Błędy Kanadyjczyków, nietypowe zarządzanie dyskami dają Lightning Game 1 wygraną فوز

To było wyraźne odstępstwo od planu, które doprowadziło Montreal Canadiens do finału Pucharu Stanleya i kosztowało ich to pierwsze spotkanie z najtrudniejszymi przeciwnikami w tym play-offie.

„Musisz pokonać najlepszych, aby być najlepszym”, powiedział Artturi Lehkonen, zanim ta seria rozpocznie się przeciwko Tampa Bay Lightning, a Kanadyjczycy nie będą mieli na to szans, jeśli popełnią te same błędy, które popełnili w latach 60. Minuty rozegrane w tym przegranym 5:1 w Tampie.

Luke Richardson, tymczasowy trener drużyny, powiedział wcześniej w poniedziałek, że tymczasowe błędy, których należy unikać, będą jednymi z najważniejszych, których należy unikać.

Transmisja na żywo z każdego meczu play-off Pucharu Stanleya bez przerw. Dodatkowo uzyskaj dostęp do NHL Draft, Free Agency, Blue Jays & MLB, NBA Playoffs i nie tylko.

„Myślę, że Zarządzanie dyskami będzie na naszym stole, numer 1”, zaczął Richardson. „Są drużyną ofensywną, ale grają ciężkie, ciężkie mecze strzelające bramki. I może pracowali w tym i stawili się coraz lepsi w ciągu ostatnich kilku lat. Nie wygrasz Pucharu Stanleya, jeśli tego nie zrobisz. Myślę, że dla nas chodzi o zarządzanie tymi krążkami w strefach. Podejmują pewne ryzyko, więc nie odwracamy się i nie stawiamy się w sytuacjach, w których mają przewagę liczebną, bo to tam karmią zespoły i robią co w ich mocy ofensywnie i szybko zmierz się z tobą i przewyższają cię liczebnie, aby mogli szybko uderzyć.

Kiedy Cole Caufield próbował trafić Jeffa Petrie podaniem przez ofensywną niebieską linię w siódmej minucie pierwszej połowy, wpadł prosto w pułapkę. Brayden Point zmienił grę w drugą stronę dla Erica Cernaka, który popisał się perfekcyjnym podaniem dla Ondrija Balata po swoim pierwszym golu w kwalifikacjach.

Właściwie można usłyszeć Brendana Gallaghera krzyczącego z frustracji po tym, jak popełnił ten sam błąd w drugiej połowie, próbując zmusić Barclay Goudreau do podania piłki do Jean Rutte i kontrataku Yanny’ego Gordy’ego, aby wygrać 2:0 w Tampie.

READ  Showtime wydaje oświadczenie dotyczące potencjalnych zwrotów po awarii Floyd Mayweather vs Logan Paul

Mecz trwał niespełna 16 minut, a jedyne fatalne błędy popełnione przez Canadiens zaowocowały zdobyciem bramek przeciwko Canadiens. Próbowali przeprowadzić atak w obu teatrach, ale wypalili się, próbując to zrobić kosztem struktury, która okazała się tak skuteczna w wypchnięciu ich poza Toronto Maple Leafs, Winnipeg Jets i Vegas Golden Knights – zespoły, które uderzają wyjątkowo dobrze , ale nie tak zabójczy jak Lightning This.

„Myślę, że zagraliśmy kilka sztuk na boku i po prostu tam staliśmy” – powiedział Richardson. „Musisz mieć ten ruch i naszą prędkość w pośpiechu, a my umieszczamy krążki przez trójkąty, jeśli robimy to dla innego gracza na środku lodu, gdzie mamy ruch do przodu, a ten krążek idzie do przodu Nie możemy stać bezczynnie i zrobić z tego krążka bocznego, ponieważ śledzą Z trudem, mają dobre luki i mają świetną koordynację ręka-oko ze swoimi umiejętnościami i kijami.Więc doprowadziło to do wahań…

„Jeśli nie możemy grać szybko w pośpiechu, musimy umieścić krążki za tymi Ds i iść tam do pracy”.

W części meczu Kanadyjczycy odegrali kluczową rolę, a pierwszy w historii gol Bena Chiarota w play-offach w 18. minucie drugiej połowy był efektem dobrej pracy Josha Andersona, Paula Byrona i Gisbury Kotkanyemiego.

Ale przy tak małych marżach i tak wysokich stawkach, jak to tylko możliwe, wykonywanie planu w niepełnym wymiarze godzin po prostu nie wystarcza. Rzadko się to zdarza, nawet w normalnych okolicznościach.

Kanadyjczycy nie byli wystarczająco dobrzy w tym meczu. Nawet nie blisko.

„Graliśmy w naszą grę przez krótki okres czasu, ale chcemy umieścić tutaj pełną grę w drugiej grze” – powiedział Chiarot.

Błyskawica grała przez cały ten pierwszy mecz, zakwalifikowała się dobrze po zasłużeniu New York Islanders w siedmiu meczach półfinałowych, po których nastąpiły kolejne zwycięstwa nad Florida Panthers i Carolina Hurricanes. Kiedy skończył nam się czas w trzeciej rundzie, różdżka z piorunami grzmiała w najlepsze na Amalie Arena, gdy dwa gole strzeliły od prowadzącego przez wycelowanego Nikity Kucherova i mocne uderzenie Stephena Stamkosa. Seria 32 kolejnych kar zabitych dla Kanadyjczyków.

READ  Andrew Mangyapan prowadzi drużynę Kanady, po Stanach Zjednoczonych, do finału Mistrzostw Świata Mężczyzn IIHF

Za ławką John Cooper znakomicie poprowadził panujących mistrzów, rozszerzając passę Kucheroffa z Balesem i Brayden Point przeciwko kombinacji Tylera Toffoli, Nicka Suzuki i Caufielda i trzymając ich z dala od weteranów z bliskiego sezonu Philipa Danaulta, Brendana Gallaghera i Leekonena, którzy spędzili większość ich noc ścigania Goodrow, Gourde i Blake’a Colemana.

Powiedział: „Podobało mi się, jak się sprawy mają dla nas, więc trzymaliśmy się tego”.

Przystosowanie się do tego będzie większym wyzwaniem niż wszystko, na czym Kanadyjczycy muszą się skupić w grze 2.

„Nie ma wiele do zrobienia poza może (złapanie ich) z lodem” – powiedział Richardson. „Ale postaramy się czasem zmienić aranżację podczas meczu, aby wszystko wstrząsnąć.

„Ale na trasie musisz rywalizować w play-offach, bez względu na to, z kim walczysz, po prostu ogranicz nasze błędy i będzie dobrze”.

Do tego sprowadza się gra, gdy reszta to ciasny mecz ogrodzenia.

Kanadyjczycy byli bez szans 26-19, nieznacznie ich pokonali, zremisowali 57 do 58, zremisowali na torze showdownów, ale pokonali siebie tak samo, jak Tampa ich pokonała.

Zrobili to, popełniając błędy, których unikali przeciwko Mistrzom Pucharu, których byli w stanie uniknąć za wszelką cenę, aby dotrzeć do tego punktu.

„Pozytywną rzeczą jest to, że nie zagraliśmy naszego najlepszego meczu” – powiedział Richardson. „Możemy się poprawić. Myślę, że to zawsze utalentowany zespół, który gra dobrze i zdecydowanie popełnia błędy, które popełniasz. Tak więc, grając lepiej, lepiej zarządzając dyskiem i być może redukując te błędy i tworząc więcej siebie, myślę, że mamy dobry sposób na awans, a to będzie z tego pozytywne”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top