Bedard błyszczy, gdy Kanada burzy Niemcy i ponownie staje się najmłodszym krajem na świecie

Kanada potrzebowała odpowiedzi po żałosnych 48 godzinach.

Conor Bedard – jak to często robił w swojej młodej karierze – prezentował się z zabójczą precyzją.

17-latek strzelił hat-tricka i miał cztery asysty w środę, gdy gospodarze wrócili na właściwe tory w Mistrzostwach Świata Juniorów w Hokeju dzięki zdecydowanemu zwycięstwu nad Niemcami 11:2.

„Niewiarygodny mecz” – powiedział kapitan Kanady, Shane Wright. „Tak szalony, co on tam robi. Wyjątkowa noc”.

Siedmiopunktowy występ Bédarda wyrównał rekord Kanady w jednym meczu jednej nocy, a faworyci w męskim show do lat 20 potrzebowali odpowiedzi po poniedziałkowej żenującej porażce z Czechami 5:2.

„To niesamowite”, powiedział przypuszczalny numer 1 w drafcie NHL 2023, dołączając do Dave’a Andreychuka (1983), Brendena Morrowa (1999), Mike’a Cammalleriego (2002) i Gabriela Bourque’a (2010) w siedmiopunktowym składzie Kanady. „Ale to dla mnie nic wielkiego. Dobrze jest wygrać.

„Mam bardzo szczęśliwą parę. Tylko jedną z tych nocy”.

Zobacz, jak 3 gole Bedarda i 4 pomogły Kanadzie pokonać Niemcy:

Conor Bedard prowadzi Kanadę przed Niemcami na Mistrzostwach Świata Juniorów

Przewidywany numer 1 w drafcie, Connor Bedard strzelił 3 gole i miał 4 asysty, prowadząc Kanadę do zwycięstwa 11-2 nad drużyną Niemiec w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Bedard ma teraz 12 bramek w historii mistrzostw świata juniorów, dwóch następców narodowego rekordu Jordana Eberle.

„Wyślę mu SMS-a, mówiąc, że depcze mu po piętach facet” – powiedział Wright o Eberle, koledze z drużyny w Seattle Kraken z NHL. „Nie myśl, że skupilibyśmy się na tym za bardzo, ale byłoby to wyjątkowe, gdyby trafił je do końca”.

„Płonął” – dodał kanadyjski trener Dennis Williams o Bedardzie. „Pocisk był nierealny”. „Jego kreatywność i opanowanie… świetna noc.

Dylan Ginter również strzelił hat-tricka – wszystkie dzięki asystom Bedarda – a Logan Stankoven dodał gola i dwie asysty.

READ  Drapieżne ptaki wracają do gry, ale sztylet Embiid zadaje decydujący cios

Wright, Brandt Clark i Joshua Roy, z golem i asystą, zdobyli również Zak Ostapchuk.

Olin Zellweger zapewnił trzy asysty, gdy Williams wstrząsnął trzema liniami frontu – w tym rozłupaniem Bedarda i Wrighta – po chaotycznym, chaotycznym starciu przeciwko Czechom.

– Przyjechaliśmy bardziej zdeterminowani – powiedział trener. „Grałem ostrzej jako grupa”.

Tomas Milic zanotował 14 interwencji w swoim pierwszym globalnym starcie w Kanadzie. Roman Kechter i Philipp Sinn odpowiedzieli Niemcom, którzy otrzymali 30 przystanków od Simona Wolffa, zanim zostali zastąpieni przez Reihards-Papolis po raz trzeci w losowaniu miłosierdzia. Papolis zakończył z 11 interwencjami.

„Byliśmy bardzo głodni” – powiedział Bedard. „To był świetny sposób na powrót”.

Austria do następnego

Kanada, która w historii meczu z Niemcami osiągnęła wynik 16-0, teraz szybko przejdzie do walki z Austrią – która pokonała ich 20-0 w obu meczach turnieju – w czwartek ponownie w Scotiabank Centre.

