Bill Gates i Melinda Gates. Milioner i współzałożyciel Microsoftu po 27 latach rozwodzi się z żoną

Miliarder i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i jego żona Melinda Gates rozwiedli się po 27 latach małżeństwa. Kiedy piszą, doszli do punktu, w którym myślą, że „nie mogą już wzrastać jako para”. Rodzina Gatesów prowadzi największą na świecie organizację filantropijną. Zapowiedzieli, że się nie poddadzą i będą kontynuować współpracę.

Gates ogłosił rozwód w mediach społecznościowych. „Po wielu refleksjach na temat naszego związku i ciężkiej pracy podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa” – napisała para.

„W ciągu 27 lat wychowaliśmy troje niezwykłych dzieci, stworzyliśmy dla nich fundament do pracy na całym świecie i dajemy ludziom możliwość prowadzenia zdrowego i produktywnego życia. Następnym krokiem jest rozwój jako para. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny, gdy zaczynamy żyć nowym życiem ”- powiedzieli.

Małżonkowie publikowali wpisy na swoich osobistych kontach na Twitterze.

Bill i Melinda Gates poznali się pod koniec lat 80., kiedy Melinda dołączyła do Microsoftu, gdzie pracował.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów – największa na świecie prywatna organizacja filantropijna – walczy z ubóstwem, nierównościami społecznymi i chorobami na całym świecie. Przez lata milioner i jego żona zwiększali świadomość społeczną na temat klimatu i walki o ochronę biosfery Ziemi.

Według szacunków Forbesa, Bill Gates jest czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem przekraczającym 120 miliardów dolarów.

W rozmowie z Billem Gatesem Piotr Kraska i Dorota Wysoka-Snape. Zobacz w TVN24 GO >>>

Kluczowe źródło zdjęć: Kamil Jihnioglu / EPA / BAP

READ  Kiedy najsłynniejszy polski samochód elektryczny wyjedzie na ulice?

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top