Biden nominuje pierwszą kobietę przewodniczącą FCC

„To wielki zaszczyt zostać przewodniczącym Federalnej Komisji Łączności” – napisała we wtorek na Twitterze Rosenworsel, dziękując Biden, jej rodzinie i mentorom. „Nie byłoby mnie tutaj bez tych, którzy przybyli wcześniej i utorowali drogę”.

Powiedziała również, że nie może się doczekać współpracy z dwoma innymi niedawno ogłoszonymi kandydatami — Gigi Son, kandydatem na komisarza FCC, oraz Alanem Davidsonem, kandydatem na asystenta sekretarza ds. komunikacji i informacji w National Communications and Information Administration. W Ministerstwie Handlu – „aby nowoczesna komunikacja dotarła do wszystkich”.

Rosenworsel jest komisarzem w Federalnej Komisji Łączności od 2012 roku, a obecnie pełni funkcję przewodniczącego. Jest drugą kobietą pełniącą funkcję p.o. prezydenta. Rosenworsel pełnił funkcję starszego doradcy ds. komunikacji w Senackiej Komisji Handlu, Nauki i Transportu przed dołączeniem do Federalnej Komisji Łączności (FCC).

W oświadczeniu ogłaszającym oficjalną nominację Rosenworcela na komisarza wraz z nominacją na prezydenta, Biały Dom powiedział, że podczas swojej pracy w FCC „pracowała nad promowaniem większych możliwości, dostępności i przystępności naszych usług komunikacyjnych, aby zapewnić, że wszyscy Amerykanie mają uczciwą szansę na osiągnięcie sukcesu w XXI wieku.

Od walki o ochronę otwartego Internetu, przez zapewnienie dostępu szerokopasmowego studentom uwięzionym w luce w odrabianiu prac domowych poprzez Fundusz Połączeń Alarmowych FCC, po upewnianie się, że rodziny zmagające się z zapewnieniem dostępu do Internetu pozostają w kontakcie dzięki Programowi Świadczeń Szerokopasmowych The Broad in Emergencies, mistrz komunikacji dla wszystkich.”

Przewodnicząca senackiej komisji ds. handlu Maria Cantwell, demokratka z Waszyngtonu, powiedziała, że ​​wtorkowe ogłoszenie o nominacji nadchodzi „w samą porę, z większą ilością pracy do wykonania w celu poprawy wdrażania łączy szerokopasmowych, zarządzania widmem i ochrony konsumentów”.

Demokratyczna senatorka z Minnesoty, Amy Klobuchar, która pełni funkcję przewodniczącej Senackiej Podkomisji Sądownictwa ds. Polityki Konkurencji, Antymonopolu i Praw Konsumentów, powiedziała w oświadczeniu, że popiera nominacje Rosenworsel and Son.

READ  Chiny potępiają oświadczenie G7, twierdząc, że USA mają „złe intencje” | Aktualności

„Ponieważ Kongres pracuje nad realizacją historycznej inwestycji w infrastrukturę szerokopasmową, silne przywództwo w FCC jest niezbędne do osiągnięcia celów łączności wymaganych przez gospodarkę XXI wieku” – powiedział Klobuchar. „Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w Federalnej Komisji Łączności i Senackiej Komisji Handlu jestem przekonany, że Rosenworcel i Sohn dysponują wiedzą, która pozwoli zniwelować przepaść cyfrową i wzmocnić nasz naród dla przyszłych pokoleń”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top