BC będzie miał nadwyżkę mocy przez dekadę – Wiadomości BC

Oczekuje się, że większe wykorzystanie pojazdów elektrycznych zwiększy zapotrzebowanie na energię elektryczną w Kolumbii Brytyjskiej, ale tylko w regionie południowego wybrzeża. W przeciwnym razie oczekuje się, że BC będzie mieć nadwyżkę mocy i nie będzie potrzebować dodatkowej mocy wytwórczej do roku 2032, zgodnie z długo oczekiwanym zintegrowanym planem zasobów BC Hydro.

BC Hydro opublikowało swój projekt Zintegrowany Plan Zasobów, który został opóźniony o dwa lata, aby umożliwić firmie BC Hydro zajęcie się długoterminowymi skutkami oczekiwanymi w związku z planem Clean BC, który obejmuje zwiększenie elektryfikacji sektorów takich jak transport.

Pojawiły się pytania o to, jak długo BC będzie mieć nadwyżkę energii po ukończeniu tamy C-Site i rozpoczęciu produkcji energii. A odpowiedź na to, według IRP, ma około dekady.

„BC Hydro jest dobrze przygotowana do zaspokajania potrzeb energetycznych naszych klientów w całym okręgu przez większą część następnej dekady, zanim zostaną dodane nowe czyste zasoby”, mówi w swoim planie BC Hydro. „Nasz zintegrowany system jest obecnie nadmiarowy i spodziewamy się, że będzie działać jeszcze przez kilka lat”.

Dodatkowe zapotrzebowanie na energię można częściowo zaspokoić za pomocą środków ochronnych, takich jak zarządzanie popytem i efektywność energetyczna. BC Hydro szacuje, że może dostarczyć około 700 megawatów energii (ponad połowę mocy wytwórczej zapory w miejscu C) dzięki takim sprawom jak wydajność energetyczna i zmniejszenie obciążenia przemysłowego.

„W całym systemie, przed podjęciem środków po stronie popytu, nie oczekuje się, że nowe potrzeby energetyczne pojawią się do roku podatkowego 2029, podczas gdy zapotrzebowanie na moc nie nastąpi przed rokiem podatkowym 2032”, stwierdza niezależny przegląd.

„Jednak zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną na południowym wybrzeżu prowincji oznacza, że ​​przewidujemy potrzebę dodatkowych regionalnych zasobów mocy w roku podatkowym 2027”.

READ  Tesla wprowadza nową aktualizację Beta do w pełni autonomicznej jazdy, nie wstrzymuj oddechu na przycisk pobierania

Oczekuje się, że zapotrzebowanie na energię w południowej Kolumbii Brytyjskiej będzie napędzane przez większe wykorzystanie pojazdów elektrycznych.

Raport zauważa, że ​​„Kolumbia Brytyjska jest liderem we wprowadzaniu pojazdów elektrycznych w Kanadzie”. „Jest to częściowo powód wyższego wzrostu ładunków w regionie południowego wybrzeża w porównaniu z resztą prowincji.

Chociaż prowincja ma wystarczającą moc wytwórczą na następną dekadę, zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię w południowej części prowincji będzie wymagało dodatkowej infrastruktury, takiej jak ulepszony transport.

Zapotrzebowanie na energię w obszarach takich jak przemysł spada. . Tak więc dzieje się zmiana, przy czym popyt spada w innych częściach hrabstwa, podczas gdy rośnie w obszarach miejskich na południowym wybrzeżu.

„Nowy popyt (ze strony pojazdów elektrycznych) stanowi dla nas okazję do złagodzenia ryzyka związanego z tradycyjnym popytem, ​​ale może również wymagać nowej infrastruktury”, zauważa IRP.

BC Hydro czerpie część energii z sektora prywatnego. Wiele długoterminowych umów PPA z niezależnymi producentami energii w Kolumbii Brytyjskiej ma wygasnąć w ciągu pięciu lat.

Plan IRP mający na celu zaspokojenie potrzeb energetycznych BC obejmuje odnowienie tych umów z opcją odnowienia „stawki rynkowej”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top