Biały Dom odpalił Jeffa Bezosa, mówiąc, że „nie wymaga dużego skoku”, aby zrozumieć, dlaczego sprzeciwia się programowi gospodarczemu, który opodatkowuje superbogatych

Złożony obraz założyciela Amazona Jeffa Bezosa i prezydenta Joe Bidena.Cliff Owen, File/Associated Press; Susan Walsh/The Associated Press

  • Biały Dom skrytykował Bezosa za sprzeciwienie się jego priorytetom gospodarczym.

  • „Nie trzeba wielkiego skoku”, aby zrozumieć, dlaczego Bezos opierał się podwyżkom podatków, powiedział rzecznik Białego Domu.

  • Bezos skrytykował Biały Dom za forsowanie planu, który, jak twierdził, pogorszy inflację.

Biały Dom uderzył w niedzielę wieczorem założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, za sprzeciwienie się pakietowi wydatków gospodarczych, który obejmował podatki dla najbogatszych Amerykanów.

„Nie trzeba przeskoczyć, aby zobaczyć, dlaczego jedna z najbogatszych osób na Ziemi miałaby sprzeciwiać się programowi ekonomicznemu klasy średniej, który obniża niektóre z największych kosztów, z jakimi borykają się rodziny, walczy z inflacją na dłuższą metę i zwiększa wartość historyczną zmniejszenie deficytu prezydenta poprzez żądanie najbogatszych podatników A firmy płacą sprawiedliwy udział” – rzecznik Białego Domu Andrew Bates Powiedział w oświadczeniu Do Jeffa Steina z The Washington Post.

„Nie jest również zaskakujące, że ten tweet pojawił się po tym, jak prezydent spotkał się z organami nadzoru pracy, w tym z pracownikami Amazona” – kontynuował Bates.

Wcześniej tego dnia Bezos skrytykował administrację prezydenta Joe Bidena za próbę uchwalenia pakietu wydatków społecznych i klimatycznych, znanego wcześniej jako Building Back Better. Powiedział, że oznacza to „więcej bodźców w już i tak gorącej gospodarce inflacyjnej, które tylko Manchin uratował przed sobą”.

Było to odniesienie do senatora Joe Manchina z Wirginii Zachodniej, konserwatywnego demokraty, który pod koniec grudnia zepsuł plan wydatków. Demokraci nie był w stanie ożywić jeszcze mniejszą wersję pakietu, a Manchin zastanawiał się, czy jest zainteresowany poparciem Billa. Demokraci nie mogą zatwierdzić planu zjednoczonego oporu GOP bez jego poparcia w Senacie 50-50.

Plan odbudowy Bidena różni się bardziej od pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów, który podpisał w marcu 2021 r. Samorządy, pieniądze na publiczne systemy opieki zdrowotnej. Rząd federalny nie zebrał dochodów na sfinansowanie tych wydatków, więc został dodany do długu publicznego.

READ  Banki centralne w największych gospodarkach Ameryki Łacińskiej zmagają się z hiperinflacją: Brazylia z szokiem i strachem, Meksyk zwraca się do Rezerwy Federalnej

Niektórzy eksperci twierdzą, że To zaostrzyło inflację, ponieważ przekroczyło popyt. Wąskie gardła w łańcuchu dostaw i inne zakłócenia związane z pandemią są stałym czynnikiem wzrostu cen artykułów spożywczych i gazu.

Plan Build Back Better miał być całkowicie opłacony poprzez podniesienie podatków od najbogatszych Amerykanów. Podczas gdy ustawa znajdowała się w impasie, Biden skupił się na przeformułowaniu swojego programu antyinflacyjnego, a także promowaniu swoich referencji pracowniczych. on jest Hosted organizatorzy federacji Od Amazon i Starbucks na początku tego miesiąca.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top