Bestsellerowa kanadyjska autorka książek kucharskich Jean Barry umiera w Edmonton w wieku 95 lat

Jean Barry, dziewczyna ze wsi z małej wioski w wiejskiej prowincji Alberta, zdobyła światową sławę Przyszła firma Seria książek kucharskich nie żyje.

Barry zmarł w Edmonton w Wigilię Bożego Narodzenia w wieku 95 lat.

Wychowana w Irma, Alta, około 180 kilometrów na wschód od Edmonton, Barry i jej rodzina stworzyli trzypokoleniowe wydawnictwo, w którym jest autorką ponad 200 książek. Przyszła firma Książki kucharskie.

Do czasu przejścia na emeryturę w 2011 roku sprzedano około 30 milionów egzemplarzy.

W 2004 roku Barry został członkiem Orderu Kanady.

„Moja babcia uwielbiała gotować i nie musiało to być wymyślne jedzenie, to była po prostu dobra kuchnia. I zawsze była naprawdę dobra w cateringu dla swoich wybranych gości” – powiedziała Amanda Loveg Haag w poniedziałek CBC News.

Gotowanie i przepisy są oczywiście tym, z czego jest znana, ale z pewnością nie o to chodziło w jej życiu. Przyszła firma Dopóki nie skończyła pięćdziesięciu lat”.

Urodzona w 1927 roku Barry rozpoczęła karierę w branży spożywczej po tym, jak jej pierwszy rozwód zmusił ją do rozpoczęcia wszystkiego od nowa, mówi jej wnuczka.

Otworzyła kawiarnię w Vermilion, Alta, gdzie poznała swojego drugiego męża, zanim rozpoczęła działalność w branży cateringowej, którą prowadziła przez 18 lat.

„Obsługiwała wielkie okazje i zawsze podawała tylko wszystko, co pyszne” – powiedział Lovig Haag, który przez wiele lat pracował w rodzinnej firmie.

„Po wydarzeniu wszyscy ustawiali się w kolejce, prosząc o jej przepisy, a ona spędzała godziny na spisaniu przepisów dla każdego, kto prosił o kwadratowy przepis lub przepis na sos sałatkowy.

I wtedy mój tata powiedział: „Wiesz mamo, rzucam pracę”. Zostaw to jedzenie i napiszmy książkę kucharską. „

Barry przez prawie 20 lat odnosiła sukcesy w branży gastronomicznej, zanim w 1980 roku wraz z synem Grantem Lovigem założyła wydawnictwo Coming Publishing.

READ  Gotham Knights to gra dystansowa z Gotham Knights Show

Szkarłatna Królowa

Przyjaciel rodziny, Steve Coates, powiedział, że Barry był „matczyną postacią, spokojną i nie narzucającą się w żaden sposób, bardzo typową dziewczyną z farmy w Albercie, a jednak siłą w pokoju”.

„Mam na myśli, że sukces Jane wynikał z jej niesamowitej determinacji i determinacji, co można odczuć na sali” – powiedział Coates.

Coates po raz pierwszy spotkał Barra, kiedy on i jego rodzina przeprowadzili się po drugiej stronie ulicy od Lovegg w Sherwood Park w 1985 roku. Powiedział, że Barry natychmiast potraktował ich jak rodzinę.

Pamięta udział w jesiennych targach z Barrym.

„To było jak kontynuacja Szkarłatnej Królowej” – powiedział Coates.

„Zwłaszcza w północnej Albercie była celebrytką, a ludzie na tych jarmarkach, którzy nie widzieli jej od dawna, ale pamiętali ją jako dziewczynę z farmy Irmy, podchodzili do niej, jakby zbliżali się do królowej.

„To było coś do zobaczenia, pełne szacunku i czci. I oczywiście traktowała ich tak, jakby właśnie widziała ich tego ranka w kościele”.

Lovig Haag powiedziała, że ​​jej babcia rozwinęła swoją miłość do gotowania od najmłodszych lat po tym, jak ona i jej siostra podzieliły się obowiązkami domowymi.

Loveg Haag powiedziała, że ​​Barry uwielbiała podróżować ze swoją rodziną, wspierała wiele przybranych dzieci na całym świecie i nigdy nie przestała być zdumiona jej wpływem na innych.

„Za każdym razem, gdy otrzymywała wiadomość od fana lub ktoś zatrzymywał ją publicznie, aby ją zidentyfikować, za każdym razem była zachwycona” – powiedziała.

„[She was] Spotkanie z nimi to zawsze prawdziwa przyjemność i odpisuję na każdy otrzymany list”.

Pierwsza książka Barre’a, 150 pysznych pudełekzostał wydany w 1981 roku, a następnie inne popularne tytuły, takie jak 30-minutowe posiłki w ciągu tygodnia i Przepisy na 5 składników w powolnej kuchence.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top