Blinken mówi, że USA inwestują w Afryce bez niezrównoważonego zadłużenia

DAKAR (Reuters) – Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w sobotę, że jego kraj inwestuje w Afryce bez narzucania niezrównoważonego poziomu zadłużenia, ponieważ był świadkiem podpisania kontraktów o wartości ponad 1 miliarda dolarów w stolicy Senegalu, Dakarze.

Umowy między czterema amerykańskimi firmami a Senegalem zostały sporządzone w ramach planu jego kraju, aby pomóc Afryce w budowie infrastruktury Przejrzyste i zrównoważone transakcje. Czytaj więcej

Nie chcąc bezpośrednio krytykować chińskich projektów infrastrukturalnych, które rozprzestrzeniły się w ciągu ostatniej dekady, Blinken powiedział podczas wizyty w Nigerii w piątek, że umowy międzynarodowe są często niejasne i wymuszone.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

Podczas ceremonii podpisania umowy z senegalskim ministrem gospodarki Amadou Haute powiedział, że Stany Zjednoczone inwestują „bez obciążania kraju niezrównoważonymi długami”.

Dodał, że umowy pomogą poprawić infrastrukturę, stworzyć miejsca pracy oraz poprawić bezpieczeństwo publiczne i odporność na zmiany klimatu.

Senegal to ostatni etap afrykańskiej podróży Blinkena po trzech krajach, po wizytach w Kenii Więcej Więcej i Nigerii, gdzie próbował nadać nowy ton z czasów byłego prezydenta Donalda Trumpa, który bagatelizował niektóre kraje afrykańskie i zakazał podróżowania sześć krajów. kim oni są.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

(raportuje Patty Felix). Pisanie przez Hereward Holland; Montaż przez Christinę Fincher

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Protest przeciwko antyazjatyckiemu rasizmowi prowadzi do konfrontacji w sądzie w Richmond

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top