Po przegranej we wtorek 0:1 ze Szwecją Niemcy wyjeżdżają w czwartek przed piątkowym spotkaniem z Austrią.

Bogaty w talenty zespół z dziewięcioma wyborami z pierwszej rundy draftu NHL, plus Bedard i inny znakomity zawodowiec Adam Fantelli, Czesi oszołomili Czechów w mało inspirującym meczu, który sprawił, że potężny naród szukał odpowiedzi.

Obejmowało to kwestionowanie przez graczy ich gotowości i gotowości, podczas gdy Fantilli i Bedard zarówno próbowali, jak i ponieśli porażkę we wczesnych ruchach w stylu lacrosse „The Michigan” – sekwencja postrzegana wówczas jako symptomatyczna dla luźnego stylu Canadiens przeciwko słabszemu przeciwnikowi.

Nie będzie powtórki.

„Nie zmieniliśmy naszego stylu gry w zależności od wyniku” – powiedział Gunther. „Uwielbiam to… to było niesamowite”.

Napastnik Arizona Coyotes otworzył sytuację, grając w przewadze w pierwszej tercji poza podaniem Bedarda, zanim Ketcher uderzył Milica.

Wright został uznany za swojego drugiego gola w turnieju z przewagi innego mężczyzny, kiedy niemiecki obrońca wrzucił krążek do własnej siatki.

READ  Czy odejście Alexa Adlera było czerwoną flagą dla rodziny Canucks?

Bedard, który strzelił cztery gole w wygranym 11-2 meczu z Austrią rok wcześniej, dzień przed przełożeniem tego turnieju z powodu COVID-19, zdobył 3-1, kiedy wykonał przedłużone podanie i rzucił strzał obok Wolfe’a, trafiając kolejny wcześnie.Wcześniej od drugiego w złym kierunku bramki.

„Byliśmy bardziej skoncentrowani” – powiedział Wright. „Wiedzieliśmy, że musimy zareagować po wysiłku w ostatnim meczu”.

Wright powiedział, że Bedard może teraz zdobywać kilka punktów w nocy w NHL.

„Niewiarygodne” — powiedział numer 4 w drafcie 2022. „Nie widziałem wielu takich indywidualnych występów. Bardzo wyjątkowy”.

Guenther dodał: „Myślę, że od razu będzie tam wpływowym graczem”.

Bedard pobił swojego hat-tricka w innym meczu potężną grą przez ekran, po czym Ryan został beztrosko oceniony z punktu karnego i wyrzucony z boiska za nielegalne uderzenie głową w Fantilli.

Kanadyjski hokeista zostaje uderzony w twarz przez niemieckiego gracza.  Kanadyjska twarz została przemianowana z powodu kontaktu i obaj nie mają kontaktu z lodem, ponieważ spadają.
Kanadyjczyk Adam Fantley, środkowy, uderza Niemca Ryana Bahara w drugiej połowie w Halifax w środę. (Darren Calabrese / The Canadian Press)

Wtedy bramy naprawdę się otworzyły.

Gunter zdobył swoją drugą bramkę po dobrym podaniu Bedarda i zrobił wynik 6-1, a Clarke trafił raz niemieckiego obrońcę.

Następnie Bedard ustawił Gunthera po raz trzeci z tą samą przewagą i dodał kolejnego Stankovena pod koniec okresu, aby objąć prowadzenie 9-1 przez 40 minut.

Ostapchuk zdobył 10-1 na początku trzeciej tercji, zanim Bedard zdobył bramkę dla Roya, zdobywając siódmy punkt wieczoru.

Sheen strzelił późnego gola pocieszenia w niemieckiej grze potęgi, aby zamknąć noc, w której Kanada zresetowała się po kilku niewygodnych dniach.

„W ten sposób gramy w hokeja” – powiedział Wright. „Wszystkie trzy tercje – po 60 minut każda – były hiciorem Team Canada. Spodziewaliśmy się odbicia i dokładnie to otrzymaliśmy.