaty, do których dąży. .

READ  Blue Jays odnajduje okrutny kontrast z aż nazbyt znanym losem w frustrującej stracie

Ale Kai musiał łapać się na haczyk, żeby to wszystko związać, a to stanowiło problem do tego momentu w jego karierze. W ciągu ostatnich dwóch sezonów rzucił nieco ponad 47 procent swojego pola gry w tym obszarze, często chybiony o zbyt duży margines, by skusić graczy z wielkiej ligi do ścigania go. Rozpoczął 55 procent swoich gier stołowych w 2020 roku z piłką i przeszedł 10 przez swoje pierwsze 21 rund sezonu.

Blue Jays zachęcają Kay’a do bardziej agresywnego biegu – korygując ciągłą tendencję do spadania na trzecią stronę stosu podczas porodu, uniemożliwiając mu pracę bezpośrednio na tablicy domowej i ciągłe zaznaczanie swoich boisk – praktycznie od dnia, w którym dołączył do organizacji w ramach terminu zwrotu transakcji za rok 2019 przez Marcusa Strowmana. Ale stare nawyki nie umierają łatwo.

Weź drugą połowę w czwartek. Po tym, jak Blue Jays wpadli w zasadzkę na nowicjusza Oriolesa, Deana Kramera o sześć przejazdów, z największymi uszkodzeniami płyty w pierwszym Wielkim Szlemie w jej karierze dla Goriela Jr., Kay wzięła górę, by zmierzyć się z dnem drużyny Baltimore z szerokim marginesem. Ale po uderzeniu Freddy’ego Galvisa pojedynki jeden po drugim zrezygnowały, co spowodowało wizytę na wzgórzu jego trenera Pete’a Walkera.

To sprowadziło Kaya z powrotem do strefy tymczasowo, uderzając Pata Valicę na pięciu wyciągach. Ale potem natychmiast się wycofuje, otwierając drogę w obie strony Cedricowi Mullinsowi. Zanim wyszedł, Kay oddał 32 strzały w ramkę dla sześciu strzelców, podczas gdy Anthony Castro zaczął zanikać w bykach za nim.

„To po prostu bycie agresywnym. Czuję, że naprawdę dobrze sobie radzę, wyprzedzając chłopaków, a potem trochę się poprawiam” – powiedziała Kay. „Po drugiej połowie Pete podszedł do mnie i powiedział: „Hej , bądź agresywny. Na przykład rzucaj środkiem. Nic w tym czasie lub osiem nic. A on powiedział: „Po prostu bądź agresywny i ufaj tylko swoim rzeczom”.

Teraz, żeby być uczciwym, Bogini Babep nie była w tym po stronie Kaia. Przez te dwie pierwsze rundy dopuszczał do gry cztery piłki, wszystkie miękkie solówki, które wypadły z nietoperza z prędkością 69, 72, 80 i 91 mil na godzinę, ale także rozpoczął pięć ze swoich jedenastu uderzeń piłką, używając 51 layupów za sześć punktów. , Kontynuując trwający cały sezon trend niekompetencji, który sprawił, że wszedł w noc średnio 19 strzałów na zmianę.

Naturalnie trzecią ramkę rozpoczął od piłki w pierwszym boisku i chodu z przerwą. Ale okazało się to również punktem stabilizacji dla Kay, który wycofał się z kolejnych trzech trafień na siedmiu wyciągach, zanim przeszedł przez trzy napastniki i trzy na czwartego na 9. Piąty był niżej w rankingu, prowadząc Mullinsa jednym uderzeniem. Ale Kay pracowała wokół niej, aby wypełnić pięć ról dopiero po raz drugi w siedmiu startach kariery.

„Kiedy masz przewagę sześciu meczów po pierwszej połowie, musisz po prostu być agresywny z szybką piłką – i miejmy nadzieję, że będziesz mógł zagłębić się w mecze” – powiedział Kay. “Myślę, że dzisiejszy dzień był dobrym krokiem we właściwym kierunku, aby przejść przez ten garb po tym, jak moja ostatnia para zaczęła się tam, gdzie pojechałem tylko na cztery rundy. Więc dobrze jest trochę przeskoczyć ten garb i uzyskać tam pewną stabilność. “

Ostatecznie Kay wykonał 62 z 95 rzutów uderzeniowych i wykonał 15 uderzeń, w tym osiem szybką piłką, która usiadła na 95 i dotknęła 97. Wylądował podkręconą piłką w okolicy i miał pięć swingów ze swoją zmianą. Jego przedmioty były niezaprzeczalnie skuteczne, gdy umieszczał je na tablicy. To była wycieczka, którą mógł oderwać od niektórych pozytywów. Ale także taki, który pokazał, gdzie musi się jeszcze poprawić, jeśli ma stać się czołowym graczem w lidze.

Oczywiście nie jest jasne, kiedy nadarzy się kolejna okazja dla Kaia. Matz oczyścił protokół COVID-19 MLB po zachorowaniu i w czwartek rzucił 60 rzutów na żywo na Sahlen Field. Prawdopodobnie wróci na przyszłotygodniową rotację Blue Jays przeciwko Seattle Mariners lub zderzy się z Kay z powrotem na arenę Bulls, a nawet Palace. Tak więc prawdopodobnie będzie trzeba poczekać, zanim Kai będzie mógł ponownie spróbować pokonać ten garb na początku wielkiej ligi. Ale będzie wiedział, co zrobić, kiedy nadejdzie czas.

„W większości to po prostu bycie agresywnym w Fastball i umiejętność wyciągania graczy z tego i ufania mu” – powiedział Kay. “Zdecydowanie pomaga być agresywnym. A to, co zrobiłem dzisiaj, pomogło to uspokoić”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top