Banki i ubezpieczyciele uzyskują zgodę na zorganizowanie wirtualnego walnego zgromadzenia, co budzi obawy dotyczące uczestnictwa

TORONTO – Główne kanadyjskie banki i ubezpieczyciele powiedzieli w poniedziałek, że uzyskali zgodę na organizację wirtualnych corocznych spotkań ponownie w przyszłym roku, wzbudzając obawy co do tego, jak te spotkania będą prowadzone.

Organizacje takie jak Stowarzyszenie Akcjonariuszy ds. Badań Naukowych i Edukacji twierdzą, że koordynacja może poprawić uczestnictwo, ale często nie dzieje się tak, ponieważ firmy ograniczają lub monitorują pytania lub w ogóle na nie nie pozwalają.

„Niektórzy używali tego wirtualnego formatu jako sposobu na ograniczenie, a nie rozszerzenie uczestnictwa”, powiedział Kevin Thomas, dyrektor generalny stowarzyszenia.

Powiedział, że chociaż branża finansowa nie wykonała złej pracy, istnieją ogromne możliwości zwiększenia udziału akcjonariuszy.

Thomas powiedział, że coroczne spotkania powinny umożliwiać akcjonariuszom nie tylko komunikowanie się z zarządem, ale także między sobą poprzez słuchanie zadawanych pytań.

Sam globalny zespół ds. zarządzania majątkiem RBC zgłosił obawy w 2020 r. dotyczące wzrostu liczby wirtualnych WZA, zauważając w raporcie trendów, że niektóre firmy sprawdzają pytania z wyprzedzeniem, a brak głosowania w czasie rzeczywistym ogranicza udziałowców. Umiejętność reagowania na kwestie poruszane na spotkaniach.

We wspólnym ogłoszeniu w poniedziałek zatwierdzenia orzeczenia sądowego banki i ubezpieczyciele powiedzieli, że szukają sposobów na usprawnienie spotkań.

„Poszukujemy sposobów na zwiększenie doświadczenia uczestników w 2022 r. i opieramy się na wnioskach wyciągniętych z naszych corocznych spotkań w 2020 i 2021 r.”.

Zamówienie, które dopuszcza model hybrydowy lub wyłącznie elektroniczny, zostało ogłoszone we wspólnym oświadczeniu przez BMO, CIBC, Canadian Western Bank, Laurentian Bank, National Bank, RBC, Scotiabank, TD Bank Group, Great-West Lifeco, Canada Life i Manulife i Sun Life.

Dzieje się tak tuż po podobnych prośbach otrzymanych przez firmy w marcu 2020 r. i grudniu 2020 r.

Banki i ubezpieczyciele twierdzą, że nie mogą organizować dorocznych spotkań w formie elektronicznej zamiast spotkań osobistych bez nakazu sądowego.

READ  Air Canada uruchamia bezpośrednie loty z Vancouver do Bangkoku

Konkretne ustalenia dotyczące każdego spotkania zostaną ogłoszone osobno.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 6 grudnia 2021 r.

Firmy w tej historii: (TSX: BMO, TSX: CM, TSX: CWB, TSX: LB, TSX: NA, TSX: RY, TSX: BNS, TSX: TD, TSX: GWO, TSX: POW, TSX: MFC, TSX: SLF)

Ian Beekes, Kanadyjska prasa

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top