Blue Jackets zatrudniają długoletniego asystenta Brada Larsena jako nowego głównego trenera

Columbus, Ohio (AFP) – The Blue Jackets awansowali Brada Larsena w czwartek na wolne stanowisko trenera po tym, jak Columbus oddzielił się od Johna Tortorelli po sześciu sezonach u steru.

44-letni dyrektor generalny Larsena, Jarmo Kekalainen, były napastnik NHL, który przez ostatnie siedem sezonów był asystentem trenera Blue Jackets, powiedział, że zgodził się na trzyletni kontrakt na sezon 2023-24.

„Przeszliśmy przez rozległy proces, w którym przyjrzeliśmy się uważnie wielu głośnym kandydatom na kolejnego głównego trenera Columbus Blue Jackets, a jedyną osobą, do której zawsze wracamy, jest Brad Larsen – powiedział Kekalainen w oświadczeniu. „Brad był jednym z najlepszych młodych trenerów w NHL, kiedy dołączył do naszego klubu jako asystent trenera, a przez ostatnie siedem lat zdobył szacunek naszych zawodników, naszej kadry i naszej organizacji swoją etyką pracy, hokejową przenikliwością i sposób, w jaki to robi. Traktuje ludzi i nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni, mogąc przedstawić go jako naszego następnego trenera.

The Blue Jackets zdobyli 269-208-59 punktów podczas kadencji Larsena jako asystenta, która obejmowała pracę pod wodzą Tortorelli i Todda Richardsa. Jest w zespole, w którym rozegrał cztery kolejne mecze po sezonie, od 2017 do 2020. 43-letni Larsen rozpoczął karierę trenerską jako asystent trenera w Springfield Falcons z AHL w latach 2010-12.

„Byłem bardzo dumny z bycia Columbus Blue Jacket i bycia częścią tej wspaniałej społeczności przez ostatnie siedem lat i jestem pokorny i dumny z bycia głównym trenerem tego klubu hokejowego” – powiedział Larsen.

62-letni Tortorella, zwycięski trener w historii franczyzy, był w ostatnim roku swojego kontraktu, kiedy został zwolniony w maju. Ten ruch nie był niespodzianką po burzliwym sezonie, w którym Niebieskie Kurtki spadły na sam dół ligi, a trener przyznał, że nie udało im się wpłynąć na kulturę zespołu.

READ  Locatelli błyszczy, gdy Włochy wygrywają 1/8 finału Euro 2020

Niebieskie kurtki poszły 227-166-54 pod Tortorella, w tym 50-24-8 najlepszy w serii w latach 2016-17.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top