Bergeron zdobywa 1000 punktów, Bruins prowadzą Lightning i wygrywają po raz siódmy z rzędu

Bergeron zdobywa 1000 punktów, Bruins prowadzą Lightning i wygrywają po raz siódmy z rzędu

TampaPatryk Bergeron Z asystą przy zdobyciu tysięcznego punktu w NHL, Boston Bruins pokonali w poniedziałek Tampa Bay Lightning 5:3 na Amalie Arena.

Bergeron, kapitan Bruins, złapał drugorzędne podanie bramkarza Brada Marchanda o 15:08 drugiej tercji, dając Bostonowi prowadzenie 4:1. Ma 409 goli i 591 asyst w 1235 meczach.

„To wyjątkowa gra, która daje ci wiele i oczywiście przechodzisz przez wiele wzlotów i upadków” – powiedział Bergeron. „Ale ostatecznie wszystko, co pamiętasz, to te wspomnienia, przyjaźnie i faceci, z którymi walczysz. To był wyjątkowy moment”.

Wideo: BOS @ TBL: Tysięczny punkt Bergerona przeciwko Marchandowi

Cała drużyna Bruins wstała z ławki, aby świętować z Bergeronem po zdobyciu bramki.

„To prywatna chwila i nie zdarza się to często” – powiedział Marchand. „Oczywiście nie mogło być z lepszym mężczyzną. To kolejny kamień milowy w tak wspaniałej karierze”.

Bergeron jest czwartym graczem Bruins, który zdobył 1000 punktów, dołączając do Raya Bourque (1506), Johnny’ego Busieka (1339) i Phila Esposito (1012).

„Gdyby miał jakieś oszustwo w swojej grze, mógłby mieć 1200 lub 1300 punktów” – powiedział trener Bostonu Jim Montgomery. „Ale jest tak oddany grze we właściwy sposób i pomaganiu zespołowi odnieść sukces. Zawsze myśli, że jest drużyną, jest świetny”.

Dawid Kreci Miał gola i asystę dla Bruins (17-2-0), którzy odnieśli siedem zwycięstw z rzędu. Linusa Ullmarka Dokonano 32 eksportów.

Wideo: BOS @ TBL: Krejci jeżdżą na łyżwach i wybijają home run

Mikołaj Paweł Strzelił dwa gole dla Błyskawicy (11-7-1), której passa czterech zwycięstw dobiegła końca. Andriej Wasilewski Zaliczył 24 interwencje.

„Trochę szkodzimy sobie z dbałością o szczegóły” – powiedział Paul. „Trudno jest patrzeć na pozytywy, kiedy drużyna przegrywa. Tak, strzeliłem dzisiaj dwa gole, ale kiedy przegrywamy, nie jest już tak wspaniale”.

READ  Po raz pierwszy od 9 lat zespół Brendana Shanahana czuje się jak zła stara rodzina Maple Leaf

Paul dał Tampa Bay prowadzenie 1:0 o 8:57 pierwszej tercji po strzale z lewego koła wznowień.

Krecci zremisował na 1-1 o 15:36 po uderzeniu zza prawego koła, które odbiło się od platformy Wasilewskiego i wpadło do siatki.

Nicka Foligno Boston prowadził 2-1 o 5:07 sekundy po potężnym odbiciu po strzale Paweł Zacha. Foligno otrzymał pięć szwów po uderzeniu w twarz przez obrońcę z Bostonu Hambusa Lindholma.

„To część bycia z przodu siatki, a czasem ją weźmiesz” – powiedział Foligno. „Wyszliśmy w drugiej i przejęliśmy inicjatywę, więc miło było mieć to i iść naprzód. Tak dzieje się z naszym zespołem, po prostu przychodzimy falami. Dobre zespoły tak robią i bardzo trudno jest je zatrzymać ”.

Wideo: BOS @ TBL: Foligno stawia sobie za cel grę w przewadze

Charliego Coyle’a Osiągnął wynik 3:1 w 5:38 po bramce z bliskiej odległości, którą początkowo pomachał, gdy siatka się przesunęła, ale przegląd wideo zainicjowany przez NHL Situation Room wykazał, że piłka przekroczyła linię bramkową jako pierwsza.

Dawid Pasternak Strzelił gola Bruins’a w power-play na 3:51 w trzeciej tercji, zwiększając prowadzenie do 5-1. Strzelaj z dolnego lewego koła po przejściu przez zagięcie Jacek Debrusek.

„Kary, straty, trochę struktury, w końcu prawdopodobnie przetrwali małą burzę w pierwszej tercji i wyszli 1-1” – powiedział trener Lightning, John Cooper. „Potem zaatakowali nas i było 4-1. To była różnica w grze”.

Czereśniowy Rudolf Zrobił to 5-2 o 4:02, strzelając swoją pierwszą bramkę od czasu dołączenia do Lightning po tym, jak Florida Panthers przyznało mu zwolnienie 12 listopada. Paul strzelił swojego drugiego gola w power play przy 10:38 i zrobił wynik 5-3.

„Myślę, że w pierwszej i trzeciej połowie prawie kontrolowaliśmy grę” — napastnik Tampa Bay Pata Marona Powiedział. „Pęd zanika, gdy grasz dobrze, a potem dostajesz PK. Nie tworzymy tam naszych najlepszych graczy”.

READ  Wyniki NHL: Pantery przetrwały passę Maple Leafs w dogrywce, a Golden Knights prowadzą w serii nad Oilers

Uwagi: Centrum Bruinsa Trenta Fredericka Opuścił grę w drugiej połowie z kontuzją górnej części ciała dzień w dzień. … błyskawica przed nami Rossa Coltona (Górna część ciała) To było spóźnione zadrapanie. … Bergeron jest 41. zawodnikiem NHL, który zdobył 1000 punktów w jednej drużynie. … Obrońca Bruinsa Charliego McAvoya asyst i ma osiem asyst w czteropunktowej serii. … Pasrnak ma 10 punktów (cztery gole i sześć asyst) w siedmiu punktach z rzędu. … Marron miał dwie asysty.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *