Belgia pokonała Polskę 6:1, a Holandia wygrała spóźnioną bramką

Belgia nie martwi się Ligą Narodów.

Pokonując w środę Polskę 6:1, belgijscy piłkarze udzielili ostatecznej odpowiedzi tym, którzy kwestionowali determinację zespołu do turnieju, zwłaszcza po porażce 4:1 z Holandią na koniec długiego sezonu. Piątek.

Trener Belgii Roberto Martinez szybko odrzucił zarzuty, że jego piłkarze nie mają ochoty, i poparł to wsparcie po odzyskaniu 76. bramki Roberta Lewandowskiego dla Polski. Tylko dwóch europejskich graczy – Cristiano Ronaldo (117) i Ferenc Puskas (84) strzeliło więcej goli w męskich rozgrywkach reprezentacyjnych.

Axel Witzel wyrównał powrót Belgii na 42. miejscu, a za nim Kevin de Bruyne na 59., przed podwójnymi stuleciami Leandra Trossarda – 73. i 80. – długodystansowym wysiłkiem Leandera Dentonkera na 83. i pierwszym międzynarodowym. Bramka Lois Obanda w Brukseli to zwycięstwo.

Brighton Playmaker zebrał wąski róg i wykonał strzał w górny róg niedaleko krawędzi pola, a drugi gol Trossarda był fantastyczny.

Wood objął prowadzenie w Holandii po strzale głową w czwartej minucie doliczonego czasu gry, pokonując Walię 2:1.

Walia, która zakwalifikowała się do mistrzostw świata w miniony weekend po raz pierwszy od 64 lat, wyrównała zaledwie dwie minuty przed 50. minutowym atakiem Deana Koopmeinersa z krawędzi pola.

Zwycięstwo Ukrainy

Przegrana Walii z Walią w fazie play-off mistrzostw świata została przypisana emocjonalnemu i fizycznemu wpływowi niedzielnego meczu w Cardiff. Trener Ukrainy Ołeksandr Petrakow powiedział, że jego wpływ był spotęgowany trwającą rosyjską inwazją. Zespół.

Petrokov dokonał 10 zmian w składzie na mecz grupy B w Irlandii i wygrał 1:0 w Dublinie z nowymi nogami.

Belg Kevin de Bruyne świętuje od lewej, strzelając gola przeciwko Polsce podczas meczu piłki nożnej Ligi Narodów UEFA pomiędzy Belgią a Polską w środę, 8 czerwca 2022 r. na Stadionie Króla Badouina w Brukseli.

Victor Tsikankov, rezerwowy po przerwie, w 48. minucie złapał bramkarza Komohina Kellehera w piętę rzutem wolnym z prawej strony, czego nie obejrzeli wszyscy w okolicy, a Kelleher posłał piłkę prosto w słupek.