Biden zamyka swój plan z Wirginii, rzucając Yongkina i porównując go do Trumpa

Uwagi Bidena były punkt po punkcie odroczeniem zarówno dla Youngkina, jak i Trumpa, opierając się na długoletniej strategii McAuliffe’a, by powiązać swojego republikańskiego przeciwnika z byłym prezydentem, który zeszłej jesieni stracił Virginię o 10 punktów. Z sondażami wskazującymi na remis w wyścigu, wizyta Bidena – jego drugiego w tym stanie w tej kampanii – poszła w ich ślady. Inni starsi Narodowi Demokraci którzy przybyli na ślad McAuliffe’a w ostatnich tygodniach, aby spróbować wzbudzić entuzjazm wśród bazy.

Sednem argumentacji Bidena było to, że Yongkin chwalił byłego prezydenta, ale trzymał go z daleka do końca kampanii. Czasami wyglądało na to, że prezydent chciał w ostatniej chwili popchnąć Trumpa do podróży do Wirginii, co w pełni popierają Demokraci z Wirginii.

„Przeciwnik Terry’ego złożył wszystkie obietnice lojalności wobec Donalda Trumpa” – powiedział Biden. „Ale to, co mnie naprawdę interesuje, to to, że nie będzie stał po stronie Donalda Trumpa teraz, gdy kampania się rozpoczęła”. – Pomyśl o tym. Nie pozwoliłby Donaldowi Trumpowi na kampanię z nim w tym stanie.

„On jest gotów zadeklarować wierność Trumpowi prywatnie, dlaczego nie publicznie? Co próbuje ukryć? Czy jest jakiś problem z Trumpem tutaj? Czy jest zawstydzający?”, kontynuował Biden.

Demokraci od miesięcy próbują wykorzystać niepopularność Trumpa w Wirginii jako sposób na usunięcie Youngkina. Przed rozpoczęciem wyborów powszechnych McAuliffe powiedział CNN, że osobiście zapłaci za paliwo do silników odrzutowych potrzebne do przewiezienia Trumpa do Wirginii tylko po to, by mógł zrobić sobie zdjęcie ich dwojga.

McAuliffe kontynuował tę strategię we wtorek.

„Zawsze staram się znaleźć wspólną płaszczyznę. Wiesz, będę współpracować z każdym w każdej chwili, w tym z rozsądnymi Republikanami. Ale nie pomyl się, Glen Yongkin nie jest rozsądnym Republikaninem” – powiedział McAuliffe, porównując później stanowisko swojego przeciwnika w sprawie Covid. -19, Gospodarka i edukacja dla Trumpa.

READ  Wirus koronowy: obawy firmy Omicron zmuszają Japonię do zakazu wjazdu zagranicznych gości

Biden przypomniał tłumowi, że Virginia poparła McAuliffe’a, który wcześniej był gubernatorem w latach 2014-2018, raz wcześniej, a potem zastanawiał się, czy oni również znają Yongkina.

– Jak dobrze znasz przeciwnika Terry’ego? powiedział Biden. „Pamiętaj tylko: biegłem przeciwko Donaldowi Trumpowi, a Terry z adiutantem Donalda Trumpa”.

Wyścig na kolejnego gubernatora Wirginii, jeden z dwóch wyborów gubernatora poza rokiem, stał się najbardziej kontrowersyjnym i pilnie obserwowanym wyścigiem w kraju. Sondaże opinii publicznej, w tym niedawny sondaż Monmouth, w którym obaj kandydaci mieli 46%, wyścig był niepewny.

Demokratyczne obawy frekwencji

Demokraci obawiają się, że seria wyborów o wysoką stawkę wyczerpała ich bazę i prawdopodobnie nie rozegra się w taki sam sposób, jak podczas wyborów prezydenckich, o czym Biden zdawał się mówić we wtorek wieczorem.

„Partia Republikańska w całym kraju to nic. To nie żart. To nic. Po prostu rozejrzyj się. Po prostu rozejrzyj się, co się dzieje z gubernatorem Teksasu i Florydy”, powiedział Biden, dodając później: to się dzieje w Wirginii”.

Dodał: „Więc Virginia, przyjdź tak, jak zrobiłaś dla Baracka i dla mnie. Pokaż się tak, jak dla mnie i Kamali”.

Kilku agentów Demokratów wykorzystało Trumpa do ataku na Yongkina, w tym byłego prezydenta Baracka Obamę w weekend, mając nadzieję na zmotywowanie głównych wyborców do przyjścia i zagłosowania.

Nadchodzi wizyta Bidena Decydujący moment Zarówno jego partia, jak i jego własny program, z dwoma dużymi ustawami o wydatkach na skraju przepuszczenia przez kontrolowany przez demokratów Kongres lub utonięcia przez wewnętrzne walki w jego własnej partii. Biden ma nadzieję, że w nadchodzących dniach podpisze propozycję dotyczącą infrastruktury o wartości 1,2 biliona dolarów i większy rachunek na wydatki socjalne, zanim opuści kraj i ruszy przez Europę.

