Biden odwołał się do historii w obszernym apelu o odnowienie sojuszu demokracji Joe Biden

W swoim przemówieniu w Polsce na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę Joe Biden Wskazał na swój zamiar przywrócenia Stanów Zjednoczonych pozycji lidera w sprawach światowych po czteroletniej przerwie w administracji Trumpa.

Kiedy Fiden obejmuje urząd w 2021 roku, wielu uważa, że ​​nie jest to zadanie, że będzie działał tak zdecydowanie. Początkowo Biden koncentrował się na leczeniu ran domowych po czterech burzliwych latach administracji Trumpa i wybuchu epidemii Govt-19.

Ale Piton Mowa w Polsce Zaprojektowany, aby zaznaczyć zmianę w polityce USA i pokoleniowe wezwanie do zjednoczenia broni przeciwko dyktaturze demokracji, która od wielu lat prowadzi Stany Zjednoczone w długim programie polityki zagranicznej.

„W tej wojnie musimy mieć jasność” – powiedział Biden. „Ta wojna nie wygra w ciągu dni ani miesięcy. Musimy przygotować się na nadchodzącą długą walkę.

Biden zasygnalizował, że ta jedność musi obejmować demokracje, które czasami są ze sobą sprzeczne.

Szersze przemówienie zakończyło się wezwaniem o „inną przyszłość, jaśniejszą przyszłość zakorzenioną w demokracji i polityce, nadziei i świetle”.

Prezydent wykorzystał przemówienie do nakreślenia historycznych paraleli między wojną Ukraina, kiedy miesiąc temu zaatakowały wojska rosyjskie, rozpoczęła się II wojna światowa; Symboliczne chwile niepodległości, w tym upadek muru berlińskiego; Oraz słowa Papieża Jana Pawła II z Polski i świata: „Nie lękajcie się”.

Przemówienie było echem innych ważnych przemówień dotyczących polityki zagranicznej wygłoszonych przez prezydentów USA na europejskiej ziemi, takich jak zburzenie muru Ronalda Reagana w Berlinie w 1987 roku i wezwanie Johna F. Kennedy’ego do Iz bin Ein Berliner z 1963 roku. .

„Wtedy to po prostu do nas dotarło Polska, Ciężka praca demokracji musi być wykonywana każdego dnia – także w moim kraju. Dlatego w tym tygodniu wróciłem do Europy – powiedział Biden. „Dla wszystkich narodów, które chcą niepodległości, musimy teraz zobowiązać się do pozostania w tej walce przez długi czas”.

Biden podkreślił zaangażowanie USA w Ukrainę NATO, w tym zobowiązanie do obrony „każdego centymetra terytorium NATO pełną siłą naszej kolektywnej potęgi”. Powiedział, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy „muszą zachować całkowitą jedność – musimy pozostać wśród światowych demokracji”.

Biden spotyka się z ukraińskimi uchodźcami i pracownikami organizacji humanitarnych podczas sobotniej wizyty na stadionie PGE Narodov w Warszawie. Zdjęcie: Evan Vucci / AP

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. Zadanie tego pokolenia ”- powiedział prezydent o walce z autorytaryzmem.

Rozmowa była daleka od zakończenia, jedna z wczesnych decyzji Bidena w zakresie polityki zagranicznej o wycofaniu wojsk z Afganistanu po 20 latach wojny. W sierpniu 2021 r., krótko po zdobyciu stolicy Kabulu przez talibów, administracja rozpoczęła awaryjne wydalanie Amerykanów i afgańskich sojuszników.

„Nie zamierzam przedłużać tej wojny na zawsze, nie zamierzam odchodzić na zawsze”. Biden powiedział w sierpniu 2021 r..

Biden wykorzystał również to przemówienie, aby podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz „narodu ukraińskiego, który może liczyć na Stany Zjednoczone”, w tym przyjęcia 100 000 uchodźców i dostarczenia 300 milionów dolarów na pomoc humanitarną oraz tysięcy ton żywności, wody i lekarstw.

Biden nazwał Władimira Putina „tyranem” i odwołał się bezpośrednio do narodu rosyjskiego. Wezwał, aby zmagania II wojny światowej, w tym oblężenie Leningradu, były „pamięcią wielu dziadków”.

– Wy, Rosjanie, nie jesteście naszym wrogiem – powiedział Biden. „Nie wierzę, że z zadowoleniem przyjmujecie zabijanie niewinnych dzieci i dziadków, albo że szpitale, szkoły, oddziały położnicze – na miłość boską – są atakowane przez rosyjskie pociski i bomby”.

– To nie są wspomnienia z przeszłości – powiedział Biden. „To właśnie robi teraz rosyjskie wojsko Ukrainie”.

READ  UDA One jest teraz kompatybilny z e-Dol w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top