Biblioteka Publiczna Orangeville i Uniwersytet Waterloo ogłaszają nowy program STEM o tematyce kosmicznej

Biblioteka Publiczna w Orangeville połączyła siły z programem pomocy ESQ Uniwersytetu Waterloo i Kanadyjską Agencją Kosmiczną, aby dać miejscowym uczniom szkół podstawowych możliwość poznania nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki o tematyce kosmicznej (STEM).

Dzieci w klasach od 1 do 8 będą angażować się w różne tematy STEM, takie jak obwody elektryczne, kodowanie, fizyka i astronomia poprzez interaktywne filmy i ćwiczenia praktyczne.

Uczestnicy odkryją tajemnice wszechświata i wcielą się w rolę inżyniera NASA, aby zaprojektować i zbudować własne systemy kosmiczne, poznać komponenty skafandra kosmicznego, oczyścić symulowane śmieci kosmiczne, zakodować własny lądownik księżycowy i nie tylko.

Istnieją trzy kluby w zależności od poziomu klasy.

Młodszy Klub STEM (klasy 1 – 3): luty 7 marca 7 kwietnia 4, 3 maja

Klub dla średniozaawansowanych STEM (klasy 4 – 6): 14 lutego, marca 21 kwietnia 11, 4 maja

Klub Seniora STEM (klasa 7-8): luty 28 marca 28 kwietnia 18, 5 maja

Rodzice mogą zapisać się na jedną lub wszystkie cztery sesje.

W kilka tygodni będzie dostępny zestaw ćwiczeń do domu, który można wcześniej odebrać z biblioteki Mill Street, aby przeprowadzić zabawne eksperymenty w domu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Biblioteki Publicznej w Orangeville i nadchodzących wydarzeń, odwiedź www.orangevillelibrary.ca.

Możesz również znaleźć więcej w Bibliotece Publicznej Orangeville Facebook oraz Świergot stron.

READ  Uwagi dotyczące potwierdzenia przez Senat Pam Milroy jako zastępcy administratora NASA | 2021-06-17 | komunikaty prasowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top