Niepewność w Kongresie w dużej mierze zachmurzyła wyścig w Wirginii, gdzie wczesne głosowanie rozpoczęło się kilka tygodni temu.

READ  Partia rządząca w Gruzji awansuje w głosowaniu, cień w sprawie aresztowania Saakaszwilego | Aktualności

Demokraci mieli nadzieję, że McAuliffe będzie mógł pracować nad pakietem infrastruktury, który został pomyślnie przyjęty, ale ciągłe opóźnienia na Kapitolu sprawiły, że mało prawdopodobne było osiągnięcie porozumienia przed dniem wyborów – coś, co McAuliffe używał do krytykowania Kongresu.

„Mówię: wykonuj swoją pracę” – powiedział McAuliffe na początku tego miesiąca. „Zostałeś wybrany do Kongresu. My w stanach rozpaczliwie potrzebujemy tych pieniędzy na infrastrukturę… potrzebujemy pomocy tutaj w stanach, a ludzie wybrali cię do wykonywania swojej pracy”.

Chociaż publicznie argumentował, że ustawa jest ważniejsza dla mieszkańców Wirginii niż ich polityczna fortuna, jego współpracownicy i doradcy byli szczególnie zaniepokojeni tym, że impas w Waszyngtonie może doprowadzić Demokratów do rozpaczy nad stanem ich partii i nie przystąpić do głosowania. . . Obawy te są szczególnie silne na bogatych w wyborców przedmieściach północnej Wirginii, gdzie wyborcy są bardziej wyczuleni na machinacje Waszyngtonu.

Dlaczego Wirginia jest jak dotąd największym testem tego, czy Trump nadal pobudza Demokratów?

Jeśli wygra McAuliffe, Demokraci uznają to zwycięstwo za potwierdzenie, że kraj, który w ciągu ostatniej dekady stał się niebieski, nadal stoi za programem Bidena i przeciw Republikanom, nawet jeśli Trump nie jest w głosowaniu.

Jednak historia nie jest po stronie Demokratów: od lat 70. zwycięzca wyborów gubernatorów w Wirginii zawsze był poza rokiem partii przeciwnej Białemu Domowi. Jedynym wyjątkiem był rok 2013, kiedy McAuliffe wygrał swoją pierwszą kadencję rok po ponownym wyborze prezydenta Baracka Obamy.

Ale nawet jeśli McAuliffe wygra zacięty wyścig, wynik może wysłać sygnał ostrzegawczy do Demokratów w Waszyngtonie, biorąc pod uwagę 10-punktowe zwycięstwo Bidena w zeszłym roku oraz fakt, że partia rządząca w Białym Domu często traci mandaty w kolejnych wyborach śródokresowych.

Dla Youngkina zwycięstwo odbiłoby się echem daleko poza Wirginią – gdzie republikanin nie wygrał w całym stanie od 12 lat – i zapewniłoby GOP wstrząs przed 2022 rokiem. Chociaż każda kampania jest inna, Youngkin, który prowadził wyścig jako tablica Empty z w dużej mierze nieograniczonymi pieniędzmi unikalna liczba, potencjalna wygrana potwierdzałaby jego strategię opierania się na retoryce Trumpa, jednocześnie dystansując się od skupiania się na kwestiach krajowych, takich jak edukacja publiczna.

READ  Stany Zjednoczone: Zbliżające się wybory w Nikaragui „straciły wszelką wiarygodność” Wiadomości wyborcze

Biden czasami wyglądał na szczęśliwego we wtorek, gdy ścigał Yongkina i Trumpa.

W rozszerzonym dialogu na temat ekstremizmu prezydent miał również kilka podpisów o republikańskiej nominacji, mówiąc publiczności, że ekstremizm może „przychodzić z uśmiechem i polarową kurtką”, co jest odniesieniem do tego, co Yongkin często nosi podczas kampanii.

W środę Youngkin zareagował lekko na komentarze Bidena podczas rozmowy z dziennikarzami w Roanoke, żartując, że Biden przynajmniej „wie, że to jest kurtka, a nie wełna”. Miał na myśli Obamę, który w zeszłym tygodniu powiedział publiczności w Richmond: „Nie możesz publikować reklam, które mówią mi, że jesteś zwykłym staruszkiem, który gra w kosza, zmywa naczynia, nosi polar, ale po cichu sieje wsparcie od tych, którzy chcą zrywać poza naszą demokracją”.

Wszystko, co Terry McAuliffe wie, że musi sprowadzić wszystkich ludzi, którzy tu nie mieszkają, i dać im te same stare argumenty, których używali od 43 lat” – powiedział Youngkin.

Podróż Bidena do Wirginii była krótka – około czterech mil z Białego Domu do Virginia Highlands Park. To kierunek prezydenta, którego impreza McAuliffe w lecie odbyła się zaledwie siedem mil od Białego Domu.

Ta historia została zaktualizowana w środę o komentarze Youngkina.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top