Bechtel dołącza do Toshiby w pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bechtel podpisał protokół ustaleń z Systemy energetyczne Toshiba America A Toshiba Energy Systems & Solutions będzie kontynuować budowę nowej cywilnej elektrowni jądrowej w Polsce.

Toshiba jest najnowszą firmą, która dołączyła do grona amerykańskich i polskich firm, które organizują grupę kierowaną przez Bechtel i Westinghouse Electric Company. Elektrownia będzie pierwszą polską elektrownią jądrową, ponieważ kraj odchodzi od energetyki węglowej, zachowując niezależność energetyczną.

„Każda nowa elektrownia jądrowa wymaga wiedzy sprawdzonych firm z niezbędnymi certyfikatami” – powiedział Ahmed Tokpinar, dyrektor generalny podatku od działalności gospodarczej w zakresie energii jądrowej firmy Bechtel. „Toshiba od prawie 100 lat dostarcza turbiny parowe, generatory i usługi dla wszystkich typów elektrowni”.

Yuki Arima, Business Division Manager, Power Systems TV, Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation, powiedział: „Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na niskoemisyjne i zrównoważone źródła energii, Toshiba z powodzeniem współpracuje z naszymi klientami i partnerami, aby wywrzeć pozytywny i pozytywny wpływ na otoczenie świat.”

Bechtel i Westinghouse wspólnie przygotowują do rozpatrzenia przez polski rząd wstępny projekt inżynieryjny dla trzyblokowego zakładu na wybrzeżu Bałtyku. Zakład będzie wykorzystywał sprawdzone piece Westinghouse AP1000. Firmy współpracują z Czechami nad ewentualną rozbudową cywilnego programu jądrowego tego kraju.

Firma inżynieryjno-budowlana kontynuuje rozszerzanie swojego profilu nuklearnego na arenie międzynarodowej. Kończy budowę jedynej obecnie budowanej elektrowni jądrowej w Stanach Zjednoczonych, pełniąc rolę partnera w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy. Terrapower Do Zaawansowanego Reaktora Natrium w stanie Wyoming.

Bechtel angażuje się w projekty dotyczące zrównoważonej energii:

  • Energia Clearway Farma wiatrowa Black Rock W Wirginii Zachodniej energia wiatrowa stanu ma wzrosnąć o około 15%;
  • Najnowocześniejszy projekt Cutlass Solar w Teksasie zapewni energię elektryczną do około 15 000 domów o zerowej emisji dwutlenku węgla;
  • 1182 MW zintegrowany cykl zaawansowanej mocy Zakład Energetyczny Southfield w Ohio Dostarcza czystą i niezawodną energię do ponad miliona gospodarstw domowych;
  • Wybrzeże Zatoki Meksykańskiej LNG Projekty w Sabine Pass i Corpus Christi umożliwiają starszym eksporterom energii przekształcanie skroplonego gazu ziemnego w bardziej emisyjne paliwa;
  • Nowe inwestycje Woodside Energy w instalacji Pluto LNG w Australii;
  • Jednostki Vogtla 3 i 4 Istniejące bloki 1 i 2 w Gruzji zapewnią bezemisyjną energię jądrową ponad milionowi domów i firm.
READ  Anglia - Polska. Palo saousa i bałagan w naszej głowie

Toshiba niedawno zawarła umowę na usługę integracji energii odnawialnej dla elektrowni słonecznej w prefekturze Kagoshima. Oczekuje się, że elektrownia zacznie działać do lata i zostanie zamknięta przez system FIP na początku 2023 roku. W kwietniu Toshiba ESS otrzymała duże zamówienie od Fukushima Reconstruction Wind Power GK, spółki joint venture na dostawę 46 turbin wiatrowych.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top