Blackhawks przedkładają legitymizację nad moralność

Logo Chicago Blackhawks zapala się przed meczem z Nashville Predators 23 kwietnia 2021 roku w United Center w Chicago. (John J. Kim / Chicago Tribune / News Tribune Service za pośrednictwem Getty Images)

Jednym z najbardziej rozczarowujących aspektów postępowania NHL z ustaleniami ze śledztwa Chicago Blackhawks z 2010 r. i wcześniejszej potencjalnej decyzji Kyle’a Beacha o zgłoszeniu się jako ofiara napaści seksualnej na Bradleya Aldricha była odmowa Gary’ego Bettmana zaakceptowania lub uznania przejawu moralnego zobowiązania.

Wydaje się do przewidzenia, że ​​teraz, gdy matka Johna Doe 2 wypowiedziała się o złamanym sercu, gdy jej syn był napastowany seksualnie przez Aldricha z Rickiem Westheadem z TSN, NHL podwaja sytuację.

Starając się rzekomo pozostać oddzielonym od procesu prawnego, NHL podobno powiadomił zespół prawny „John Doe 2”, że nie pokryje żadnych kosztów związanych z cierpieniem jego i jego rodziny, a zamiast tego pozostawi ważny ” do Blackhawków, według Westhead.

Wygląda na to, że nawet centymetr jest przyznaniem się do wykroczenia, na temat którego uniwersytet nie chce się ujawnić.

Chociaż istnieje płytkie zimno i kolejny przykład zanikania moralności w porównaniu z legalnością, mamy nadzieję, że niezachwiane zobowiązanie NHL do nie pomagania osobom poszkodowanym przez zaniedbanie i źle ulokowane priorytety w jego ekosystemie doprowadzi do działania.

Pod pewnymi względami jest teraz kwestionowany, decyzja, by nie pomagać „John Doe 2” byłaby sprzeczna z obietnicami, które złożyli Blackhawks, jednocześnie zapewniając przywrócenie standardów moralnych w jego organizacji.

Wywiad matki Johna Doe 2 z Westhead To było niezwykle trudne do oglądania, ale istotne przypomnienie tego, jak niebezpieczne może być działanie lub bezczynność. Nadużywanie Beach przez Aldricha powinno się skończyć, ale niepowodzenia niektórych członków organizacji pozwoliły byłemu trenerowi wideo na dalsze wykorzystywanie bezbronnych sportowców – w tym „Johna Doe 2” – z pozycji władzy, aż do ostatecznego aresztowania.

READ  Michael Bisping krytykuje ocenę Conora McGregora przez Johna Kavanaugha na UFC 264: „Jeśli to prawda, Conor powinien cię natychmiast zwolnić”.

NHL ukarał Blackhawks grzywną w wysokości 2 milionów dolarów za „nieodpowiednie procedury wewnętrzne oraz nieodpowiednią i niewłaściwą reakcję” na zarzuty postawione przez pracownika.

Zabrałoby ułamek tej niewiarygodnie lekkiej kary dla Wirtzów i Blackhawków, aby zapewnić „John Doe 2” i jego rodzinie potrzebną pomoc.

Więcej od Yahoo Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top