Biuro ds. Konkurencji szuka informacji od firm telekomunikacyjnych, aby przejrzeć umowę Rogersa Shawa – Wiadomości biznesowe

Transakcja Rogers Show została zbadana

Prasa kanadyjska – | Historia: 342 128

Kanadyjskie Biuro ds. Konkurencji poszukuje dokumentacji i informacji od czterech kanadyjskich dostawców usług telekomunikacyjnych w ramach przeglądu proponowanego przejęcia Shaw Communications Inc. przez Rogers Communications Inc.

Biuro twierdzi, że uzyskało nakazy sądowe w celu uzyskania informacji od BCE Inc. i Telus Corp. i Xplornet Communications Inc. i Quebecor Inc. , spółka macierzysta Videotron.

Firmy te należą do największych dostawców usług telekomunikacyjnych w kraju, z wyjątkiem Freedom Mobile, której właścicielem jest Shaw.

Biuro twierdzi, że pisemne zapisy i informacje pomogą w dochodzeniu, czy transakcja z Rogers Show ograniczy lub zapobiegnie konkurencji.

W maju akcjonariusze Shaw w przeważającej większości zatwierdzili umowę przejęcia o wartości 26 miliardów dolarów, w tym zadłużenie.

Urząd twierdzi, że trudno powiedzieć, jak długo potrwa śledztwo.

READ  Partia Narodowo-Demokratyczna wzywa do zwrotu federalnych pieniędzy na wsparcie płac, ale krytycy kwestionują jego użyteczność

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top